ایده‌های زیبا برای تزیین تخم‌مرغ های هفت‌سین

پرتال اجتماعی واکنش:مادرم هر عید با وسواس خاصی تخم‌مرغ رنگی‌ها را می‌شمارد…. که مبادا از بی‌حواسی‌های من یکی‌شان کم شده باشد! هنوزم هم همین‌طور است…همیشه می‌گوید تخم‌مرغ شب عید باید به قاعده هر نفر یکی باشد! و خودش همیشه پنج تا سالم و بی‌ترک‌شان را با دقت خاصی وارسی می‌کند و برایم کنار می‌گذارد.

مادرم می‌گوید: «صفای هر چیز به اصالت آن است.» و بی‌شک در سفره هفت‌سین هر سال ما تخم‌مرغ‌های پلاستیکی و سفالی که یکی می‌خری برای ۱۰ نوروز آینده‌ات می‌ماند، جایی ندارند….! نمی‌گویم خوب است یا بد؛ ابدا! فقط ما نمی‌پسندیم‌شان! همه‌چیز همان‌طور که هست زیباست…. هفت‌سین‌چین خانه ما من هستم! آن‌قدر که از کودکی برای این کار شوق داشته‌ام و اهل خانه سمتش را با احترام تقدیمم کرده‌اند که مبادا از دل‌خوشی‌های سال نو چیزی کم داشته باشم! بی‌شک شما هم که این مطلب را می‌خوانی هفت‌سین‌چین خانه‌ات هستی! و می‌خواهی بدانی عید امسال چه نقشی بر دل این سفیدی‌ها بنشانی که زیبایی سفره‌ات را دوچندان کند.خوب می‌دانم که خنده روشنی از این لقب بامزه بر لبانت نقش بسته است. زندگی‌ات سراسر خنده روشن هفت‌سین‌چین خانه! فقط 14 روز تا پایان سال ۱۳۹۴ باقی مانده است پس از همین حالا هر روز با عیدانه و چیدانه برای استقبال از سال نو میرویم.۱.تخم‌مرغ‌های سنتی

ایده‌های زیبا برای تزیین تخم‌مرغ های هفت‌سین

یک ایده جالب که از گذشته‌های دور همیشه با آن تخم­ مرغ­ها را رنگ می­کردیم استفاده از رنگ­های طبیعی بود. زردچوبه، لاجورد، پوست پیاز، دانه­های قهوه، آب سبزیجاتی مثل چغندر و اسفناج برای این منظور بسیار مناسب است. می­توانید تخم‌مرغ­ها را در آنها بجوشانید و به رنگ‌های بنفش، سبز، زرد و صورتی ملایم درآورید.


2. تخم‌مرغ‌های پارچه‌ای

ایده‌های زیبا برای تزیین تخم‌مرغ های هفت‌سین

با تکه‌های ریز پارچه‌های رنگی و زیبا می‌توانید تخم‌مرغ‌های سفره هفت‌سین خود را تزیین کنید. برای این منظور، پارچه‌ها را به نوارهای باریک برش دهید و آنها را با چسب به تخم‌مرغ بچسبانید.


۴. تخم‌مرغ‌های هنری

ایده‌های زیبا برای تزیین تخم‌مرغ های هفت‌سین

احتمالا راز درست کردن این تخم‌مرغ‌ها را نمی‌دانید! برای این کار یک لایه نازک دستمال توالت را به آرامی به سرکه آغشته کنید و آن را دور تخم‌مرغ بپیچید. سپس به آرامی در تیوپ رنگ را باز کرده و روی دستمال فشار دهید. پس از خشک شدن دستمال را از روی آن بردارید، تخم‌مرغ شما آماده است.


۵. تخم‌مرغ‌های کاموایی

ایده‌های زیبا برای تزیین تخم‌مرغ های هفت‌سین

از یک طرف تخم‌مرغ شروع کنید به چسباندن کامواهای رنگی به بدنه. برای این منظور باید از چسب حرارتی استفاده کنید. در ضمن هر دور نخی که روی تخم‌مرغ می‌چسبانید را با انگشت کمی فشار دهید تا در جای خود محکم شود.


۶. تخم‌مرغ‌های زرورقی

ایده‌های زیبا برای تزیین تخم‌مرغ های هفت‌سین

برای این ایده کاغذهای زرورقی رنگی تهیه کنید و هر رنگ را به دور یکی از تخم‌مرغ‌های خود بپیچید. از رنگ‌هایی که در کنار هم جلوه بصری زیباتری دارند، استفاده کنید. برای این کار از خلاقیت بچه‌ها کمک بگیرید و آنها را در این حس خوب شریک کنید.


7. تخم‌مرغ‌های گرافیکی

ایده‌های زیبا برای تزیین تخم‌مرغ های هفت‌سین

برای درست کردن طرح‌های گرافیکی، نوارهای پهنی از چسب‌های کاغذی به اشکال مختلف را دور تخم‌مرغ بپیچید و پس از آن  تخم‌مرغ را با گواش یا آب رنگ، رنگ بزنید و کمی بعد از خشک شدن نوارها را بردارید.


۱۱. تخم‌مرغ‌های فونتی

ایده‌های زیبا برای تزیین تخم‌مرغ های هفت‌سین

برای تزیین تخم‌مرغ به این مدل دو کار باید انجام دهید؛ در ابتدا یک نوار رنگی باریک دور تا دور تخم‌مرغ و دقیقا وسط آن بچسبانید و در مرحله بعد با استفاده از یک قلم‌مو یا یک برچسب حرف اول اسم هر یک از اعضای خانواده را روی هر کدام از آنها بنویسید. این حروف می‌تواند با رنگ مورد علاقه هر فرد باشد.


۱۳. تخم‌مرغ‌های متالیک

ایده‌های زیبا برای تزیین تخم‌مرغ های هفت‌سین

رنگ‌های طلایی و نقره‌ای بهترین رنگ‌ها برای تزیین هستند چون حتی به ساده‌ترین دکورها جذابیت خاصی می‌بخشند. به سادگی با اسپری رنگ تخم‌مرغ‌ها را رنگ کرده و پس از خشک شدن با ماژیک طرح‌های ساده و خلاقانه به آنها اضافه کنید.