در ماه مبارک رمضان برنامه های مختلف شنیداری و دیداری فراهم شده است.

81220981-5795187

برنامه رادیوهفت دعای ابوحمزه ثمالی به همراه شرح و ترجمه این فرازها به روی آنتن شبکه آموزش می برد.به گزارش روز دوشنبه واکنش به مناسبت ماه مبارک رمضان برنامه رادیو هفت با آیتم هایی با حال و هوای این ماه به روی آنتن شبکه آموزش سیما می رود.

در ابتدای برنامه یک آیتم رمضانی برای آغاز برنامه و همچنین دو بخش مناسبتی دررادیو هفت گنجانده شده است.

ویژگی بخش مناسبتی رادیوهفت پخش دعای ابوحمزه ثمالی به همراه شرح و ترجمه این فرازها خارج از استودیو شماره 2 و در کنار دریا می باشد.

بزرگان هنر و فرهنگ به عنوان مهمان در برنامه حضور دارند؛همچنین دو بخش مناجات نیز در لابه لای برنامه اجرا می شود.

برنامه رادیوهفت به تهیه کنندگی منصور ضابطیان هرشب به غیر از جمعه ها ساعت 23 به روی آنتن شبکه آموزش سیما می رود.

**ترتیل قرآن با قرائت استاد پرهیزگار

تلاوت ترتیل جزء اول قرآن کریم با صدای استاد شهریار پرهیزگار هر روز از ساعت 13 و 30 از موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز روی آنتن می رود.

شنوندگان می توانند تلاوت ترتیل یک جزء از قرآن کریم را با صدای استاد پرهیزگار از ساعت 13:30 تا 14:30 از موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز بشنوند.

برنامه ترتیل قرآن جمعه ها از ساعت 15 تا 16 تقدیم شنوندگان رادیو تهران می شود.

**پیگیری پرونده حقوقی مصدومان شیمیایی سردشت در رادیو سلامت

برنامه افق روشن شبکه رادیویی سلامت، پرونده حقوق مصدومان شیمیایی سردشت را بررسی می کند.

برنامه افق روشن رادیو سلامت، همزمان با روز مبارزه با سلاح های شیمیایی و میکروبی، با حضور عثمان مزین، وکیل دادگستری و دبیر کمیته حقوقی انجمن دفاع از حقوق مصدومان شیمیایی سردشت و دکتر رسول خضری، دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم سردشت به بررسی پرونده حقوقی مصدومان شیمیایی سردشت می پردازد.

این برنامه به سردبیری فاطمه شهبازی کاری از گروه سلامت اجتماعی رادیو سلامت است که روز دوشنبه 9 تیر ساعت 9:05 الی 9:50 از موج اف ام ردیف 102 مگاهرتز تقدیم شنوندگان صدای دانش، نشاط و آرامش می شود.

**افزایش زمان پخش در ماه مبارک رمضان

با حلول ماه مبارک رمضان برنامه های سحرگاهی سیمای آذری شبکه سحر برای مخاطبان برنامه های مذهبی و دینی و معارفی پخش خواهد شد.

کانال یک این شبکه به مدت هجده ساعت و نیم در ایام عادی برای مخاطبان سیماهای آذری، بوسنیایی و فرانسوی برنامه پخش می کند که همزمان با آغاز ماه ضیافت الهی این میزان زمان به بیست وچهار ساعت افزایش می یابد که این افزایش زمان به پخش برنامه های سحرگاهی برای مخاطبان آذری زبان این شبکه اختصاص داده شده است.

این زمان از ساعت 3:30 الی 9:00 به وقت تهران بوده که برنامه های سحرگاهی و مرتبط با ماه مبارک رمضان برای مخاطبان شیعه و مسلمان جمهوری آذربایجان به روی آنتن می رود.

**پخش جزء خوانی قرآن کریم از رادیو سلامت

شبکه رادیویی سلامت جزء خوانی قرآن کریم را پس از اذان صبح تقدیم شنوندگان صدای دانش، نشاط و آرامش می کند.

جزء خوانی قرآن کریم این شبکه با تلاوت استاد امام جمعه و ترجمه فولادوند از روز اول ماه مبارک رمضان تا پایان این ماه از ساعت 4:30 صبح بر روی موج اف ام ردیف 102 مگاهرتز پخش می شود.

**برنامه ثریا این هفته با موضوع بررسی مدیریت جهادی

برنامه ثریا که در ماه مبارک رمضان دوشنبه شب ها و ساعت 23:20 از این شبکه پخش می شود.

بررسی مدیریت جهادی و چگونگی حل مشکلات فعلی کشور با این نوع مدیریت را بررسی می کند.

دراین برنامه تعدادی از فعالان جهاد سازندگی حضور دارند و در باره نقش مدیریت جهادی در حل مشکلات کشور صحبت می کنند.

این برنامه کاری از گروه اجتماعی شبکه یک سیما است که در ماه مبارک رمضان دوشنبه ها ساعت23:10 از این شبکه پخش می شود.

**هزاران تهرانی هر شب میهمان حضوری جشن رمضان

هفدهمین برنامه زنده جشن رمضان شبکه تهران امسال نیز مانند سال های گذشته در ماه مبارک رمضان ساعت 21:30 دقیقه میهمان خانه روزه داران می شود.

هفدهمین جشن رمضان شبکه تهران به تهیه کنندگی و اجرای سید کاظم احمدزاده و هومن حاج عبداللهی در ماه مبارک رمضان هر شب ساعت 21:30 به مدت 80 دقیقه از مجتمع فرهنگی ولایت واقع در سوهانک پخش می شود.

**قهرمان جودو در برنامه امروز شهر باران

حامد عقیلی که یکی از تهیه کنندگان برنامه شهر باران از حضور سمیه حیدری بانوی جودو کار و قهرمان جودو در برنامه روز دوشنبه خبرداد.

برنامه شهرباران کاری از گروه معارف شبکه یک سیماست که در ایام ماه مبارک رمضان با اجرای داریوش کاردان حدود ساعت 19:45 از شبکه یک پخش می شود.

**عموهای فیتیله ای پیراهن تیم ملی را به مزایده می گذارند

تهیه کننده برنامه تلویزیون فیتلیه گفت: اولین جمعه ماه رمضان یک آیتم به نام فیتیله محبت خواهیم داشت که در آن پیراهن تیم ملی جام جهانی 1998 را با امضای بازیکنان تیم ملی که در آن سال بازی کرده اند به نفع بچه های بیماری های خاص به مزایده خواهیم گذاشت.

**همراه با رادیو در آخرین دیدارهای حذفی جام جهانی فوتبال

شبکه های رادیویی ورزش و جوان، دو دیدار پایانی مرحله یک هشتم نهایی رقابت های فوتبال جام جهانی 2014 برزیل را بطور زنده و مستقیم پخش می کنند.