کافه گردش
دانش و فناوری(استفاده نشه)
۲۱ خرداد ۱۳۹۳, ۷:۱۷ ق.ظ

یک دستورالعمل برای میکروب زدایی خانه

 

2326343_768

میکروب های بسیاری در خانه زندگی می کنند که نمی توانیم آن ها را خیلی خوب به چشم ببینم اما وجود آنها انکار ناپذیر است. این میکروب ها باعث بروز بیماری هایی خواهند شد که اصلا نمی دانید از کجا وارد بدن شما شده اند. برای جلوگیری از مشکلات میتوانید راه های میکروب زدایی خانه را در ذهن داشته و اجرا کنید:


** هر روز صبح ۱۰ دقیقه همه پنجره ها را باز بگذارید؛ بدون توجه به اینکه هوای بیرون چطور است. حتی در سردترین روزهای زمستان نیز این کار را فراموش نکنید. این شیوه شاید به نظر خیلی ساده بیاید اما برای از بین بردن میکروب ها و عوامل بیماری زا بسیار مؤثر است؛ چرا که این موجودات عاشق هوای محیط های محدود و راکد هستند.

** وقتی از بیرون برمی گردید، به هیچ وجه با کفش وارد منزل نشوید. زیرا در این صورت همه میکروب های بیرون را به داخل خانه منتقل می کنید. کیف دستی را نیز در هر جای منزل نگذارید؛ چون بدون آنکه بدانید میکروب هایی را که به همراه دارد پخش می کنید.

** تمیز کردن نرده های پله و دستگیره های در را فراموش نکنید. اولین اقدام برای حفظ سلامت، شستشوی مرتب دست ها پس از تماس با این قسمت هاست؛ اما به هر حال کافی نیست.

** مرتباً صفحه کلید کامپیوتر، گوشی تلفن و موبایل را با دستمال آغشته به ماده ضدعفونی تمیز کنید. این وسایل به دلیل تماس مکرر دست در شرایط مختلف، مکان مناسبی را برای رشد میکروب ها فراهم می آورد که اصلا هم شک برانگیز نیست.

** هفته ای یک بار یخچال را تمیز کنید. همیشه توجه داشته باشید که روی باقیمانده غذاها پوشیده باشد، ترجیحاً بهتر است از ظروف سربسته و بدون منفذ استفاده کنید. تارت و c را در ظروف نم دار نگذارید. میکروب ها دوست دارند در گوشه و کنار آن پنهان شده و تکثیر یابند.

سپیده تدین
454 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید