چین و چروک پیشانی را خانگی درمان کنید

شاید خیلی از عادت‌هایی که در روزمره داریم باعث ایجاد چین و چروک پیشانی شود ، خیلی از این عادت‌ها برای ما عادی شده و در کنترل و دست ما نیست .اگر دارای چین و چروک پیشانی هستید اصلا نگران نباشید در این تاپیک برای شما چندین روش خانگی و طیبعی برای از بین بردن چین و چروک پیشانی را در نظر گرفته ایم.

 

درمان خانگی چین وچروک پیشانی :

1- ماساژ با ماسک‌های صورت خانگی
ماسک‌های صورت خانگی فاقد مواد شیمیایی برای چین و چروک پیشانی موثر است. شما باید به این ماسک مواد خوبی که برای رطوبت رسانی و جوانسازی پوست مفید است را اضافه کنید. به محض آنکه این ماسک را روی صورت گذاشتید دیگر عضلات صورت را تکان ندهید. حرکت دادن عضلات صورت هنگام قرار دادنماسک صورت می‌تواند برای خطوط پیشانی مضر باشد.

2- ماساژ روغن زیتون
اکنون راه حل‌های فوری تری را به منظوازبین بردن چین وچروک پیشانییشنهاد می‌دهیم. برای این منظور از روغن زیتون خالص استفاده کنید. شما تنها به چند قطره نیاز دارید. با روغن زیتون گرم قسمت مورد نظر را به آرامی‌به صورت حرکات رو به بالا و رو به پایین به مدت ده دقیقه ماساژ دهید. برای نتیجه بهتر می‌توانید چند قطره روغن نارگیل نیز به آن اضافه کنید.روغن زیتون به همراه روغن نارگیل برای رطوبت رسانی به پوست به صورت موثر بسیار عالی عمل خواهد کرد.

3- ژل آلوئه ورا با سفیده تخم مرغ
آلوئه ورا و سفیده تخم مرغ هر دو سرشار از ویتامین E است که مشهور به ویتامین جوانی است. یک خمیر ترکیبی از این دو مواد تهیه کنید و آن را به صورت خمیر آرام به پیشانی بزنید . این خمیر را به مدت ۱۵ دقیقه روی پیشانی نگاه داشته و سپس برای نتیجه بهتر با آب گرم بشویید.

4- ماساژ با مرکبات
میوه‌هایی نظیر پرتغال و لیمو سرشار از ویتامین سی و ایی است که برای سلامت پوستبسیار مفید عمل می‌کند. این میوه‌ها برای به دست آوردن نرمی‌پوست خوب است. شما می‌توانید از ماسک‌های این میوه‌ها در مناطق چروک دار و همچنین برای جوش های سر سیاه استفاده کنید.

5- روغن بذرکتان (Flaxseed)
روغن کتان یک از بهترین گزینه‌ها برای رفع موقت چین وچروک پیشانی است. به گزارش پرشین وی شما پس از آنکه ۲ یا ۳ قاشق غذاخوری از این روغن را دو هفته یک بار به صورت مرتب استفاده کنید از محو شدنخطوط پیشانیمتحیر خواهید شد. به همین ترتیب می‌توانید روغن کرچک را نیز برای تغییر فوری در خطوط پیشانیامتحان کنید.