ریما گشت سالیان سفر
فوتبال
فوتبال
طب سنتی و داروهای گیاهی
۲۸ آبان ۱۳۹۴, ۹:۱۳ ق.ظ

درمان اختلالات هورمونی با دم کرده نعناع

پرتال اجتماعی واکنش:دانشمندان دریافتند که نوشیدن روزی دو فنجان چای نعناع موجب تعادل بیشتر هورمونهای زنانه و جلوگیری از عوارضی نظیر تشکیل کیست های تخمدان و پر مویی در ناحیه صورت و گردن خانم ها می شود.

download (2)
از آنجا که عدم تعادل در هورمونهای زنانه و مردانه موجب بروز این عارضه می شود نوشیدن چای نعناع با کاهش میزان هورمون مردانه می تواند مانع از رشد و افزایش کیست ها و موهای زائد در ناحیه صورت و گردن خانم ها شود.
gg

با توجه به اینکه بین ۵ تا ۱۰ درصد از خانم ها دچار کیست های چند گانه و بروز پر مویی می شوند ، می توانند با مصرف کافی چای نعناع این عارضه را به حداقل برسانند.

جالب است بدانید که چای نعناع بر هورمونهای جنسی تاثیر گذارده و موجب تعادل در آنها می شود.
در شیوه های تخصصی برای کاهش این عوارض عموما از قرصهای ضد بارداری و یا قرصهایی که دارای مقادیر زیادی هورمونهای زنانه است استفاده می شود تا میزان هورمون مردانه به حداقل برسد.

images
در مطالعه ای که اخیرا انجام شده ، ۲۱ زن بین سنین ۱۸ تا ۴۰ سال مورد بررسی قرار گرفتند و این در شرایطی بود که ۱۲ نفر آنان دارای تخمدانهای پلی کیستیک بودند.

نتیجه اینکه ، آزمایشات نشان داد پس از استفاده از چای نعناع میزان هورمون مردانه تستسترون که عامل اصلی بروز عوارضی همچون کیست و پر مویی در زنان است ، تا ۲۹ درصد کاهش یافت.

images (1)
سارا ابراهیمی
573 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *