کافه گردش
آشپزی
۳ آبان ۱۳۹۷, ۳:۳۸ ب.ظ

خواص درمانی گوجه فرنگی

گوجه فرنگی از دسته سبزجاتی است که برخی افراد بنا به هر دلیلی مصرف نمی‌کنند در حالی که این یکی از سبزیجاتی است که خاصیت زیادی دارد.

گوجه را اکثرا بصورت پخته شده و رب در غذا استفاده می‌کنند اما باید بدانید استفاده‌ی خام و معمولی آن خاصیت بیشتری دارد. زیرا در اثر پختن مقداری از خاصیت آن در اثر واکنش و گرما از بین میرود. گوجه فرنگی همچنین از ارزش غذایی بالای برخوردار است بطور مثال مملو از اسیدفولیک, بتا کاروتن و ویتامین‌های A,c,b است.

همچنین دارای مواد معدنی مانند پتاسیم, فسفر, کلسیم, گوگرد و مس و آهن می‌باشد. علاوه‌بر این دارای خواص درمانی ویژه‌ای است. این گونه‌ی سبزیجات, اعصاب, گردش خون و قلب را بهبود می‌بخشد. اگر احساس ضعف و خستگی دارید با مصرف  گوجه فرنگی میتوانید آن را در بدن جبران کنید و انرژی تازه‌ای بگیرید.

حتی برای بیمارانی که دچار نقرس, رماتیسم و دردهای مفصلی هستند مصرف گوجه توصیه می‌شود. از دیگر خاصیت این دسته از سبزیجات میتوان برای درمان رسوب‌های ادراری, یبوست, مسمومیت‌های ساده, بالابودن اوره و چربی بدن نام برد.

به دلیل داشتن ویتامین A درگوجه فرنگی مصرف آن برای تقویت بینایی و سلامت پوست مفید می‌باشد. در ضمن گوجه فرنگی یک خوراکی عالی ضدسرطان است.

حامد
98 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید