کافه گردش
دانستنیهای سفر
۲۱ مرداد ۱۳۹۶, ۱۱:۳۳ ق.ظ

وقت سفارت آمریکا

با توجه به اینکه سفارت آمریکا در کشور ما فعال نیست، افرادی که بنا بر هر دلیل نیاز به گرفتن ویزای آمریکا دارند، بهتر است برای تعیین وقت سفارت از طریق دبی، آنکارا، ایروان و دیگر کشورهای همسایه اقدام نمایند. بهتر است برای این کار سفارت کشورهای همسایه را انتخاب کنید.

یکی از نکات مهم که باید به آن توجه داشته باشید این است که به هیچ عنوان پیش از صدور ویزا برای تهیه بلیت و برنامه‌ریزی سفر اقدامی نکنید، به دلیل اینکه هیچ تضمینی برای صدور ویزا وجود ندارد.

می‌توانید تمام خدمات مربوط به تعیین وقت و مکان مصاحبه و همچنین دیگر امور گرفتن ویزا را به آژانس مسافرتی آرشان پرواز بسپارید. برای تعیین وقت سفارت آمریکا در دبی و آنکارا و دیگر سفارت‌ها می‌توانید با این آژانس تماس بگیرید و برای تهیه مدارک با کارشناسان مشورت کنید.

مراحل تعیین وقت سفارت

۱- نخستین مرحله تکمیل فرم درخواست ویزا است. این فرم شامل اطلاعات فردی است که باید به دقت آن را تکمیل کنید. بروز هرگونه اشتباه در تکمیل این فرم ممکن است منجر به رد درخواست شود، به همین دلیل اگر متقاضیان ویزای آمریکا نمی‌توانند این فرم را پر کنند، می‌توانند این کار را به متخصصان و مشاوران بسپارند. متخصصان کاملاً به این امور آشنایی دارند و قطعاً دچار اشتباه نخواهند شد.

۲- دومین کار تعیین وقت ملاقات است. برای اینکه بتوانید با افسر ویزا ملاقات کنید، باید از پیش وقت داشته باشید. هر فرد که قصد سفر به آمریکا را دارد، باید با توجه به نوع نیاز خود و سفری که در پیش دارد، نوع ویزای دریافتی خود را مشخص کند. زمان لازم برای دریافت وقت سفارت به نوع ویزای درخواستی و محل سفارت بستگی دارد.

۳- متقاضیان باید چند روز پیش از مصاحبه برای دانستن نحوه برخورد با افسر، تهیه مدارک و چگونگی مصاحبه با کارشناسان در ارتباط باشند. مدارک و نوع رفتار و گفتار متقاضی با افسر، تعیین‌کننده دریافت ویزا هستند.

تمام سفارت‌های آمریکا از متقاضیان انگشت نگاری می‌کنند. برخی سفارت‌های آمریکا افراد زیر ۱۴ سال و بالای ۸۰ سال را از مصاحبه معاف می‌کنند.

اگر پرونده متقاضی به بررسی نیاز داشته باشد، افسر به وی اطلاع می‌دهد و برای پیگیری شماره پرونده متقاضی را به او می‌دهد. ممکن است این روند بررسی چند هفته یا چند ماه طول بکشد و متقاضی می‌تواند از طریق سایت یا ایمیل از وضعیت نهایی خود باخبر شود. اگر پرونده به بررسی نیازی نداشته باشد، در همان روز مصاحبه برای صدور ویزا موافقت خواهد شد.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای آمریکا

متقاضی هر نوع ویزایی که باشید می‌توانید لیست مدارک لازم را از مشاوران بگیرید. به عنوان نمونه، مدارک زیر برای افرادی است که اپلیکیشن فرم را پر کرده‌اند:

۱- تهیه اسکن از صفحه اول گذرنامه از مدارک مهم است.

۲- صفحه‌ای که اپلیکیشن فرم را تأیید می‌کند.

۳- متقاضیان ویزای دانشجویی باید I-20 و SEVISFEE Confirmation یا I-901 را تکمیل و یک کپی از آنها تهیه کنند.

این مدارک مورد نیاز افرادی است که متقاضی ویزای توریستی هستند:

۱- نسخه تکمیل شده فرم ۱۶۰ به همراه برگه‌های تأییدیه وقت و واریز وجه سفارت که می‌توانید تمامی این امور را نیز به مشاوران خود بسپارید.

۲- اصل گذرنامه با ۶ ماه اعتبار و اصل گذرنامه‌های قبلی هم از دیگر مدارک لازم هستند.

۳- اصل و کپی دعوتنامه یا مدارک رزرو هتل نیز از مدارک دیگرند.

۴- یک قطعه عکس در اندازه ۵ در ۵ برای گرفتن ویزا لازم است.

۵- اصل و ترجمه رسمی شناسنامه و سند ازدواج نیز از دیگر مدارک لازم برای گرفتن ویزای آمریکا هستند.

۶- باید حتماً بیمه مسافرتی نیز داشته باشید.

تهیه اصل ریزپرینت حساب شرکت و شخصی مربوط به ۶ ماه قبل به زبان لاتین برای مدیران و سهام‌داران الزامی است. مدارک شغلی این افراد هم باید ترجمه شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره وقت سفارت آمریکا و خرید تور بالی به وبسایت آرشان پرواز مراجعه کنید.

www.arshantour.net

 

حسین رادمرد
1,171 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید