بایدها و نبایدهای عمل جراحی بینی در بارداری

پرتال اجتماعی واکنش:آیا می توان در دوران بارداری عمل جراحی بینی را انجام داد و یا اینکه چه مدت بعد از آن می توان جراح نمود؟بسیاری از متقاضیان عمل بینی خانم هایی هستند که تصمیم به بارداری دارند و یا مدتی است از زمان بارداری آنها گذشته است .سوال مشترک آنها این است که آیا میتوان در دوران بارداری عمل جراحی بینی را انجام داد و یا اینکه چه مدت بعد از آن میتوان جراح نمود.
images
هرگونه عمل جراحی بینی در دوران بارداری ممنوع است و مراجعه کنندگان قبل از تعیین وقت عمل باید تست بارداری بدهند، در صورتیکه فرد باردار باشد عمل جراحی وی کنسل خواهد شد.

همچنین عمل جراحی بعد از زایمان نیز باید به فاصله ای بیشتر از دوماه انجام شود ، در صورتیکه عمل زیبایی نیز انجام شد تا  ۲۴ساعت شیردهی صورت نگیرد .

اگر قصد باردار شدن بعد از عمل جراحی را دارید زمان انجام آن تغییر خواهد کرد، مادران بعد از زایمان باید به مدت ۶ ماه بعد از عمل زیمان اقدام به جراحی زیبایی بینی نمایند.
اتلالا
هرچند زود تر از این مدت نیزمی توان باردار شد اما باید توجه داشت که بعد از عمل تورم و برآمدگی در بینی و اطراف بینی وجود دارد. حاملگی نیز باعث افزایش تورم در کل بدن به خصوص صورت می شودکه بعد از حاملگی و چند هفته بعد از آن نیز تورم در کل بدن و صورت مشاهده میشود و باقی میماند.

ورم ناشی از حاملگی باعث گرفتگی بینی می شود که در بیماران با تورم داخل بینی به خاطر عمل زیبایی بینی باعث مشکل تنفسی بیشتری برای خانم های باردار می شود.

به یاد داشته باشید که تورم ناشی از بارداری بعد از اتمام حاملگی فرو کش می کند و   تاثیری بر روی بینی گذشته نخواهد گذاشت.

به این دلیل بهتر است حداقل ۶ ماه تا یک سال بعد از جراحی بینی تصمیم به بارداری داشت تا هم مشکلی برای بارداری و هم مشکلی برای ظاهر وداخل بینی بیش نیاید.