کافه گردش
سرگرمی
۱۸ شهریور ۱۳۹۴, ۱۱:۵۵ ق.ظ

تخریب بخشی از «سی‌ و‌ سه پل»

پرتال اجتماعی واکنش: مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان در واکنش به علت شکسته‌ شدن درب ورودی بخش فوقانی سی‌و‌سه پل گفت: چنانچه قرار باشد برخورد فرهنگی برخی افراد اینگونه باشد؛ ما ناگزیر به استفاده از درهای فلزی خواهیم شد.

 فریدون الهیاری مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان پیرامون علت شکسته‌ شدن درب ورودی بخش فوقانی سی‌و‌سه پل با بیان اینکه این درب‌ها چوبی هستند و گاهی برخی افراد در حال عبور، با بی‌توجهی لگدی به این درب‌ها می‌زنند و نهایتاً با چند لگد این درب‌ها از قسمت چارچوب باز می‌شود، افزود: تاکنون چند بار این اتفاق رخ داده ‌و ما نیز پیشنهاد داده‌ایم که به جای این درب‌ها، درب‌های فلزی جایگزین شود که به دلیل حفظ منظر و تناسب ساختاری، سازمان میراث فرهنگی با این پیشنهاد موافقت نکرده است.

مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان ادامه داد: چنانچه قرار باشد برخورد فرهنگی برخی افراد اینگونه باشد ما ناگزیر به اجرای این طرح خواهیم بود.

الهیاری در پاسخ به این سؤال که تخریب‌های مشاهده‌ شده در قسمت پله‌ها مربوط به اتفاق است یا خیر اظهار داشت: این تخریب‌ها مربوط به الآن نیست و صرفاً درب چوبی شکسته شده است.

وی ادامه داد: همکاران ما به محل اعزام‌شده‌اند و قسمت تخریب‌شده تا ترمیم مجدد مسدود خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان پیرامون اینکه آیا فرد یا افراد تخریب‌کننده شناسایی شده‌اند یا خیر، اظهار داشت: یگان حفاظت اداره کل در حال بررسی این موضوع است.

الهیاری ادامه داد: این مسئله، موضوع چندان مهمی نیست و تاکنون چند بار اتفاق افتاده است، حتی گاهی اوقات عمدی در کار نیست؛ گاهی هم برخی افراد به لحاظ فقر فرهنگی با لگد به درب می‌زنند که باعث باز شدن چارچوب درب می‌شود.

وی در پایان گفت: همکاران ما این مسئله را بررسی و کنترل خواهند کرد و نتیجه آن اعلام می‌شود.

درب پشت‌بام پل تاریخی الله‌وردی خان (سی‌وسه‌پل) به طرز عجیب و مجهولی شکسته شد. در پی این اتفاق متأسفانه تعداد زیادی از شهروندان و مهمانان شهر اصفهان به‌جای مراقبت از این اثر تاریخی به پیاده‌روی بر روی پشت‌بام سی‌وسه‌پل پرداختند.

سارا ابراهیمی
647 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید