کافه گردش
فرهنگ و هنر
۳ تیر ۱۳۹۳, ۴:۱۱ ب.ظ

مهمترین کار ماهواره‌ها القای اوضاع از هم‌گسیخته درجامعه ایران است

139211191048085612075553

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در بسیج مستضعفین،گفت: برخی در تحلیل آخرالزمان می‌گویند اوضاع خراب و از هم گسیخته است،‌ در حالی که این گونه نیست، ما در آخرالزمان هستیم، جایی که عهد، وفا، شجاعت، ایثار، استقامت و ایستادگی تبلور یافته است.حجت‌الاسلام والمسلمین تویسرکانی مسئول نمایندگی ولی فقیه در بسیج مستضعفین در همایش مقابله با ماهواره که امروز سه‌شنبه سوم تیرماه در سالن آمفی‌تئاتر حسینیه فاطمه زهرا(س) برگزار شد با توصیه به جامعه مداحان، گفت: مواظب باشید در شعرها، مرثیه‌ها و از سر دلسوزی‌ حرف شیطان‌پسند در قالب دین و اخلاق نزنید، سخنان دجال‌گونه در قالب سخنرانی و مداحی نزنید، مسیر ما مسیر رشد و همان مسیری است که قرآن از آن یاد کرده است.

وی خطاب به مداحان تصریح کرد: قرآنی سخن بگویید، قرآنی تحلیل کنید، تحلیلتان ذوقی نباشد، حرف احساسی بی‌مبنا نزنید، قرآن محور بیان شما باشد «الرَّحْمَنُ، عَلَّمَ الْقُرْآنَ»، دستتان در قرآن و عترت باشد، اگر قرآن و عترت هر کدام به طور جداگانه بگیرید، به بیراهه می‌روید.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در بسیج مستضعفین در ادامه با اشاره به اینکه قرآن کریم وضعیت مردم نسبت به دین را دو گونه معرفی می‌کند، افزود: تحلیل قرآن در این دو مقطع بسیار مهم است، باید مواظب باشیم از بِرَند دین به تحلیل بپردازیم، قرآن معتقد است مردم در یک مقطع نسبت به دین اعراض دارند، یعنی فراری هستند و تنفر دارند، در این مقطع خباثت، نفاق، فحشاء، نامردی و بی‌معرفتی را می‌ببینید که جای جای قرآن به عنوان شاهد و نمونه آمده است.

وی افزود: در مقطع دیگر بی‌وفایی جای خود را به وفا، بخل جای خود را به ایثار، جهل جای خود را به علم و دانایی می‌دهد، در تحلیل مقطع اول برای آخرالزمان، برخی دلسوزی می‌کنند و می‌گویند همه فاسد شدند و وضع خراب است، اوضاع از هم گسیخته است،‌ در حالی که این گونه نیست، ما در آخرالزمان هستیم، جایی که عهد و وفا، شجاعت و ایثار، استقامت و ایستادگی تبلور یافته است.

حجت‌الاسلام تویسرکانی همچنین با اشاره به مهمترین کار ماهواره و فضای مجازی، اظهار کرد: مهمترین کارشان این است که این گفتمان را به ما القاء کند که اوضاع خیلی خراب است و ما را به خیمه یأس ببرند. طلبه‌ها،‌ مداحان، پاسدارها و … خیلی باید مواظب باشند، آن‌ها تحلیلشان بر اساس تحلیل اول، یأس‌آور است، نگاه کنید، عراق و سوریه را ببینید، این‌ها به خاطر این است که به آخر خط رسیده‌اند! الان که سه چهار هزار ماهواره دارند، حتی اگر ۱۰۰ هزار ماهواره هم داشته باشند، باز کاری نمی‌توانند از پیش ببرند.

وی  گفت: اراده الهی این است که از دل فحشاء عفت به وجود بیایید، آن چیزی که اراده آمریکایی و صهیونیستی می‌خواهد محقق نمی‌شود، در لبنان چه می‌خواستند، ولی حزب‌الله لبنان از دل آن بیرون آمد، هر جا آن‌ها چیز دیگری اراده کردند، امری دیگر محقق شد، ابزار و قدرت در دست آن‌ها بوده، اما خواست و اراده الهی چیز دیگر را رقم زده است.

سپیده تدین
436 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید