کافه گردش
آشپزی
۱۳ تیر ۱۳۹۶, ۱۰:۴۹ ق.ظ

طرز تهیه هویج پلوی عربی

پرتال اجتماعی واکنش:بعضی غذاها با یک نام مشترک در بسیاری از کشورهای همسایه و با فرهنگ غذایی مشترک وجود دارند ولی وقتی پای پخت به میان می آید، طعم و مزه هر کدام با دیگری زمین تا آسمان فرق می کند. به عنوان مثال همین هویج پلو را در کشور ما چند مدل می پزند که اغلب آنها یک مزه دارند ولی این هویج پلوی شیرین ایرانی کجا، هویج پلوی عربی که با لیمو عمانی طعم ترشی دارد کجا.

Snapshot_2015-12-30_103431

مواد لازم برای ۴ نفر

۳ پیمانه برنج
۴ عدد هویج درشت
( معادل ۲۵۰ گرم )
۲ عدد پیاز
۲۵۰ گرم گوشت چرخ کرده
۲ ق س پودر لیمو عمانی
نمک، فلفل و زردچوبه به میزان لازم
روغن به میزان لازم

طرز تهیه:

۱٫    هویج​ها را شسته و با رنده درشت رنده کنید. آن را در تابه ای ریخته، با مقداری روغن تفت دهید تا سبک شود. دقت کنید نسوزد. هویج را از تابه بیرون آورده و کنار بگذارید.

۲٫  حالا دوباره در تابه مقداری روغن بریزید. پیازها را هم خرد کرده، به تابه اضافه کنید و کمی تفت دهید تا سبک شود. سپس گوشت چرخ کرده را داخل آن ریخته و همراه دیگر مواد سرخ کنید.

۳٫ نمک، فلفل و زردچوبه را هم به گوشت افزوده و هویج را هم اضافه کنید .سپس پودر لیمو عمانی را ریخته و با دیگر مواد مخلوط کنید.

۴٫ برنج را به روش معمول آبکش کنید. به این صورت که در  قابلمه ای  آب وکمی نمک بریزید و روی حرارت بگذارید تا جوش بیاید. برنج را هم در آب جوش بریزید . وقتی برنج کمی نرم شد آن را در آبکش ریخته و از روی آن آب سرد رد کنید.

۵٫ ته قابلمه را کمی روغن و آب بریزید. در  کف قابلمه یک لایه برنج ریخته و بعد از مایه هویج و گوشت روی آن بریزید. این کار را آن قدر تکرار کنید که برنج و مایه گوشت و هویج تمام شود.  قابلمه راروی حرارت بگذارید تا دم بکشد.

حسین رادمرد
963 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید