کافه گردش
بارداری و زایمان
۱۸ فروردین ۱۳۹۵, ۸:۵۱ ق.ظ

حساسیت‏‌های فصلی‏ در دوران بارداری

پرتال اجتماعی واکنش:حساسیت‏ ها وقتی روی می ‏دهد که سیستم ایمنی بدن به ماده‏ای که مضر است واکنش نشان می ‏دهد.بدن مواد شیمیایی را برای جنگیدن با آن ماده ترشح می ‏کند، واکنش‏ های  معمول شامل گرفتگی بینی ،عطسه، آبریزش بینی ،خارش چشم‏ها و گوش داخلی  است.
بارداری
گاه حساسیت‏ها در دوران بارداری کمی  تشدید می ‏شوند. حدود ۱۰% همه زنان حامله از حساسیت‏ های  فصلی رنج می ‏برند. حساسیت‏ها با گرده درختان، علف‏های هرز، چمن‏ها و خاک و گیاهان تشدید می ‏شود و بروز پیدا می ‏کنند. اگر از داروهای ضدحساسیت استفاده می ‏کنید، فکر نکنید که مصرف آنها بی ‏خطر است. مصرف برخی از انواع ضدحساسیت‏ها توصیه نمی ‏شود. بسیاری  از داروهای  ضدحساسیت، ترکیبی  از چندین دارو هستند که شما باید در مورد مصرف آنها در طول بارداری ، احتیاط کنید. در مورد داروی  با نسخه یا بدون نسخه خود با پزشک صحبت کنید. این توصیه در مورد اسپری ‏های  بینی  هم صادق است.

اگر مشکلات ناشی  از حساسیت شما را از زندگی  معمولی  باز می ‏دارد، از پزشک خود بپرسید که استفاده از چه داروهایی بی ‏خطرترین است. برای حل کردن بهتر مشکل حساسیت‏ها، سعی کنید از هرچه که باعث بروز آن می ‏شود، پرهیز کنید. برای مثال:اگر گرد و غبار شما را ناراحت می ‏کند، پنجره‏ ها را بسته نگهدارید و از انجام فعالیت‏ های خارج از منزل به هنگام صبح ــ که گرده گیاهان در هوا بسیار زیاد است ــ اجتناب نمایید. هنگامی که جاروبرقی می ‏کشید، ماسک بزنید. اگر در آب و هوای خیلی خشک زندگی می ‏کنید، از مرطوب کننده هوا استفاده کنید و برای  کمک به حل مشکل، مقادیر زیادی  آب بنوشید.

حساسیت بعضی زنان خوش شانس در دوران بارداری کاهش می ‏یابد و نشانه‏ های آن بهبود پیدا می ‏کنند و چیزهای به‏خصوصی که پیش از بارداری  باعث آزار آنها می ‏شد، دیگر ایجاد مشکل نمی ‏کند.

احتقان بینی:احتقان بینی می تواند به‏خصوص در فصل آلرژی  وقتی که حامله هستید وخیم‏ تر شود. احتقان در بارداری در بسیاری از زنان به‏ خاطر التهاب و تورم مسیرهای بینی طبیعی است. علاوه بر واکنش احتقان بینی ناشی از حساسیت‏ها، ممکن است احساس خفگی داشته باشید!دکونژستان‏ ها با باریک کردن عروق خونی در بینی ، التهاب بینی را کاهش می ‏دهند. اکثر متخصصان موافقند که شما می ‏توانید افرین را در کوتاه مدت برای تسکین و کمک در کاهش التهاب، استفاده کنید. برای  تسکین طولانی مدت، با پزشک خود در مورد استفاده از فرآورده‏های طولانی مدت مثل نازال کروم صحبت کیند، که در دوران بارداری  بی ‏خطر است. قطره‏های بینی هم ممکن است مورد قبول باشد. مجددا، با پزشک خود در مورد آن صحبت کنید.

سارا ابراهیمی
641 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *