کافه گردش
دانستنی های جنسی
۲۳ دی ۱۳۹۵, ۱۰:۵۲ ق.ظ

بی میلی جنسی همسرتان را درمان کنید

پرتال اجتماعی واکنش:مردان به راحتی و با تحریک بصری، برانگیخته می‌شوند در حالی که انگیختگی زنان کمتر آشکار است و بیشتر بر عواطف و محیط تکیه دارد.گاهی اوقات بی میلی به برقراری رابطه جنسی می‌تواند شما را نگران کنید و از خودتان بپرسید که چرا شریک زندگی‌تان علاقه و صمیمیتش را از دست داده؟ آیا شما کاری کرده‌اید یا بین شما مشکلی وجود دارد؟ یا حتی ممکن است که این حالت او هیچ ربطی به شما نداشته باشد و خانم دچار ناتوانی جنسی شده باشد؟ برای درک بهتر این موضوعات بهتر است به برخی موارد توجه ویژه داشته باشید.
بی میلی جنسی همسرتان را درمان کنید
مشکل جنسی حتما اختلال جنسی نیست
اول اینکه مردان و زنان در پاسخ جنسی متفاوت هستند. مردان به راحتی و با تحریک بصری، برانگیخته می‌شوند در حالی که انگیختگی زنان کمتر آشکار است و بیشتر بر عواطف و محیط تکیه دارد. به همین دلیل نباید این پیچیدگی را به حساب اختلال جنسی گذاشت. حتی ممکن است عدم تمایل مربوط به یک مشکل بالینی باشد یا حتی مربوط به مسئولیت‌هایی در خانه، محل کار و فشارهای روزمره باشد. محققان به این نتیجه رسیده‌اند که سلامت عاطفی زن و کیفیت رابطه جنسی در رضایت جنسی زن تاثیر بیشتری دارد.

بی میلی جنسی همسرتان را درمان کنید

چه کمکی می‌توانید انجام دهید؟
به عنوان شریک زندگی شما می‌توانید به همسرتان کمک کنید تا منبع از دست رفتن میل جنسی را پیدا کند، اینکه این درد فیزیکی است، یعنی هنگام مقاربت دچار درد می‌شود که در این صورت باید حتما به پزشک مراجعه کنید. یا اینکه این نگرانی عاطفی است که در این صورت یک درمانگر را روانکاو می‌تواند کمک کند. با این حال صحبت کردن در مورد رابطه جنسی و کار روی رابطه جنسی می‌تواند مشکل باشد حتی زمانی که بین زوجین صمیمت زیادی وجود داشته باشد. بد نیست به این ایده‌ها توجه کنید.

یک قلمرو بی طرف برای گفتگو پیدا کنید
برای کمک به این که حرف زدن برای شریک زندگی‌تان آسان‌تر باشد به هیچ عنوان در رختخواب این بحث را وسط نکشید. مکالمه را ساده شروع کنید و فقط چند سوال بپرسید تا شریک زندگی‌تان فکر نکند شما به او حمله می‌کنید یا می‌خواهید او را تضعیف کنید. به او بگویید که از رابطه جنسی با او لذت می‌برید و می‌خواهید کمک کنید که هر دو از آن لذت ببرند.

درباره استرس‌ها و نگرانی‌ها سوال کنید
تمایل فیزیکی می‌تواند بهاندازه کافی منجر به انگیختگی جنسی در مرد و رسیدن به لذت جنسی در او شود اما پاسخ جنسی برای زنان اغلب پیچیده‌تر است. انگیزه او برای رابطه جنسی زمانی که او نگرانی یا مشکل روحی روانی یا حتی استرس دارد، کاهش پیدا می‌کند.

برای همسرتان خودخواهی را کنار بگذارید
آیا شما به شیوه‌ای که او علاقه مند است با او وارد رابطه جنسی می‌شوید یا صرفا روی نیازهای خودتان تمرکز می‌کنید. او را تشویق کنید به شما بگوید که از چه چیزی لذت می‌برد. شاید در زندگی جنسی شما چیزی وجود دارد که او را ناراحت می‌کند اما از بیان آن خجالت می‌کشد.

کمک کنید آرام باشد
اگر شریک زندگی‌تان می‌گوید که رابطه جنسی دردناک است می‌توانید با کمک او کاری کنید که او قبل از رابطه جنسی در وضعیت آرامش قرار گیرد. شاید بهتر باشد پیش از این کار یک دوش آب گرم بگیرد یا از روان کننده‌ها استفاده کند.

رهـــــــــــــا مسعودی
740 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *