کافه گردش
راه های درمان بیماری ها
۲۷ دی ۱۳۹۴, ۹:۴۲ ق.ظ

درمان دیسک کمر بدون جراحی

درمان دیسک کمر بدون جراحی

پرتال اجتماعی واکنش:خیلی‌ها تصور می‌کنند در صورت ابتلا به دیسک کمر بهترین روش رفتن زیر تیغ جراحی است اما ۹۵ درصد بیماران مبتلا به دیسک های کمر را می توان با روش های غیرجراحی درمان کرد.

دکتر رضا سلمان روغنی، دبیر نوزدهمین همایش طب فیزیکی گفت: علاوه بر این در حال حاضر بیش از ۹۵ درصد موارد کمردردهای حاد با روش های غیرجراحی درمان می شوند اما در ایران اینطور نیست و یکی از محورهای اصلی کنگره به این موضوع می پردازد.

دبیر نوزدهمین کنگره طب فیزیکی درباره محورهای این همایش گفت: این کنگره با محورهای تازه های توانبخشی و طب فیزیکی، درمان های غیرجراحی، دردهای عضلانی، سکته های مغزی و ضایعات نخاعی برگزار می شود.

وی افزود: روش های غیرجراحی در ابتدا شامل دارودرمانی و درمان های فیزیکی است که اگر بیماران با این روش جواب نگرفتند، تزریقات تخصصی تحت گایداشعه ایکس و یا سونوگرافی در ستون فقرات، در مفاصل و در کنار ریشه های عصبی انجام می شود.

سلمان روغنی گفت: این روش ها در جوانان و افراد میانسال بهتر جواب می دهد اما در سالمندان کمتر است ولی چون در این روش ها بی هوشی عمومی داده نمی شد، برای سالمندان کم خطرتر است.

دبیر نوزدهمین کنگره سالانه انجمن طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران افزود: با استفاده از این روش ها، در حقیقت بدون اینکه تیغ جراحی به بیمار برخورد کند، بیمار درمان می شود و کمترین آسیب به آناتومی و فیزیولوژی بدن وارد می شود.

وی گفت: ممکن است در برخی بیماران این روش ها جواب ندهد که در نهایت بیمار نیازمند جراحی می‌شود؛ تعیین مرز بین روش های جراح و غیر جراحی در کمر دردها از اهداف اصلی این کنگره است.با بخش پزشکی سایت واکنش همراه باشید.

رهـــــــــــــا مسعودی
655 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *