کافه گردش
سبک زندگی
۲۱ آذر ۱۳۹۵, ۱۰:۲۳ ق.ظ

آموزش هنر پتینه بر روی جعبه‌های چوبی

پرتال اجتماعی واکنش:شما هم می‌توانید با آموزش تکنیک دیگری از هنر پتینه در کمتر از یک روز یکی از این جعبه‌های کاربردی را داشته باشید. این روزها بسیاری از خانم‌های جوان در دورهمی‌های دوستانه انواع و اقسام دمنوش‌های گیاهی و چای‌های کیسه‌ای را روی میز می‌گذارند. اصولا هم برای آن ظرف مجزایی ندارند و نهایتا آن را داخل سبدهای کوچک چوبی قرار می‌دهند؛ در صورتی که مناسب‌ترین جا برای قرار دادن این دمنوش‌ها جعبه‌هایی است که فضای داخلش هم تقسیم‌بندی شده است. خبر خوب اینکه شما هم می‌توانید با آموزش تکنیک دیگری از هنر پتینه در کمتر از یک روز یکی از این جعبه‌های کاربردی را داشته باشید.

با آموختن تکنیکی جدید از هنر پتینه  یک جعبه چای متفاوت داشته باشید

مراحل کار

۱٫ جعبه‌ مناسبی برای قرار دادن چای کیسه‌ای انتخاب کنید. مدلی که ما انتخاب کرده‌ایم جعبه چوبی ساده‌ای است که فضای داخلش تقسیم‌بندی شده است. قبل از شروع به کار جعبه را تمیز کنید و سطح روی آن را با رنگ سفید آکریلیک مات رنگ بزنید.

با آموختن تکنیکی جدید از هنر پتینه  یک جعبه چای متفاوت داشته باشید

صبر کنید تا خشک شود. سپس بدنه جعبه را یشمی آکریلیک مات کنید. انتخاب رنگ بدنه جعبه کاملا سلیقه‌ای است؛ البته به طرح دستمال سفره‌ای که انتخاب کرده‌اید هم بستگی دارد.


۲٫در مرحله بعد دستمال سفره را به اندازه سطح روی جعبه با کمک قیچی برش دهید. به یاد داشته باشید از هر نوع دستمال کاغذی نمی‌توان استفاده کرد. پس از دستمال سفره‌ای استفاده کنید که کیفیت مناسبی داشته باشد. سپس از ضخامت لایه‌های دستمال کم کنید و فقط لایه رویی طرحدار را روی سطح کار قرار دهید.

با آموختن تکنیکی جدید از هنر پتینه  یک جعبه چای متفاوت داشته باشید

توجه داشته باشید هنگام برش، دستمال را به شکلی روی جعبه تنظیم کنید که زیباترین بخش طرح آن روی جعبه قرار بگیرد. با استفاده از یک قلم‌مو، چسب دستمال کاغذی را از مرکز کار به طرفین جعبه بکشید تا طرح روی سطح کار ثابت شود. مراقب باشید دستمال حین کار پاره نشود. سپس اجازه دهید دستمال کاغذی کاملا خشک شود و بعد قسمت اضافی دستمال را از روی سطح کار با استفاده از سمباده جدا کنید.


۳٫روی بدنه جعبه‌ای که آن را رنگ زده‌اید و خشک شده، یک لایه وودن واکس بزنید. این کار باعث می‌شود از لایه یشمی رنگ محافظت شود.

با آموختن تکنیکی جدید از هنر پتینه  یک جعبه چای متفاوت داشته باشید

برای کهنه‌تر جلوه دادن کار با استفاده از یک قلم‌مو و رنگ‌های سفید، کرم، سبز توتونی روی جعبه را تاچ بزنید. به یاد داشته باشید در این مرحله فقط قرار است یه هاله و سایه روشن روی جعبه ایجاد کنید و نباید کل سطح کار را با این رنگ‌ها بپوشانید.


۴٫به دلیل کاربرد جعبه که مخصوص چای کیسه‌ای است، بهتر است داخل آن را هم به رنگ خود بدنه رنگ‌آمیزی کنید تا درون و بیرون جعبه هماهنگ و زیباتر به نظر برسد. در مرحله بعد که کار خشک شد، سطح آن را سمباده بزنید.

با آموختن تکنیکی جدید از هنر پتینه  یک جعبه چای متفاوت داشته باشید

همچنین می‌توانید جداره‌های کار را با استفاده از موتیف‌های چوبی تزیین کنید. در انتها هم از یک لایه اسپری کیلر( براق، مات یا نیمه مات) استفاده کنید. به جای اسپری کیلر از سرورنیک هم می‌توانید استفاده کنید.

رهـــــــــــــا مسعودی
4,366 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *