کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۲۲ آبان ۱۳۹۵, ۱۱:۳۱ ق.ظ

محل اقامت جدید اوباما در واشنگتن /تصاویر

باراک اوباما به همراه خانواده‌اش پس از پایان دوران ریاست جمهوری به یک خانه گرانقیمت در نزدیکی کاخ سفید نقل مکان می‌کنند.
محل اقامت جدید باراک اوباما در واشنگتن+ تصاویر
به گزارش انتخاب به نقل از راشاتودی، خانواده اوباما در ژانویه ۲۰۱۷ میلادی در یک خانه با ۹ اتاق خواب، بالکن و یک باغچه خصوصی در محله کالورما واقع در شمال غربی واشنگتن سکونت خواهد داشت. منطقه کالورما، یکی از مناطق گرانقیمت واشنگتن است و منازل لوکس بسیاری در این منطقه قرار دارد، علاوه بر آن سفارت بسیاری کشورها هم در این منطقه واقع شده است.
در همسایگی منزل آینده باراک اوباما، دفتر وابسته وزارت دفاع روسیه در واشنگتن قرار دارد.
 اوباما پیشتر اعلام کرده بود که بعد از اتمام دوران ریاست جمهوری تا پایان تحصیل فرزندانش مالیا ۱۸ ساله و ساشا ۱۵ ساله در واشنگتن باقی خواهد ماند. در حال حاضر آنها در مدرسه‌ای که فرزندان بسیاری از روسای جمهور آمریکا و مقامات عالی رتبه دولتی از آن فارغ التحصیل شده‌اند، مشغول به تحصیل می‌باشند.
محل اقامت جدید باراک اوباما در واشنگتن+ تصاویر
 منزل آینده باراک اوباما با ۲۸۰۰ متر مربع و از سه طرف در احاطه پارک کالوراما است. این ساختمان در سال ۱۹۲۸ میلادی ساخته شده، دارای ۹ اتاق و ۷ حمام است.
طراحی داخلی این ساختمان قدیمی بیشتر با رنگ سفید و خاکستری است و آخرین بار در می ۲۰۱۴ میلادی به قیمت ۵٫۳ میلیون دلار، توسط جو لوکهارت، سخنگوی سابق کاخ سفید در زمان بیل کلینتون خریداری شده است.
محل اقامت جدید باراک اوباما در واشنگتن+ تصاویر
به گفته مشاورین املاک، باراک اوباما این عمارت را اجاره کرده است. منزل آینده اوباما، بزرگ‌ترین خانه در این خیابان است ولی گرانترین و زیباترین محسوب نمی‌شود.
ویژگی اصلی این عمارت، وجود باغچه‌ای بزرگ برای کاشت میوه و سبزیجات است که میشل همسر باراک اوباما به آن علاقه زیادی دارد.
محل اقامت جدید باراک اوباما در واشنگتن+ تصاویر
اجاره این ساختمان ۲۲ هزار دلار در ماه است البته روسای جمهور آمریکا سالانه یک میلیون دلار به صورت مادام العمر حقوق دولتی دریافت می‌کنند.
حسین رادمرد
462 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید