کافه گردش
اخبار تکنولوژی
۱ آبان ۱۳۹۷, ۲:۰۴ ب.ظ

رونمایی از Home View سرویس جدید گوگل و آپدیت گوگل هوم

با ورود گوشی‌های هوشمند به دنیای امروز شاهد جهشی بزرگ در عصر ارتباطات بودیم. گوشی‌های موبایل در ابتدا ساده بوده و فقط میتوانستید تماس با آن برقرار کنید. اما هر چه گذشت به قابلیت آنها افزوده شد تا جایی که امروزه گوشی همراه تبدیل به یکی از ابزارهای ضروری در زمینه کارو زندگی شد.

حتما تاکنون درباره خانه‌های هوشمند مطلبی شنیده‌اید, خانه‌هایی که تمام وسایل داخلش از جمله چراغ, قفل در, لوازم و غیره را میتوان با تلفن همراه کنترل کرد. همه‌ی این قابلیت‌ها بوسیله دستگاهی مرکزی کنترل میشوند. این خوبیه بزرگ در طول زمان مشکلی را هم داشت آن هم این بود که گجت‌های کنترل خانه‌های هوشمند درحال تغییر بود و متصل کردن همه وسایل به یکدیگر کار مشکلی بود.

گوگل درکنار رونمایی از پیکسل ۳, گجت‌‌های مرتبط با خانه‌های هوشمند و ساخت اپلیکیشنی جدید به نام گوگل هوم را معرفی کرد.

گوگل برای حل مشکل چند دستگی شدن گجت‌ خانه‌‌‎های‌ هوشمندی که شرکت‌های مختلفی آن را تولید می‌کنند سرویس‌های جدیدی را ارائه کرده است. با ارائه این سرویس‌ها کنترل اکوسیستم خانه‌ها ساده سازی شده است.

اولین سروبس گوگل Home View نام داشت. این سرویس مخصوص صفحه نمایش‌هایی است که گوگل اسیستنت را در خود دارند. صفحه نمایش هوم ویو این قابلیت را دارد تا همه‌ی لوازمی که در شبکه خانه‌ی هوشمند وجود دارند را نمایش دهد. همچنین در همین صفحه میتوان لوازم را کنترل کرد. لازم به ذکر است این صفحه نمایش تمامی امکانات موجود در اپلیکیشن‌های اختصاصی را ارائه نمیدهد. اما کاربردهایی که دارد برای انجام عمل‌های اصلی کفایت میکند.

سرویس بعدی معرفی شده اپلیکیشن گوگل هوم است. گوگل هوم بصورت نسخه‌ی آزمایشی چند ماه پیش در دسترس قرار گرفت, این اپلیکیشن دارای پنلی شبیه به هوم ویو آپدیت میشود. هنوز تاریخ انتشار رسمی این آپدیت معلوم نشده اما تخمین زده میشود در هفته‌های آینده شاهد عرضه آن باشیم.

 

حامد
78 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید