راهکارهای برای اینکه عاشق خود باشیم؟

پرتال اجتماعی واکنش: توماس تراهرن، شاعر و نویسنده انگلیسی:”اگر خودمان را اصلا دوست نداشته باشیم، نمی توانیم چیز دیگری رادوست بداریم، بنابراین خود را دوست داشتن، پایه تمام دوست داشتن هاست .”

10 روش عالی برای اینکه عاشق خود باشید

10 روش عالی برای اینکه عاشق خود باشید

1. اختصاص حداقل یک ساعت از روز برای خودتان
حداقل یک ساعت از وقت پرمشغله تان را برای خود نگاه دارید، به گزارش پرشین وی آن را برای فکر کردن به نیازهایتان، انجام سرگرمی های مورد علاقه تان و… بگذرانید. اولین مرحله برای دوست داشتن خود ، شناخت از خودتان است.
2. دست برداشتن از انتقاد خود
انتقاد از خود، انسان را از درون ضعیف کرده و اعتماد به نفس را می کشد. اگر دچار کمبود اعتماد به نفس و خود باوری باشید نمی توانید خودتان را حمایت کنید و در مقابل نمی توانید حامی شخص دیگری هم باشید.
3.  فراموش کردن گذشته ( اگر ناراحت کننده و دردناک بوده)
نیازی نیست چیزهایی که آزارتان می دهد، به خاطر آورید. تجارب و چیزهایی که باعث آزردگی می شود، بهتر است فراموش شود. هنگامی که با به خاطر آوردن برخی خاطرات ناراحت می شوید، در واقع به ذهن و روحتان آسیب می زنید. آنها قابلیت التیام شما را کاهش داده و شادی درونی تان را زائل می کند.
4. بخشیدن خود و دیگران
بخشایش یکی از ویژگی هایی است که به منتشرکردن عشق به اطرافتان و همچنین خودتان کمک می کند و یکی از روش ها برای التیام خود و دیگران است.
5. توصیف خود بدون مکث
توصیف خود راهی برای بیان احساسات و افکارتان است. این احساسات خاموش که تاکنون از آن حرف نزدید، مانند یک زخم روی روح و ذهن است. بهتر است احساسات خود را بیان کنید تاآنکه آنها را انکار کرده و در دلتان بریزید.

6. به خودتان برسید
برای خود وقت بگذارید، اصلاح کنید و… تا اعتماد به نفس و خود دوست داشتن شما بیشتر شود.
7. مثبت اندیش باشید
همیشه درباره زندگی مثبت فکر کنید تا همیشه شاد باشید. به گزارش پرشین وی از آنجا که همیشه به هرچه فکر کنید، همان به سراغتان می آید، پس این تنها روش برای مواجه شدن با چیزهای خوب در زندگی است.

8. اعتقاد به خدا
اعتقاد به خدا یکی از راه های خودباوری است. توجه به معنویات، شما را مطمئن تر کرده و به خود درونی تان نزدیک می کند.

9. سپاس گذار باشید
برای تمام نعمت های اطرافتان سپاس گذار باشید. تمام چیزهای اطرافتان در کمک به شما تاثیر گذار هستند.
10. بودن با عزیزانتان
تا جایی که می توانید وقت خود را با کسانی که دوست دارید، بگذرانید. گذراندن اوقات با عزیرانتان ، به شما یاد می دهد، چطور خودتان را دوست بدارید.