سه ناو جدید نیروی دریایی ارتش ایران

سه فروند ناو به نام‌های نیزه، تبرزین و سیرجان، صبح امروز یک شنبه ۱۰ آذرماه در مراسمی به ناوگان نیروی دریایی ارتش ایران اضافه شد.0

حبیب الله سیاری، فرمانده کل نیروی دریایی ارتش با اعلام این خبر گفت: “در راستای تدابیر و فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه شما می‌توانید کهنه را نو کنید دستور الحاق ۳ فروند شناور به نام‌های ناوشکن جمهوری اسلامی ایران نیزه، ناوشکن جمهوری اسلامی ایران تبرزین و ناو پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران سیرجان اعلام کی‌کنم.”

بنا به گزارش رسانه‌های ایران، این ناوها، جدیدترین ناوهای موشک انداز ایرانی محسوب می‌شوند که در بوشهر به ناوگان دریایی ارتش ملحق شدند.

ایران هر از چند گاهی از تجهیزات نظامی جدید مانند هواپیما، تانک، موشک، زیردریایی و پهپاد رونمایی می‌کند که تایید بعضی از این دستاوردها به صورت مستقل امکان‌پذیر نیست.

پیش از این نیز وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران در آبان ماه گفت که یک هواپیمای بدون سرنشین جدید ساخته که بزرگترین پهپادی است که تاکنون در ایران تولید شده است.

حسین دهقان، وزیر دفاع ایران در مراسم معرفی ‘پهپاد فطرس’ طراحی آن را ‘متناسب با نیازهای نیروهای مسلح’ ایران خواند و گفت که برد آن حدود ۲۰۰۰ کیلومتر است.