وجود فلزات سنگین در مرغ

download (3)
خبر «ردپای سرطان در قزل‌آلا و فلزات سنگین در مرغ» چندی پیش از قول رئیس سازمان دامپزشکی روی خروجی خبرگزاری‌ها قرار گرفت و نگرانی‌های زیادی را به لحاظ سلامت و ایمنی مواد خوراکی پدید آورد.
گروه اجتماعی روزنامه «ایران» نیز برای پیگیری این خبر و شنیدن جزئیات آن از زبان رئیس سازمان دامپزشکی تلاش کرد تا با مهدی خلج، رئیس این سازمان تماس بگیرد با این حال مسئولان سازمان مربوطه با بیان اینکه خبر مربوط به یک ماه پیش است و رئیس سازمان دامپزشکی برای شرکت در اجلاسی در پاریس حضور دارد و هیچ یک از آنها نیز نمی‌توانند بی اذن رئیس چیزی را تأیید یا تکذیب کنند، از بیان جزئیات مرغ‌های آغشته به مواد سمی خطرناک، به خبرنگار ما اجتناب کردند.
رئیس انجمن صنفی پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی از خطای مرتکب شده توسط برخی پرورش دهندگان طیور خبر داد. رئیس انجمن صنفی پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با تأیید این خبر گفت: برخی کارخانه‌های تولید‌کننده خوراک دام و طیور برای پایین آوردن قیمت محصول‌شان، مرتکب خطای استفاده از فلزات سنگین شده‌اند.
محمد یوسفی افزود: ممکن است یک نوع اجزای دامی که برای مرغ‌ها استفاده می‌کنند دوگانه باشد یعنی هم مصرف خوراکی و هم مصرف صنعتی داشته باشد.  سازمان دامپزشکی علت وجود فلزات سنگین در گوشت مرغ را خوراک غیر استاندارد می‌داند که برخی کارخانه‌های تولید خوراک مرغ به مرغداران فروخته‌اند که البته این مسأله موجب تعطیل شدن تعدادی از کارخانه‌ها شده است و تعدادی دیگر هم تولیدات خود را اصلاح کرده‌اند.