کافه گردش
متفرقه(از این دسته استفاده نشه)
۲۵ آبان ۱۳۹۲, ۱۰:۲۱ ق.ظ

اندروید،هنوز هم نا امن ترین سیستم‌عامل جهان

315554_572

از بین ۲۵۹ تهدید امنیتی شناخته شده در فصل سوم سال جاری میلادی، ۲۵۲ مورد مربوط به سیستم‌عامل اندروید و ۷ مورد مربوط به سیستم‌عامل سیمبین می‌شدند.

به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، این طور که مرکز F-Secure در گزارش جدید خود با نام “گزارش تهدیدهای موبایلی” برای ماه‌های ژوئیه تا سپتامبر ۲۰۱۳ اعلام کرده است، گفته می‌شود که در این دوره زمانی ۲۵۹ خانواد جدید از تهدیدهای موبایلی شناسایی شده‌اند.

از بین این تهدیدهای امنیتی ۲۵۲ مورد مربوط به سیستم‌عامل اندروید و ۷ مورد مربوط به سیستم‌عامل سیمبین می‌شدند. این رقم نسبت به ۲۰۵ خانواده تهدیدهای امنیتی موبایلی که در فصل دوم سال جاری میلادی شناسایی شد بیشتر است.

گفته می‌شود که به واسطه ابزارها و سیستم‌های سنجش امنیت در فروشگاه اینترنتی Google Play، در این مرکز که به عنوان فروشگاه اصلی مخصوص ابزارهای اندرویدی محسوب می‌شود تهدیدها و بدافزارهای امنیتی کمتری در آن دیده می‌شود.

“سین سولیوان”( Sean Sullivan) از مشاوران امنیتی آزمایشگاه F-Secure در این خصوص گفت: «به طور کلی باید توجه داشت که در خدمات برخی شرکت‌ها از جمله گوگل تمهیداتی اندیشیده‌ شده است که می‌تواند ایمنی کاربر را فراهم کند. به عنوان مثال، اگر شما حساب کاربری Gmail خود را پاک کنید، تمام اطلاعات شما نیز پاک می‌شود. اما در این ابزارهای کوچک، شما به درستی نمی‌دانید که از اطلاعات‌تان چه استفاده‌ای می‌شود. آیا شما می‌دانید که از اطلاعات شما در این ابزارهای موبایلی چه استفاده‌ای می‌شود؟ صاحبان این ابزارها اطلاعات شما را به شبکه‌های بازاریابی می‌فروشند».

سپیده تدین
591 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.
این کار در توسعه وردپرس کمک شایانی خواهد کرد. برای نوشتن دیدگاه اینجا را کلیک کنید

  1. mahya در تاریخ ۲۵ آبان ۱۳۹۲:

    aliiiiiiiiiiiii

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *