چاپ نسخه تحریف شده قرآن در آمریکا

BM_Quran

به تازگی، یکی از مجلات اسلامی که در کشور کویت منتشر می‌شود خبر از ظهور کتاب خطرناکی داده که انجمن‌های تبشیری برای مبارزه طلبی با قرآن به چاپ رسانده‌اند. در این کتاب، ضمن دعوت به شرک به خدا، با آیاتی شیطانی تخریب عقاید مسلمانان هدف گیری شده است.

«فرقان الحق» (The Truefurgan) در واقع کتابی است مذهبی که‌ در آمریکا تألیف گردیده‌ است. عده‌ای این کتاب را ‌نسخه‌ای‌ تحریف‌ شده‌ از قرآن‌ می‌دانند.

این کتاب به‌ شخصی‌ به‌ نام‌ «المصطفی‌الهام‌» منسوب‌ شده‌ است‌ و توسط فردی‌ به‌ نام «المهدی‌» به‌ انگلیسی‌ ترجمه‌ شده‌است‌.

گفتنی‌ است‌، این‌کتاب‌ را دو شرکت‌ انتشاراتی‌ آمریکا به‌ نام‌های ‌Winepress و Omega2001 چاپ‌ کرده‌ و شامل‌ 77 سوره‌ از جمله‌ سوره‌ هایی‌ به‌ نام‌ الفاتحه‌، الجنه‌ و الانجیل‌ است‌ و بسیاری‌ از عقاید اسلامی‌ در آن‌ مردود شمرده‌ شده‌ یا وارونه‌ جلوه‌ داده‌ شده‌‌اند.

این‌ به‌ اصطلاح‌ قرآن‌ 366 صفحه‌ای‌، که‌ به‌ زبان‌های‌ انگلیسی‌ و عربی‌ چاپ‌ و منتشر شده‌ است‌، در مدارس‌ خصوصی‌ کویت‌ در دسترس‌ دانش‌آموزان‌ قرار گرفته‌ است‌. این کتاب در آمریکا با نام «مثلت توحید» توزیع و پخش می‌شود.

نویسندگان این کتاب در مقدمه‌ای که در اول کتاب نوشته‌اند مدعی شده‌اند که این کتاب را برای جهان اسلام و مخصوصا اعراب نوشته‌اند! گفتنی‌ است‌ در این‌ کتاب‌ به‌ جای‌بسم‌الله الرحمن‌ الرحیم‌ در ابتدای‌ سوره‌ «بسم‌الله» آمده‌ که‌ در برگیرنده‌ عقاید مسیحیان‌ درباره تثلیث‌ است‌.

در مقدمه‌ این‌ کتاب‌ چنین‌ آمده‌ است‌: تقدیم‌ به‌ ملت‌ عرب‌ و همه‌ مسلمانان‌ جهان‌، در عمق‌ وجود هر انسانی‌ اشتیاق‌ فراوان‌ برای‌ رسیدن‌ به‌ ایمان‌ حقیقی‌، آرامش‌ درونی‌، آزادی‌ معنوی‌ و زندگی‌ ابدی‌ وجود دارد.

پایگاه‌ اینترنتی «آمازون‌» که‌ آخرین‌ عناوین‌ کتاب‌ها در موضوعات‌ مختلف‌ را به‌ فروش‌ می‌رساند به‌ تبلیغ‌ این‌ کتاب‌ پرداخته‌ است‌ و آن‌ را قرآنی‌ نوشته‌ شده‌ به‌ شیوه‌ تازه و ویژه خوانده‌ است‌.

از اهداف مشخص در زمینه این اقدام می‌توان به این نکته اشاره کرد که با ایجاد شبهه در ذهن مسلمان و تخریب عقاید و دیدگاه آنان به اسلام، این افراد درصدد تخریب دین اسلام و از سوی دیگر، سوق به سوی ادیانی غیر از اسلام‌اند و حرکتی است در ادامه روند استعماری غرب در مقابل موج بیداری اسلامی که برخی گروه‌های در ظاهر مسیحی، و همچنین صهیونیست‌ها در حال اجراست.

این نخستین بار نیست که دشمنان اسلام درصدد چنین کاری برآمده‌اند، بلکه این کار، از صدر اسلام تا به امروز، ادامه داشته است؛ به طور مثال، به اقداماتی مشابه در این زمینه می‌توان اشاره کرد:

چندی پیش، کمیته وابسته به مجمع پژوهش‌های اسلامی در مصر، از توزیع قرآن‌های تحریف شده رژیم صهیونیستی در کشورهای آفریقایی خبر داد، رژیم صهیونیستی این قرآن‌ها را که برخی از آیات درباره قوم یهود و جهاد در آن‌ها حذف شده، با جلدهایی گران‌قیمت و زیبا چاپ و در کشورهای آفریقایی از جمله کنیا و نیجر توزیع کرده است.