داستانهای جالب از زبان رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان.

01
01

 

 

 

 

 

 

 

 

آیین تودیع و معارفه رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان اصفهان روز سه شنبه با حاشیه هایی از جمله خاطرات هشت سال دفاع مقدس و خدا قوت به آیت الله هاشمی رفسنجانی، پاره کردن بنر خوش مدگویی، خشکی زاینده رود و ابراز احساسات دانشجویان همراه بود.

یکی از روسای اسبق دانشگاه علوم پزشکی اصفهان که به عنوان معاون اسبق وزارت بهداشت نیز فعالیت داشته در بخشی از سخنرانی خود به خاطره های هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد.

محمداسماعیل اکبری با اشاره به خدمات آیت الله هاشمی رفسنجانی در زمان فرماندهی جنگ اظهار کرد: آن زمان در اصفهان پنج هزار تخت بیمارستانی درست شد که می توانست همه مجروحان جنگی را پذیرش کند و خدا به آقای هاشمی رفسنجانی قوت دهد.

***شما به همه دانشگاه ظلم کردید

قبل و حین سخنرانی شاهین شیرانی رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، تعدادی از منتقدان وی به اعتراض پرداخته و یکی از آنها خود را به جلوی سالن رساند و اعتراض را با صدای بلند بیان کرد.

یکی دیگر از حاضرین نیز هنگامی که شیرانی در سخنرانی خود گفت که به دلیل مشغله زیاد کاری در هشت سال گذشته به خانواده ام ظلم کردم، فریاد کشید که شما به همه دانشگاه ظلم کردید.

*** این جا جای این بحث ها نیست

زمانی که استاندار اصفهان در سخنرانی خود به مشکلات شهر از جمله آلودگی هوا اشاره کرد یکی از بانوان حاضر با صدای بلند گفت: زاینده رود چه می شود، آب زاینده رود را به ما برگردانید.

رسول زرگر پور در پاسخ این فرد، گفت: بدون شک اصلی ترین مشکل ما آب است اما اینجا جای این بحث ها نیست.

وی رییس جدید دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را مورد قبول جناح چپ و راست دانست و اظهار کرد: رییس این دانشگاه، نماینده دولت روحانی با شعار اعتدال است.

***پاره کردن بنر خوش آمدگویی به نمایندگان مجلس

در دقایق پایانی مراسم تعدادی از حضار، بنری که حاوی مطلب خوشآمد گویی به نمایندگان مجلس بود را از روی دیوار کندند.

این کار به این دلیل صورت گرفت که هیچیک از نمایندگان مجلس در این آیین حضور نداشتند.

*** دانشگاه علوم پزشکی اصفهان طبق رسم همیشگی عمل کرد

این آیین به رسم بیشتر برنامه های دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با تاخیر همراه بود و در حالیکه ساعت شروع برنامه ۸ و ۳۰ دقیقه صبح اعلام شده بود، اما ساعت ۹ و ۱۵ دقیقه آغاز شد.

استقبال از این مراسم به حدی بود که درب سالن اصلی (تالار ابن سینا) به دلیل پر شدن صندلی ها بر روی تعدادی از مهمانان بسته شد و آنها به سالن های مجاور دارای سیستم صوتی و تصویری رفتند.

در تالار ابن سینا هم به دلیل شلوغی بیش از حد، بسیاری از حاضرین ایستاده برنامه را دنبال می کردند.

**«سیلی بودجه ای و سرخی صورت» رییس سابق

رییس سابق دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی اصفهان با بیان کمبود شدید اعتبار این دانشگاه در سال های اخیر، گفت: از دو سال گذشته تاکنون به دلیل مشکلات موجود، صورتم را با سیلی سرخ نگه داشتم.

شیرانی افزود: اکنون باید بابت پاسخگویی درباره پرداخت حقوق کارکنان این دانشگاه به میزان ۲۶ میلیارد تومان از محل سایر منابع در دادسرای دیوان عدالت اداری استان باشم.

*** ابراز احساسات به مدیر جدید دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

تعدادی از دانشجویان دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در این آیین، پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آن به سوابق اجرایی غلامرضا اصغری رییس این دانشگاه اشاره شده بود و روی یکی از آنها به زبان انگلیسی به اصغری ابراز علاقه شده بود که توجه عکاسان خبری را به خود جلب کرد.

سخنرانی رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مورد تشویق زیاد حضار به ویژه دانشجویان قرار گرفت به ویژه وقتی اصغری حرف از ۲۴ خرداد، عدم برخوردهای حذفی و سلیقه ای و نقد بدون هزینه زد.

رییس جدید دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز در آیین معارفه خود با بیان اینکه مردم در ۲۴ خرداد به تغییر و تحول و استقرار دولت تدبیر و امید رای دادند، گفت: نسیم دولت یازدهم به این دانشگاه وارد شد.

غلامرضا اصغری افزود: با روی کار آمدن دولت روحانی، امید و آرامش در جامعه و دانشگاهها ایجاد شده که سرمایه اصلی ما است.

*** دادن هدایای نفیس به مدیر سابق

در پایان این آیین از خدمات شاهین شیرانی با اهدای لوح های تقدیر و هدایای نفیس ارسال شده از سوی مسوولین، روحانیت، دانشگاهیان، خیرین و مردم تقدیر شد.

به گزارش ایرنا، اصغری رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان متولد ۱۳۳۸ و دارای دکترای تخصصی در زمینه گیاهان دارویی است و پیش از این به عنوان قائم مقام ریاست، معاون امور جنگ و ریاست دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان فعالیت کرده است.