کافه گردش
بهداشت بانوان
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۱:۳۲ ق.ظ

درمان‌های طبیعی عفونت واژن

درمان های طبیعی برای عفونت واژن. قارچ، مخمری ذره‌بینی است که به‌طور طبیعی به مقدار کم در واژن زندگی می‌کند. «عفونت مخمری» واژن هنگامی رخ می‌دهد که سلول‌های قارچی بیش از حد در آن رشد کنند. . به گزارش شفاآنلاین ،این عفونت‌ها بسیار رایج هستند و راه‌های درمان آن‌ها نیز به انتخاب شما می‌تواند شیمیایی یا طبیعی باشد.

17139_17839_51

سیر: یک حبه سیر را پوست بکنید. برای بازیابی آسان می‌توانید نخی را به آن وصل کنید. در زمان خواب، آن را درون واژن قرار دهید و صبح آن را خارج کنید. به همین سادگی است. البته اگر خراش‌هایی روی حبه ایجاد کنید اثر بهتری خواهد داشت. یا می‌توانید آن را تقسیم به دو نیم کنید. بریدن و تقسیم کردن آن به قطعات کوچک‌تر دز یا قدرت سیر را بالا می‌برد.

نقره کلوئیدی: این نوع نقره به محض تماس با مخمر آن را از بین می‌برد. درکنار روغن نارگیل یا روغن چریش، نقره کلوئیدی کمترین اثر را در این فهرست دارد اگرچه خیلی‌ها به آن قسم می‌خورند. همچنین مانند برخی از موارد دیگر منجر به سوزش نمی‌شود. از ۱ قاشق غذاخوری نقره کلوئیئی و ۲۲۵ میلی لیتر آب برای شستشو استفاده کنید.

روغن درخت چای: می‌توانید از این روغن برای شستشو (۲۰ قطره در ۲۲۵ میلی لیتر آب) یا استفاده مستقیم روی تامپون و قرار دادن آن درون واژن استفاده کنید. هم می‌توانید یک تامپون را در این روغن خیس کنید و هم آن را با روغن نارگیل بپوشانید (برای جلوگیری از جذب شدن روغنتی تری) و سپس قطرات روغن درخت چای را به تامپون نارگیلی اضافه کنید.

روغن ارگانو: می‌توانید آن را شبانه مستقیماً درون واژن وارد کنید. گرمای بدن آن را ذوب خواهد کرد. ۲۰ قطره مایع روغن ارگانو را در حدود ۶۰۰ میلی لیتر آب حل کنید و واژن را شستشو دهید. همچنین می‌توانید بر روی تامپون ریخته و به این صورت استفاده کنید.

آندسلینیک اسید: این اسید قارچ‌ها را بسیار سریع از بین می‌برد. اما بدانید که از قدرت اشتعال برخوردار است. می‌توانید از ۱ تا ۳ کپسول از آن را در ۲۲۵ میلی لیتر حل کرده و برای شستشو استفاده کنید. همچنین می‌تواند آن را روی یک تامپون استفاده کنید یا آن را به روغن نارگیل بیفزایید.

روغن نارگیل: این روغن ضد قارچ است اما زمانی بهترین اثر را دارد که با دیگر روغن‌های ضد قارچ قوی‌تر مانند روغن ارگانو یا روغن درخت چای مخلوط شود. هنگامی که عفونت شدید است و بافت‌های بیرونی آسیب دیده‌اند روغن نارگیل می‌تواند تسکین دهنده خوبی باشد. روغن چریش نیز از خواص ضد میکروبی نسبتاً ضعیف‌تری برخوردار است که می‌توانید در شرایط مشابه استفاده کنید.

سرکه سیب: می‌توانید واژن را با دو قاشق غذاخوری سرکه سیب و ۲۲۵ میلی لیتر آب تصفیه شده شستشو دهید.

لازم است بدانیم که: آندسلینیک اسید و تا حدی سرکه سیب موجب سوزش در پوست‌های حساس می‌شوند اما آسیبی به پوست نمی‌رساند. اگر بافت واژن سالم است که برای اغلب افراد چنین است جای نگرانی نیست اما بهتر است مراقب پوست‌های حساس باشید.

رهـــــــــــــا مسعودی
890 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *