خشم اسراییل از بازگشت کشورها به سوی ایران

01
01

 

 

 

 

 

 

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در مصاحبه با روزنامه ایل فولیو چاپ ایتالیا و حامی رژیم صهیونیستی گفت: بین کشورها مسابقه سرعت به سمت ایران آغاز شده است و هر کشوری می خواهد پیش از دیگران به تهران برسد.

نیویورک تایمز روز یکشنبه گذشته نوشته بود، “لیبرمن” پس از یازده ماه دوری از کابینه رژیم صهیونیستی به علت محاکمه قضایی، بار دیگر به دولت نتانیاهو بازگشته است در باره سخن “جان کری” که توافق ژنو به امنیت اسرائیل کمک می کند، گفت: در این باره با آمریکایی ها توافق نداریم، اما لازم نیست اختلافات خود را آشکارا مطرح کنیم. فکر می کنم هر کشوری حق دارد منطق و روش کاری خودش را داشته باشد و در این مورد بخصوص، ما به شدت با امریکایی ها اختلاف داریم.

وی گفت: توافق سوریه براساس موضوعات مهم تخلیه انبارهای تسلیحات شیمیایی،انتقال تجهیزات تولید تسلیحات شیمیایی به خارج و نابودی سلاح های شیمیایی بنا شده است، اما درباره ایران چه توافقی شده است؟ ایران فناوری هسته ای خودش را حفظ می کند. دست کم 9400 سانتریفیوژش به گردش ادامه می دهد و همه اورانیوم غنی شده را در خاک خود نگه می دارد.
“لیبرمن” درباره کاهش تحریم های بین المللی علیه ایران هم گفت: سیستم تحریم ها درحال فروپاشی کامل است. همه دارند به سوی ایران می دوند، ازاروپایی ها گرفته تا ژاپنی ها و هندی ها. به عبارت دیگر بین کشورهای جهان مسابقه سرعت به سمت ایران آغاز شده و هر کشوری می خواهد پیش از دیگران به تهران برسد. همه به فکر منافعشان و دسترسی به نفت و گاز به قیمتی ارزان تر از بازارجهانی هستند و حاضرند منافع بلند مدت جهان را فدای منافع کوتاه مدت خودشان کنند.