کافه گردش
سرگرمی
۲۳ شهریور ۱۳۹۵, ۱:۵۱ ب.ظ

نخستین زن محجبه پلیس در آمریکا آغاز به کار کرد

نخستین زن محجبه پلیس در آمریکا آغاز به کار کرد

نخستین پلیس زن مسلمان محجبه کار خود را در نیروی پلیس آمریکا آغاز کرد.

پرتال خبری واکنش: اولین زن مسلمان با یونیفورم پلیس و روسری، کار خود را در نیروهای پلیس شهر «دیربورن» در ایالت میشیگان آمریکا آغاز کرد.دیربورن بالاترین درصد مسلمانان امریکایی در ایالات متحده را در خود جای داده است.در زمانی که امریکا شاهد خشونت پلیس و تبعیض نژادی است، «اَمَل شاموت» که در آمریکا از پدر و مادری لبنانی‌الاصل متولد شده اولین زن مسلمانی است که با یونیفرم پلیس، روسری پوشیده است؛ او می خواهد شهرش را به مکانی بهتر برای مردمش تبدیل کند.

نخستین زن محجبه پلیس در آمریکا آغاز به کار کرد

نخستین زن محجبه پلیس در آمریکا آغاز به کار کرد

شاموت در مصاحبه با پرس تی‌وی گفت: «فقط کمک به دیگران و فقط کار با خودِ جامعه (هدف من است). دوست دارم آنجا (در خدمت پلیس) باشم و با دیگران برای کمک به آنها صحبت کنم. فقط با کمک به دیگران، جهان یا جامعۀ من هر بار یک قدم بهتر می‌شود.»شاموت در پاسخ به این پرسش که آیا حجاب مانعی در کارش ایجاد می‌کند تأکید کرد، مشکلی ایجاد نمی‌کند، پوشیدن روسری (مرا) به الگو تبدیل خواهد کرد، نه تنها برای مسلمانان بلکه برای دیگران.

این پلیس محجبه افزود: «شما در حال نشان دادن اقلیت‌های بسیاری هستید که در اینجا هستند، نه فقط مسلمانان و یا دختر بچه‌ها، دیگر اقلیت‌ها نیز که تصور می‌شود نمی‌توانند این نوع کار یا کارهای دیگر شبیه به این را انجام دهند، (در خدمت پلیس هستند)؛ این (تصور) نادرست است. هر کسی می‌تواند این (کار) را انجام دهد. کارم را درست انجام می‌دهم و به دیگران برای به دست آوردن امید کمک می‌کنم، راه را به آنها نشان می‌دهم؛ آنها را تشویق به انجام کارهای بزرگ می‌کنم.»در حالی که افسران پلیس در شهرهای مختلف ایالات متحده مانند بالتیمور، مریلند، فرگوسن و میسوری در مورد اقدامات تبعیض آمیز به دلیل رابطه عمیق و متشنجشان با جوامع، تحت بررسی دقیق قرار می‌گیرند، رئیس اداره پلیس دیربورن رابطۀ خوبِ افسران با جامعه را ارج می‌نهد و تأکید دارد که امل روابط بین جامعه مسلمانان و کارکنانش را بهبود می‌بخشد.

«رونالد حداد»، رئیس پلیس «دیربورن» نیز گفت: «ما به طور کامل در خدمت جامعه هستیم. همه شهروندان در مأموریت‌های امنیت عمومی شریک و برابر هستند. تلاش داریم که این اطمینان را حاصل کنیم که همه به پلیس و به دولتشان دسترسی دارند. گاهی اوقات تلاش بیشتری لازم است. ممکن است برای ترجمه به دو یا سه زبان مختلف به یک مترجم نیاز پیدا کنیم؛ رفتار به گونه‌ای تبعیض آمیز نیست.»

نخستین زن محجبه پلیس در آمریکا آغاز به کار کرد

وی افزود: «هر اداره پلیس باید خدمتش را به مردم منعکس کند. من فکر می‌کنم امل این کار را انجام می‌دهد. او جامعه خود و جامعه ما را نمایندگی می‌کند. من فکر می‌کنم (خدمت امل در پلیس) اعتمادِ بیشتری در جامعۀ ما ایجاد می‌کند، به خاطر اینکه از او ‌شناخت دارند.»

اداره پلیس «دیربورن» برای تطبیق با اهالی مسلمان سیاست‌هایی را به اجرا گذاشته است؛ مانند ارائه روسری به زنان مقید به حجابی که به دلیل ارتکاب جرمی بازداشت شده‌اند و یا در اختیار قرار دادن مترجم برای مهاجرانی که به زبان انگلیسی صحبت نمی‌کنند.در میان چالش‌ها و تهدیداتی که مسلمانان در ایالات متحده با آنها روبه‌رو هستند، اداره پلیس «دیربورن» با استخدام یک زن مسلمان و روابط نزدیکتر میان مجریان قانون و جامعه در حال تبدیل شده به یک الگو برای جوامع دیگر است.

سارا ابراهیمی
654 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید