نسبت روبات به انسان تا 10 سال آینده

IMG12540831
نسبت روبات به انسان تا 10 سال آینده  پیشی گرفتن روباتهای نظامی از سربازان
یک کارشناس روبات پیش بینی کرده است که تعداد روباتهای نظامی و مسلح طی 10 سال آینده از سربازان پیشی خواهد گرفت و نسبت روبات به انسان به 10 به یک خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، “اسکات هارتلی” سازنده سیستم های تسلیحاتی اعلام کرده است: 10 سال دیگر احتمالا در ازای هر انسان سرباز 10 روبات سرباز وجود خواهد داشت و هر سرباز برای جستجوی دشمن و یا کشف مین های زمینی با یک یا پنج روبات همراه خواهد شد.

بر اساس این گزارش هارتلی این پیش بینی را در آزمایش یک سلاح روباتهای مسلح در جورجیا اعلام کرد. در این آزمایش روباتها می بایست به طور دقیقی از یک ماشین تیرانداز سنگین به نام M240 برای شلیک در یک دامنه 800 متری استفاده می کردند.

وی مطمئن است که ماشین های نیمه هوشمند فقط قاتل و کشنده نیستند و می توانند جان انسان ها را نیز نجات دهند.

شکلی از پوشش رزهی حیوانی به نام “ماهی اژدها” که باریک و بلند و میخ دار است می تواند به عنوان یکی از تنومندترین، قدرتمند ترین و قابل انعطاف ترین رزه ها مورد استفاده قرار گیرد.

دانشمندان از طبیعت برای ساخت این رزه های زیست تقلید الهام گرفته اند و امیدوارند از چاپ سه بعدی برای نسخه برداری دقیق تری از تغییرات لحظه ای در مقیاس این رزه ها استفاده کرده تا بتوانند روباتهای قوی تر و قابل حمل و نقل تری را بسازند.

پژوهشگران می گویند این زره ها قرار نیست فقط برای اهداف نظامی استفاده شود چرا که آتش نشانان می توانند از نسخه سرامیکی آن برای ورود به ساختمانهای آتش گرفته و خطرناک استفاده کنند.