کافه گردش
اخبار فرهنگی هنری
۱۱ آبان ۱۳۹۵, ۱۱:۳۵ ق.ظ

فیل جنجال در عروسی با بلیت گران‌تر اکران می‌شود!

فیلم سه بعدی «جنجال در عروسی» در ژانر کودک و نوجوان قرار است از آذرماه راهی پرده سینما شود و محمد احمدی تهیه‌کننده فیلم به تازگی از پیشنهاد افزایش قیمت بلیت این فیلم به شواری صنفی نمایش خبر داده است. در همین رابطه با امیرشهاب رضویان مدیر پردیس سینمایی کوروش که امکان نمایش سه بعدی این فیلم در آن وجود دارد تماس گرفتیم که این کارگردان نیز در گفت‌وگو با ما با توجه به هزینه عینک و تجهیزات سالن‌های سه بعدی نظر احمدی را تایید می‌کند.
فیلم سه بعدی «جنجال در عروسی» با بلیت گران‌تر اکران می‌شود

فیلم «جنجال در عروسی» ساخته رضا خطیبی سال گذشته قرار بود در جشنواره نوجوان همدان رونمایی شود که به دلیل نداشتن تجهیزات نمایش سه بعدی، نتوانست روی پرده رود و این اتفاق گلایه رضا خطیبی کارگردان این فیلم را به دنبال داشت. البته همان موقع خطیبی ابراز امیدواری کرد سازمان سینمایی و البته بنیاد فارابی که در ساخت فیلم نیز مشارکت داشته برای اکران این فیلم کمک کنند. که البته بعید به نظر می‌رسد با عدم تولید فیلم‌های سه بعدی در سینمای ایران، این دو نهاد دست به تجهیز سالن‌ها برای نمایش چنین فیلم‌هایی بزنند.

از سوی دیگر مصطفی احمدی به تازگی در گفت‌وگو با فارس از پیشنهاد برای افزایش قیمت بلیت این فیلم خبر داده است. به گفته او این فیلم که به تازگی در جشنواره فیلم‌های سه بعدی سئول توانسته جایزه ویژه هیات داوران را دریافت کند قرار است از ۱۱ آذرماه در سینماهای تهران اکران شود که در بیشتر سینماها به صورت دو بعدی و در برخی سینماها نیز به صورت سه بعدی به نمایش درخواهد آمد.

احمدی در بخشی از صحبت‌هایش در این‌باره گفته است: «برای این که مخاطب به راحتی بتواند از عینک سه بعدی برای دیدن استفاده کند و از گیشه آن را بخواهد، به شورای صنفی نمایش قیمتی را پیشنهاد دادیم تا در صورت موافقت قیمت بلیت این فیلم به دلیل خریداری عینک بالاتر از فیلم های دیگر خواهد بود.»

البته تجربه نمایش فیلم سه بعدی در سینمای ایران بیشتر به آثار خارجی بر می‌گردد و در واقع به جز «آقای الف» که برخی آن را به طور کامل سه بعدی نمی‌دانند «جنجال در عروسی» اولین فیلمی است که به طور کامل سه بعدی ساخته شده است، امیرشهاب رضویان مدیر پردیس سینمایی کوروش، با تایید گفته‌های محمد احمدی تهیه‌کننده این فیلم، درباره افزایش قیمت بلیت فیلم‌های سه بعدی به ما می‌گوید:‌ »به هرحال باید قیمت بلیت این فیلم‌ها گران‌تر باشد، چون هزینه عینک نیز به آن اضافه می‌شود و هر کدام از این عینک‌ها حداقل پنج هزار تومان به قیمت اولیه بلیت اضافه می‌کنند.»

رضویان همچنین درباره دیگر امکاناتی که در این نوع سالن‌های سینمایی به کار رفته و بر قیمت بلیت تاثیرگذار است می‌گوید: «مسلما سینمایی که پرده نمایش سه بعدی دارد باید قیمت بالاتری داشته باشد. در همه جای دنیا هم چنین اتفاقی می‌افتد و قیمت بلیت‌ این سالن‌های نمایش ۵۰ تا ۶۰ درصد بیشتر از سالن‌های معمولی است.»

این کارگردان سینما تفاوت قیمت تجهیزات میان سالن معمولی و سه بعدی را این‌طور توضیح می‌دهد: «فقط قیمت پرده این سالن‌ها سه برابر پرده‌های معمولی است و به طور کلی تجهیزات این سالن‌ها گران‌تر از سالن‌های معمولی تمام می‌شود.»

حسین رادمرد
434 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید