کافه گردش
سبک زندگی
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶, ۱۰:۱۰ ق.ظ

آموزش و نحوه دوخت آستین پفکی برای بلوز زنانه

آموزش و نحوه دوخت آستین پفکی برای بلوز زنانه

آموزش و نحوه دوخت آستین پفکی برای بلوز زنانه

پرتال اجتماعی واکنش:در این آموزش چگونگی رسم و دوختن الگوی آستین پفکی را برای شما کاربران هنرمند آماده کرده ایم آستین پفکی بیشتر در لباس های کودکانه مورد استفاده قرار می گیرد البته برای بعضی از لباس های مجلسی نیز می توانید از آستین پفکی استفاده کنید. در آینده دوختن انواع مدل آستین را به شما آموزش می دهیم.

از الگوی اولیه ی آستین استفاده می کنیم.تمام کنترل های آستین مثل درو حلقه دور بازو و دور مچ را انجام می دهیم.قد آستین را به اندازه ی دلخواه مشخص می کنیم.خط بازو (خط بعد از حلقه آستین) را به ۶ قسمت مساوی تقسیم می کنیم.و این نقاط را از بالا به حلقه آستین و پایین به خط مچ وصل می کنیم.بین تمام خط را اوزمان ۳ تا ۱۰ سانتی متر می دهیم.

خط وسط آستین را حتما مشخص می کنیم.سپس از خط وسط آستین ۳-۵ سانتیمتر بالا رفته و منحنی آستین را اصلاح می کنیم.سپس الگو را برش زده و روی پارچه دولا می اندازیم.قسمت بالا ی آستین را یک سوزن ته گرد می زنیم.

آموزش و نحوه دوخت آستین پفکی برای بلوز زنانه

الگوی آستین پفکی کوتاه برای بلوز زنانه
نکته مهم :
کنترل خط وسط آستین

متر را در قسمت بالای آستین (تاج آستین) از خط وسط آستین به سمت دولای باز پارچه امتداد می دهیم.بعد از کنترل الگو را برش میزنیم با اضافه درز ۱ سانتی متر برای تاج آستین و ۲ سانت برای درز آن  قسمت خط وسط و جلوی آستین را حتما چرت بزنید.درز آستین را می دوزیم.قسمت تاج آستین را نیز دوخت درشت می زنیم تا چینکش کنیم. مقدار چین باید به اندازه ای باشد که با حلقه ی لباس برابر باشد.توجه کنید که چین باید روی تمام نقاط حلقه به طور منظم پخش شده باشد. سپس با توجه به جلوی آستین و مماس کردن خط وسط جلو با سرشانه آستین را کوک زده و بعد از پرو چرخ می کنیم.

رهـــــــــــــا مسعودی
1,107 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *