کاشت مو به روش hrt چگونه است؟

رپورتاژ:کاشت مو یک امر تخصصی است که گاهی برای برخی از بیماران قابل انجام نیست. شاید علت آن را بتوان در نبودن بانک موی بیمار بیان کرد. از سوی دیگر ممکن است بیمار رضایت زیادی از موهای باقی مانده خود نداشته باشد. در نتیجه ترجیح میدهد به جای اینکه پزشک از گرافت موهای باقی مانده او استفاده کند، روش دیگری را بکار گیرد. برای این دسته از بیماران روش HRT توصیه میشود. در این روش نیاز به بانک موی بیمار نخواهد بود. زیرا پزشک بانک موی 100 % طبیعی که با جنس و رنگ موی بیمار شباهت زیادی دارد را به او معرفی میکند. تکنیک HRT با سایر روش های کاشت مو تفاوت اساسی دارد که در آن نیازی به برداشت مو و در نتیجه زخم هایی که برای دریافت گرافت ایجاد میشود، نخواهد بود. 
 
Inline image 1
 

انجام کاشت مو به روش HRT برای خانم ها

خانم ها نیز همچون اقایان در معرض ریزش مو قرار دارند. بنابراین گاهی کاشت مو برای آنها ضروری است. این کار میتواند با استفاده از روش HRT انجام شود. در این صورت کاشت مو به دو روش انجام میشود که عبارت است از:

1-     پزشک بر روی پوست سر بیمار كراتین گیاهی میمالد تا موهایی که قرار است با استفاده از روش HRT کاشته شوند، بر روی پوست سر جذب شوند. در پایان این موها جذب پوست سر بیمار میشوند.

2-     ابتدا پزشک موهای بیمار را اسکن میکند و سپس ریشه موهای او را با استفاده از دستگاهای دیجیتال و تعیین قدرت ریشه، بررسی میکند تا مدل و الگوی ریزش موی سر بیمار مشخص شود. روش کاشت موی HRT بدون کوتاهی مو صورت می گیرد که با تایید پزشک تارهای موی طبیعی با تراکم بالا بر روی سر بیمار فیکس میشود. در پایان موهای کاشته شده کاملا با موهای طبیعی بیمار هماهنگ است. به طوری که تشخیص موهای ترمیمی برای اطرافیان غیرممکن است.

Inline image 2

نحوه انجام کاشت مو به روش HRT

کاشت موی با روش HRT به سه طریق انجام میشود؛ موهای طبیعی دریافتی میتواند در زیر پوست کاشته شود. در روش دیگر میتوان موها را روی پوست و در روش دیگر میتوان گرافتها را در لابه لای موهای کم تراکم قرار داد. زمانی که فرد به طور کامل موهای خود را از دست داده و به تاسی مفرط دچار شده، پزشک میتواند موها را در زیر پوست و یا روی پوست بکارد. اما زمانی که موها کم پشت میشوند، کاشت مو در لابه لای موهای فعلی بهتر است. بیمارانی که از این روش استفاده می کنند شاهد:

1-     کاشت موهای زیبا با خط رویش طبیعی

2-     بدون نیاز به مراجعات بعدی

3-     تایید رسمی این روش توسط وزارت بهداشت

4-     قابلیت انجام برای بیماران مبتلا به الوپسی و سوختگی

Inline image 3

مزایای کاشت مو به روش HRT

از مهمترین مزایای این روش عدم نیاز به برداشت موهای طبیعی بیمار است که زمان کاشت مو را کمتر و سرعت عمل پزشک نیز افزایش مییابد. همچنین مراقبت هایی که بیمار پس از درمان باید انجام دهد، کمتر میشود. از سوی دیگر با توجه به اینکه موهای بیمار دچار ریزش شده، احتمال اینکه گرافت های کاشته شده نیز پس از مدتی دچار عارضه ریزش شوند، زیاد است. به همین دلیل استفاده از گرافتهای سالم (بدون برداشت از سر بیمار) میتواند از این عارضه جلوگیری کند.

کاشت مو با روش HRT نیز همچون سایر روش های کاشت مو است که پس از درمان، بیمار میتواند به حمام رود، موهای خود را شانه بزند و به آنها حالت دهد. استفاده از سشوار، اتوی مو، واکس، ژل و … نیز محدودیتی ندارد. ضمن اینکه براساس درخواست بیمار موها با تراکم لازم کاشته میشود و کاملاً بر موهای طبیعی او انطباق دارد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در باره کاشت مو , کاشت موی طبیعی , کاشت مو به روش hrt  به وبسایت زیر مراجعه کنید

www.rozclinic.com