کافه گردش
اجتماعی
۳۰ فروردین ۱۳۹۳, ۸:۲۶ ق.ظ

شهردار تهران از باغ ایرانی بازدید کرد/عکس

تهران سما: در این بازدید که شهرام گیل آبادی ، رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران و علی محمد مختاری ، مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهر تهران هم حضور داشتند ، دکتر قالیباف از بخش های مختلف این بوستان زیبا دیدن کرد. 
 
دکتر قالیباف در حین بازدید از این باغ زیبای ایرانی با بسیاری از شهروندان مواجه شد که از احداث این مجموعه زیبا و با نشاط توسط شهرداری تهران تشکر و قدردانی می کردند. عده دیگری از شهروندان هم خواستار احداث چنین مجموعه ای در منطقه و محل زندگی خودشان شدند. همچنین تعدادی از شهروندان هم به بیان مسایل و مشکلات خود پرداختند که دکتر قالیباف به تک تک آنها پاسخ داد. 

105002_990

 
بر اساس این گزارش باغ ایرانی در سال ۱۳۹۱ در فضایی بالغ بر ۳۴ هزار متر مربع احداث شد که پس از آماده سازی ، نام آن با تصویب اعضای شورای شهر به پاس قدردانی از زحمات چندین ساله مهندس مختاری ، مدیرعامل سازمان پارکها به نام “بوستان مهندس علی محمد مختاری” تغییر پیدا کرد. 
 
این بوستان دارای دو ورودی اصلی با سردرهای زیبا در ضلع شرقی و غربی و دو ورودی در ضلع جنوبی و جنوب غربی است. 


 
در احداث فضای سبز این بوستان، درختان موجود که قدمتی بیش از ۱۰۰ سال داشته اند حفظ شده و گونه های گیاهی دیگر از قبیل برگ نو ، برگ بو ، زرشک ، شیرخشت ، مورد ، پیراکانتا ، انواع رز و نسترن وبوته های فصلی و دایمی به آن اضافه شده اند. از جاذبه های این فصل این مکان می توان به کاشت گل های لاله اشاره کرد.همچنین یکی از مهمترین ویژگی های آن در عین زیبایی منحصربه فردش ، مناسب سازی معابر برای تردد معلولان و جانبازان است.

حسین رادمرد
700 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *