کافه گردش
اخبار تکنولوژی
۱۸ آبان ۱۳۹۸, ۱۱:۱۴ ب.ظ

مشاوره کوچینگ سئو

سئو یا همان بهینه‌سازی موتورهای جستجو علمی‌ست که امروزه بسیار با اهمیت بوده و توجه زیادی را به سمت خود جلب کرده است.

جالب است بدانید این روزها سئو چیست یکی از موارد پُرسرچی است که افراد برای کسب آگاهی بیشتر در مورد سئو آن را جستجو می‌کنند.

اما وقتی حرف از سئو می‌شود عده‌ای این سوال را مطرح می‌کنند که سئو کلاه سفید ما را زودتر به نتیجه می‌رساند یا سئو کلاه سیاه؟

قصد داریم بیشتر در این مورد با شما صحبت کنیم تا بتوانید با آگاهی و اطلاعات بیشتری مسئله سئو را برای کسب‌و کار اینترنتی خود پیاده سازی کنید.

وقتی ما تمامی مواردی که در فرایند سئو اجرا می‌کنیم مطابق با دستورات و قوانین گوگل باشد، آن وقت ما اصطلاحاً سئو کلاه سفید یا White Hat Seo انجام داده‌ایم. اجازه بدهید بیشتر توضیح دهیم تا از قوانین و دستورات گوگل باخبر شوید.

قوانین و دستورات گوگل شامل تولید محتوای خوب، رسیدگی به موارد فنی، استفاده نکردن از تکنیک‌ها برای گول زدن و موارد این شکلی است.

در گذشته کم‌تر کسی به حرف گوگل توجه می‌کرد و اکثر افراد به دنبال دور زدن قوانین گوگل بودند. اما گوگل هر دفعه الگوریتم‌های خود را آپدیت کرد و این موضوع باعث شد تا افراد زیادی به سمت سئو کلاه سفید و رعایت قوانین حرکت کنند.

دلیل گرایش به سمت سئو کلاه سفید هم این است که گوگل با دادن آپدیت‌های مکرر، اثر سئو کلاه سیاه را که در ادامه توضیح خواهیم داد خنثی می‌کند و افراد زیادی ترجیح می‌دهند تا درست و اصولی کار سئوی خود را انجام دهند.

اما داستان سئو کلاه سیاه یا Black Hat Seo کاملا برعکس سئو کلاه سفید است. وقتی که ما تمامی مواردی که در سایت‌مان پیاده سازی می‌کنیم بر خلاف قوانین گوگل بوده و قصد فریب موتورهای جستجو را داشته باشیم، یعنی به سمت سئو کلاه سیاه حرکت کردیم.

هیچ‌کس منکر اثر سئو کلاه سیاه نیست. اما به شما پیشنهاد می‌کنیم از آن استفاده نکنید. چرا که امکان جریمه شدن از طریق گوگل همیشه برای شما وجود دارد. اگر شما هم جای گوگل بودید، قطعا با خلاف‌کاران مبارزه می‌کردید و اجازه این را می‌دادید تا سایت‌هایی که قوانین را رعایت می‌کنند، صاحب رتبه‌های برتر شوند.

سئو کلاه سیاه اثر موقت داشته و به هیچ عنوان دائمی نیست. بنابراین سعی کنید که از آن استفاده نکنید و به طور اصلی فرایند سئو سایت‌تان را پیش برده و در طول زمان رتبه‌های برتر را تصاحب کنید.

حالا که تا به اندازه خوبی با موضوع سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه آشنایی پیدا کردید، در این‌جا قصد داریم برای سیستم مدیریت محتوای کسب‌و کار اینترنتی شما یک CMS جذاب و پُرکاربرد را معرفی کنیم.

برای انجام سئو وردپرس افزونه‌های به‌خصوصی وجود دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به افزونه سئو وردپرس Yoast SEO اشاره کرد. این پلاگین(افزونه) بیش‌ترین نصب فعال در سایت‌های وردپرسی را دارد.

اما مزیت وردپرس در چیست و چگونه باعث موفقیت شما می‌شود؟

به دلیل این‌که پایه وردپرس بر وبلاگ است، سئوی وردپرس نسبت به سیستم‌های دیگر راحت‌تر بوده و همچنین سریع‌تر ما را به نتیجه موردنظر می‌رساند. جالب است بدانید وردپرس در ایران هم جزء محبوب‌ترین سیستم‌های رایگان به حساب می‌آید و کسب‌و کارهای بیشماری در حال استفاده از آن هستند.

بنابراین اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کنیم و قصد این را داریم که برای سایت خود بازدید و در واقع ترافیک بهتر و‌ ارگانیک جذب کنیم، باید از آموزش سئو وردپرس بهره لازم را ببریم.

تا به این‌جای کار ما دو مورد مهم در کسب‌و کار اینترنتی را مورد بررسی قرار دادیم. اول، موضوع سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه. و دوم استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس که باعث موفقیت کسب‌و کار شما شده و کمک شایانی در اجرای فرایند سئو خواهد کرد.

یکی از عوامل مهم موفقیت افرادی که صاحب کسب‌‌و کار اینترنتی پُردرآمد هستند این است که آ‌ن‌ها از یک مشاور سئو برای خود استفاده کرده تا تمامی ایرادات لازم را در فرایند سئو به آن‌ها گوش‌‌زد کند تا جلوی اشتباهات احتمالی را بگیرد.

بله به این دلیل باید برای وب‌سایت خود یک مشاور سئو انتخاب کنید. این مشاور می‌تواند یک شخص بوده و یا یک مجموعه با تجربه باشد. به هر شکل نباید از اهمیت مشاوره سئو سایت غافل شوید.

قطعاً با رعایت مسائلی که گفته شد، می‌توانید یک و یا چند کسب‌و کار اینترنتی پُرسود را برای خود ایجاد کرده و بهترین خدمات را به مشتریان و کاربران‌تان عرضه کنید.

 

حسین رادمرد
150 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

Comments are closed.