سریال معروف آمریکا:سم روابط تهران و آمریکا

01
01

 

 

 

 

 

 

 

سریال «میهن» سمی در مقابل هرگونه تلاش در جهت پر کردن شکاف بین دو کشور است. فصل سوم این سریال جاسوسی در مورد توطئه آمریکا برای ترور فرمانده سپاه ایران و جایگزینی او با یک مامور سیا است.به تصویر کشیدن ایران و ایرانی به عنوان تروریست و افرادی خشن باعث بوجود آمدن تصوری از آمریکا به عنوان کشوری دشمن و غیرقابل اعتماد در ذهن ایرانیان می شود.

ایندپندنت نوشت: سریال «میهن» به اندازه ی کافی قابلیت ضربه به روابط ایران و آمریکا را دارد.

فواز گرگز کارشناس حوزه خاورمیانه در دانشگاه اقتصاد لندن گفت: سریال «میهن» سمی در مقابل هرگونه تلاش در جهت پر کردن شکاف بین دو کشور است.

فصل سوم این سریال جاسوسی در مورد توطئه آمریکا برای ترور فرمانده سپاه ایران و جایگزینی او با یک مامور سیا است.

این کارشناس مسائل خاورمیانه افزود: به تصویر کشیدن ایران و ایرانی به عنوان تروریست و افرادی خشن باعث بوجود آمدن تصوری از آمریکا به عنوان کشوری دشمن و غیرقابل اعتماد در ذهن ایرانیان می شود.

وی تصریح کرد: این سریال نه تنها مضر است بلکه اساسا بین مردم دو کشور دشمنی به وجود می آورد.

براساس گزارش های رسیده، دولت لبنان در حال بررسی امکان اقدام قانونی علیه تهدید کنندگان سریال «میهن» به دیل نمایش تصویری غیرواقعی از بیروت در فصل دوم هستند.

وزیر گردشگری لبنان گفت که سریال میهن این کشور را به عنوان سرچشمه خشونت معرفی کرده است.

در همین حال، ونزوئلا نسبت به اشاره این سریال به کاراکاس در قسمت قبلی انتقاد کرده است.

دولت ونزوئلا طی بیانیه ای آورده است: نمایش ونزوئلا در سریالی که اشکارا توسط اوباما و سیا حمایت می شود، چه دلیل می توند داشته باشد؟ آیا انها در حال آماده ساختن مردم آمریک برای توجیه اقدامی نظامی علیه کشور ما هستند؟ تنها زمان روشن خواهد کرد.

فواز گرگز می گوید: وقتی سریالی با موفقیت «میهن» ایران را آدم بد معرفی می کند چیزی بیشتر از امتیازاتی که در انتظار این سریال هست، در خطر است.

وی می افزاید: تمایلاتی در بخشی از هالیوود برای منحرف نشن ددن روس ها ، چینی ها، ویتنامی ها و ایرنای ها وجود دارد که البته بسیار مخرب است.