کافه گردش
متفرقه(از این دسته استفاده نشه)
۱ آذر ۱۳۹۲, ۹:۴۰ ق.ظ

تولید موتورولای هوشمند با فناوری چاپ سه بعدی

IMG15582399
تولید موتورولای هوشمند با فناوری چاپ سه بعدی
شرکت موتورولا با امضای قراردادی با یک شرکت فناوری چاپ سه بعدی قصد دارد برخی قطعات مورد نیاز خود را برای ساخت تلفنهای هوشمندی که برای کاربران شخصی سازی می شود به صورت سه بعدی تهیه کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت موتورولا موبیلیتی با روی آوردن به فناوری چاپ سه بعدی تلاش می کند از این فناوری به عنوان راهی برای ساخت قطعاتی مطابق با نیاز کاربر به منظور شخصی سازی تلفنهای هوشمند استفاده کند.

شرکت موتورولا شخصی سازی تلفنهای هوشمند را برای کاربران خود در قالب پروژه ای به نام پروژه Ara دنبال می کند.

این شرکت با شرکت سیستمهای سه بعدی قرار دادی امضا کرده که درقالب آن با استفاده از فناوری سه بعدی قطعاتی چون قاب تلفنهای هوشمند را تولید کند.

موتورولا امیدوار است در قالب پروژه Ara تلفنهای هوشمندی عرضه کند که شکل آنها متغیر باشد و کاربران بتوانند با افزودن ویژگیهایی به آن شکل مدنظر خود را فراهم کنند. برای مثال قالب اسکلتی تلفن تولید می شود و پس از آن کاربر می تواند ویژگیهای مدنظر خود را برای تلفن هوشمند مورد نظر اعمال کند، برای مثال ممکن است یک کاربر امکان اتصال وایرلس را رها کند تا عمر باطری خود را افزایش دهد.

درحال حاضر تلفن هوشمند شخصی سازی شده تنها یک مفهوم اولیه است که موتورولا با همکاری دیو هاکنز طراح هلندی تلاش می کند آن را با نام فون بلاک عرضه کند.

استفاده از فناوری سه بعدی می تواند برای قاب، قالب و اسکلت بندی و حتی مدارهای الکتریکی کارآمد باشد اما از این سیستم نمی توان در ساخت قطعات الکترونیکی استفاده کرد.

سپیده تدین
330 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *