کافه گردش
طب سنتی و داروهای گیاهی
۲۸ آبان ۱۳۹۴, ۹:۱۳ ق.ظ

درمان اختلالات هورمونی با دم کرده نعناع

پرتال اجتماعی واکنش:دانشمندان دریافتند که نوشیدن روزی دو فنجان چای نعناع موجب تعادل بیشتر هورمونهای زنانه و جلوگیری از عوارضی نظیر تشکیل کیست های تخمدان و پر مویی در ناحیه صورت و گردن خانم ها می شود.

download (2)
از آنجا که عدم تعادل در هورمونهای زنانه و مردانه موجب بروز این عارضه می شود نوشیدن چای نعناع با کاهش میزان هورمون مردانه می تواند مانع از رشد و افزایش کیست ها و موهای زائد در ناحیه صورت و گردن خانم ها شود.
gg

با توجه به اینکه بین ۵ تا ۱۰ درصد از خانم ها دچار کیست های چند گانه و بروز پر مویی می شوند ، می توانند با مصرف کافی چای نعناع این عارضه را به حداقل برسانند.

جالب است بدانید که چای نعناع بر هورمونهای جنسی تاثیر گذارده و موجب تعادل در آنها می شود.
در شیوه های تخصصی برای کاهش این عوارض عموما از قرصهای ضد بارداری و یا قرصهایی که دارای مقادیر زیادی هورمونهای زنانه است استفاده می شود تا میزان هورمون مردانه به حداقل برسد.

images
در مطالعه ای که اخیرا انجام شده ، ۲۱ زن بین سنین ۱۸ تا ۴۰ سال مورد بررسی قرار گرفتند و این در شرایطی بود که ۱۲ نفر آنان دارای تخمدانهای پلی کیستیک بودند.

نتیجه اینکه ، آزمایشات نشان داد پس از استفاده از چای نعناع میزان هورمون مردانه تستسترون که عامل اصلی بروز عوارضی همچون کیست و پر مویی در زنان است ، تا ۲۹ درصد کاهش یافت.

images (1)
سارا ابراهیمی
1,358 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *