پاک کردن روده‌ها با سرکه

پرتال اجتماعی واکنش:می خواهیم از مواد طبیعی برای کمک به عملکرد بهتر روده ها استفاده کنیم سرکه انتخاب امروز ما در این زمینه است که می تواند تاثیرات مثبت فراوانی روی پاکسازی روده از انواع مشکلات شود.در سالیان اخیر با افزایش تمایل به مصرف غذا های فست فود وعدم توجه به سلامت در سیستم تغذیه ، شاهد مشکلات فراوانی در مواجه با بیماریهای گوارشی هستیم. سرطان,بیماری های مانند کبد چرب , سوزش معده , زخم معده و جمع شدن گاز در معده از این موارد هستند.

سطح بالای باکتریهایی همانند لاکتو باسیلوس ،بیفیدو باکتریا و انترو کوک فکالیس ، در این بیماری باعث بهتر شدن عملکرد روده فرد بیمار میشود و در نهایت باعث کاهش التهاب می شود.کولیت روده نام یکی از این بیماری های گوارشی است که با تحت تاثیر قرار دادن روده باعث بروز مشکلات فراوانی برای بیمار می شود که در موارد پیشرفته ، منجر به ابتلای فرد بیمار به سرطان نیز خواهد شد.
پاک کردن روده‌ها با سرکه
پژوهشگران در مطالعات خود با بررسی عملکرد سرکه در روده و از بین بردن باکتری ها توسط این نوشیدنی، نسبت به ارائه روش درمانی جدیدی برای از بین بردن مشکلات روده تحریک پذیر یا بیماری کولیت اولستریتیو امیدوار شده اند.محققان چینی با انجام آزمایش های جدیدی روی موش های آزمایشگاهی مبتلا به این بیماری ، گزارشی را منتشر کردند که در آن اعلام شد سرکه باعث تغییر درجمعیت باکتریها در میکروبیوم روده شده و منجر به کاهش علایم کولیت اولستراتیو در جوندگان می شود . این فرایند به نوعی کمک شایانی به سیستم محافظتی روده در مقابل این بیماری خواهد کرد.

کولیت اولستراتیو نوعی از بیماری التهابی روده است که با التهاب و زخم در دستگاه گوارش ، روده بزرگ را تحت تاثیر قرار داده و این زخم ها باعث درد های گسترده در سیستم گوارشی انسان می شود. در مطالعات قبلی با بیان این که التهاب در این بیماری از مهمترین نشانه ها میتواند باشد از سرکه به عنوان درمانگری مفید یاد میشد و تحقیقات و آزمایشهای گوناگون بر روی حیوانات این تاثیر را تایید کرده بود .

در شرح کامل این تحقیقات که در مجله ای با عنوان کشاورزی و صنایع غذایی چاپ شده عنوان می شود که افزودن مقداری سرکه که حاوی اسید اسیتیک است به آب مصرفی موشها که به این بیماری مبتلا بوده اند باعث بهبود بیماری در آنها می شود. محققان با بیان این که سرکه و اسید اسیتیک سطح پروتیین و التهاب را کاهش میدهد و این موضوع در مدفوع موش نیز قابل رویت است.پژوهشگران همچنین اعلام کردند که سطح بالای باکتریهایی همانند لاکتو باسیلوس ،بیفیدو باکتریا و انترو کوک فکالیس ، در این بیماری باعث بهتر شدن عملکرد روده فرد بیمار میشود و در نهایت باعث کاهش التهاب می شود .