کافه گردش
آشپزی
۳۰ شهریور ۱۳۹۴, ۱۱:۳۴ ق.ظ

طرز تهیه شوکوبیس با موس‌شکلات

135

مواد لازم برای شوکوبیس
۱۰۰ گرم بیسکوییت پودر شده
۱ عدد تخم مرغ
۲/۱ پیمانه شکر
۱۲۰ گرم کره
۴/۱ پیمانه پودر کاکائو
۱ ق س پوست پرتقال رنده شده
۲/۱ پیمانه گردوی خرد شده

 مواد لازم موس شکلات سفید
۲/۱ ۱ پیمانه شیر
۳۰۰ گرم شکلات سفید ۲/۱ پیمانه شکر
۳/۱ پیمانه آب
۳ عدد زرده تخم مرغ
۲ ق م پودر ژلاتین
۲/۱ ۱ پیمانه خامه فرم گرفته

طرز تهیه:

پرتال اجتماعی واکنش:۱٫ در یک کاسه تخم مرغ را با شکر مخلوط کنید و هم بزنید تا شکر کاملاً حل شود. در یک قابلمه دیگر کره را با پودر کاکائو مخلوط کنید و آن را روی حرارت ملایم قرار دهید تا کره آب شده و با پودر کاکائو مخلوط شود. حالا مخلوط تخم مرغ و شکر را اضافه کرده و آنها را خوب با هم مخلوط کنید، سپس قابلمه را از روی حرارت بردارید و صبر کنید تا مواد کمی خنک شوند.
۲٫ مواد داخل قابلمه را در کاسه بریزید. بیسکوییت پودر شده، گردوی خرد شده و پوست پرتقال رنده شده را هم اضافه و آنها را با مواد مخلوط کنید.مواد حاصل را در قالب کمربندی ریخته و آن را به مدت حداقل ۵ ساعت در یخچال قرار دهید. در این میان موس شکلات را آماده کنید.
۳٫ ژلاتین را در ۳/۱ پیمانه آب سرد به روش بن ماری حل کنید. در یک ظرف مناسب شیر را بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. وقتی خیلی داغ شد، شکلات سفید خرد شده را به آن اضافه کرده و هم بزنید تا شکلات ها کاملاً حل شوند، سپس آن را از روی حرارت بردارید. در یک قابلمه مناسب شکر را با آب مخلوط کرده و آن را روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید. زرده ها را در یک کاسه کوچک خوب بزنید، سپس آنها را به مخلوط آب و شکر اضافه کنید. مواد را سریع هم بزنید تا فرایند پخت زرده ها انجام شود. مخلوط شیر و شکلات را هم به مواد اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید. قابلمه را از روی حرارت بردارید و صبر کنید تا مواد کاملاً خنک شوند. در انتها پودر ژلاتین و خامه را اضافه کرده و خوب با هم مخلوط کنید.
۴٫ قالب را از یخچال درآورید. موس را روی شوکوبیس بریزید، سپس دوباره قالب را داخل یخچال قرار دهید. بعد از حدود ۴-۳ ساعت که مواد سفت شد، قالب را از یخچال درآورید. مواد را از قالب جدا کرده و به دلخواه برش بزنید، سپس سرو کنید.

حسین رادمرد
747 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید