کافه گردش
اخبار تکنولوژی
۱ خرداد ۱۳۹۶, ۱۲:۳۶ ب.ظ

ساخت روبات محافظ مزرعه /عکس

به گزارش  ایرنا از سی‌نت، این روبات کوچک که Tertill نام دارد، در برابر تغییرات آب و هوا کاملا مقاوم است و توان مورد نیاز خود را از انرژی خورشیدی به دست می آورد و در نتیجه کافی است در فضای آزاد مزارع رها شود تا بدون نیاز به شارژ مجدد ماه‌ها به کار خود ادامه دهد.

 

قسمت جلوی روبات Tertill به حسگرهایی مجهز است که امکان حرکت و مسیریابی در مزرعه را برای آن فراهم می‌کنند. بدین ترتیب برای ممانعت از خروج روبات از مزرعه کافی است حصار کوتاهی در اطراف مزرعه وجود داشته باشد. همچنین حسگرهایی که در زیر روبات نصب شده‌اند، جوانه علف‌های هرز را که ارتفاع آن‌ها کمتر از ارتفاع روبات باشد، در مزرعه شناسایی می‌کنند. بدین ترتیب روبات محافظ مزرعه با استفاده از تیغ‌هایی که در زیر آن تعبیه شده‌اند، جوانه‌ها را هرس می‌کند. به منظور جلوگیری از قطع جوانه گیاهان مزروعی لازم است این جوانه‌ها از قبل با استفاده از یک حلقه پلاستیکی پوشانده شوند.

 

قرار است جو جونز در تابستان سال جاری، کمپین سرمایه‌گذاری عمومی روی این پروژه را آغاز کند و تا پایان سال جاری میلادی روبات‌های محافظ مزرعه را به قیمت ۳۰۰ دلار در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهد.

حسین رادمرد
1,067 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید