کافه گردش
سرگرمی
۱۵ تیر ۱۳۹۶, ۱۱:۰۵ ق.ظ

کشف پیکرهای ۵ هزارساله بلند قامت /تصاویر

باستان‌شناسان موفق به کشف پیکرهایی در شرق کشور چین شده‌اند که قدمت آنها به ۵ هزار سال پیش بازمی‌گردد و همه پیکرهای پیدا شده به طور غیر معمولی بلندقد و درشت اندام هستند.

اندازه‌گیری استخوان‌های کشف شده از قبرها در استان شاندونگ نشان می‌دهد که طول قدّ این اسکلت‌ها حداکثر یک متر و ۹۰ سانتی‌متر است؛ کوتاه‌قدترین این اسکلت‌ها چیزی حدود ۱٫۸۰ متر است.

فنگ هوئی رئیس دانشکده تاریخ و فرهنگ دانشگاه شاندونگ گفت: «قدّ پیکرهای کشف شده فقط بر اساس طول  استخوان است؛ اگر صاحب این اجساد زنده بودند، قدّ آنها قطعا از ۲ متر بیشتر بود».

بر اساس یافته‌های این تحقیق، مردان بلند قدتر در مقبره‌های بزرگتر یافت شده بودند، احتمالا به این دلیل که چنین افرادی وضعیت مالی خوبی داشتند و قادر به تهیه غذای بهتر بودند.

مردم محلی شاندونگ معتقدند بلندقدی یکی از ویژگی‌های تعریف آنهاست. آمار رسمی نیز این ادعا را تأیید می‌کند؛ در سال ۲۰۱۵، متوسط ​​قدّ مردان بالای ۱۸ سال در شاندونگ، ۱٫۷۵ متر است.

محل کشف پیکرها، ۵ هزار سال پیش مرکز سیاسی، اقتصادی و فرهنگی استان شاندونگ بوده است؛ این آثار از فرهنگ “Longshan”، تمدن نئولیتیک دیرین در میانه و پایین رود زرد است که به نام “Mount Longshan” در “Zhangqiu” نامگذاری شده است.

از سال ۲۰۱۶، باستان شناسان در حفاری‌های متعدد ویرانه‌های ۱۰۴ خانه، ۲۰۵ قبر و ۲۰ چاه را در روستای “Jiaojia” واقع در منطقه “Zhangqiu” کشف کرده‌اند.

کشف پیکرهای ۵ هزارساله بلند قامت
کشف پیکرهای ۵ هزارساله بلند قامت
کشف پیکرهای ۵ هزارساله بلند قامت
کشف پیکرهای ۵ هزارساله بلند قامت
حسین رادمرد
558 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید