کافه گردش
اجتماعی
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱:۵۹ ب.ظ

گرانترین هواپیماهای خصوصی/تصاویر

هواپیمای لوکس و گرانقیمت جهان که دارای مالکان خصوصی هستند:
شاهزاده الولید بن طلال: این شاهزاده سعودی مالک یک ایرباس ۳۸۰ به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار است داخل ایرباس طلال اتاق با حوضچه آب معدنی، وسایل سرگرمی و رفاهی، سرویس های بهداشتی از جنس سنگ مرمر، یک پیانو بزرگ، گنجایش برای پذیرش ۱۰ نفر مهمان و … وجود دارد.
107089_123
آلشیر عثمانف: تاجر روسی متولد ازبکستان است مالک دو فروند ایرباس ۳۴۰ و ۳۰۰ به ارزش ۳۵۰ میلیون دلار است.ثروت خالص وی از ۸/۱۵ میلیارد دلار فراتر می رود هواپیمای جت وی از هواپیمای اختصاصی ولادیسه پوتین هم بزرگ تر است.
سلطان برونئی: حسن البلکیا سلطان برونئی ثروتمند ترین پادشاه در جهان است او دو فروند هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ و ۴۳۰ به ارزش ۲۳۳ میلیون دلار دراختیار دارد که البته جدا از جت های سبک دیگر وی هستند. داخل بوئینگ ها امکانات کامل یک خانه مجلل به چشم می خورد وان و جکوزی موجود درحمام هواپیمای سلطان برونئی از طلای خالص ساخته شده است.
ژوزف لائو: میلیاردر هنگ کنگی یک فروند بوئینگ وی آی پی ۷۴۷-۸I در اختیار دارد که ۱۵۳ میلیون دلار ارزشگذاری شده است این هواپیما به مدرن ترین تجهیزات و فن آوری های روزدنیا مجهز است.
دونالد ترامپ: تاجر و بازرگان آمریکایی دارای ۵/۳ میلیارد دلار ثروت است و مالک یک فروند بوئینگ ۷۵۷ می باشد. این هواپیما ۱۰۰ میلیون دلار قیمت دارد طراحی داخلی آن کاملا اشرافی است.
منبع: صبحانه آنلاین
حسین رادمرد
865 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *