خواص عسل (موثرتر از آنتی‌بیوتیک در بیماران مبتلا به نارسایی کلیه)

عسل,فواید عسل,استفاده از عسل به جای آنتی بیوتیک

عسل دارویی و گیاهی وسرشار ازانرژی

خواص عسل:

عسل موثرتر از آنتی‌بیوتیک در بیماران مبتلا به نارسایی کلیه
گاهی اوقات عفونت توسط کاتر به بیماران مبتلا به نارسایی کلیه که تحت درمان دیالیز قرار دارند، منتقل می‌شود. این عفونت‌ها با آنتی‌بیوتیک درمان می‌شود اما خواص عسل می‌تواند جایگزینی موثر در درمان باشد.

در تحقیق جدید انجام شده مشخص شد استفاده از عسل در زخم‌های ناشی از کاتر در بیماران دیالیزی موثرتر از مصرف آنتی‌بیوتیک در جلوگیری از عفونت دیالیز صفاقی (دیالیز از طریق لوله در شکم) است.

خواص عسل ,نواع خواص عسل ,عسل برای درمان بیماری نارسایی کلیه ,عسل موثرتر از آنتی بیوتیک ,بیماران مبتلا به نارسایی کلیه از عسل استفاده کنند ,عسل دارویی وگیاهی سرشار از انرزی ,استفاده از عسل در زخم های ناشی از کاتر موثر است عسل برای درمان زخم های افراد دیالیزی ,درمان باعسل به جای انتی بیوتیک سریع تر جواب میدهد , آنتی‌بیوتیک در درمان برخی از عفونت‌ها موثر است و مصرف بیش از حد آن مقاومت میکروبی در برابر آنتی بیوتیک ایجاد می‌کند.
این تحقیق شامل بررسی ۳۷۱ بیمار دیالیز صفاقی تحت درمان در ۲۶ مرکز پزشکی در استرالیا و نیوزلند بود.این تیم تفاوت بین مصرف روزانه عسل و انتی بیوتیک را بررسی کرد. زمان درمان با عسل ۱۶ماه و درمان با آنتی بیوتیک ۱۸ ماه بود.
«جانسون» در ادامه افزود:عسل  مقاومت ضد باکتری ایجاد نمی‌کند و انتخابی مناسب در جلوگیری از عفونت‌های مربوط به دیالیز صفاقی است.
نتایج این تحقیق در نسخه آنلاین نشریه «The Lancet Infectious Diseases» منتشر شده است