کافه گردش
مذهبی
۳ تیر ۱۳۹۳, ۳:۱۰ ب.ظ

شاخص اعتدال و عدالت ولی خداست

2369188_787

حجت‌الاسلام والمسلمین “سیدابراهیم رئیسی” با حضور در مجتمع فرهنگی ورزشی شهید بهشتی در جمع خانواده شهدا و ایثارگران دستگاه قضایی اظهار داشت: جلسه با خانواده شهدا تشریفاتی نیست، بلکه همراه خود پیام‌ها و سرفصل‌هایی از درس‌آموزی برای بازماندگان و همکاران در دستگاه قضا است. 


 
وی ادامه داد: تقدیر از خانواده شهدا تقدیر از کرامت، شهادت، ایثار و ایستادگی در برابر دشمنان و حق‌شناسی و راه‌شناسی و محبت‌شناسی است. 
 
حجت‌الاسلام رئیسی افزود: برگزاری این نشست‌ها همراه با پیامی برای همه مردم جامعه و وظیفه ما این است که مقام شهید و شهادت را مکرم بشماریم. 
 
وی تصریح کرد: دستگاه قضایی در یک حرکت جهادی می‌تواند به اهداف بلند خود برسد و منویات مقام معظم رهبری که خواست مردم نیز هست را محقق کند که ما همواره برای گرفتن این روحیه از جایگاه شهادت و ایثار و مقاومت نیازمندیم. 
 
معاون اول دستگاه قضا اضافه کرد: انسان همواره باید سپاسگزار درگاه حق باشد که این حمد و سپاس گاه سپاس بر نعمت‌هاست و گاه سپاس در مشکلات است، بنابراین هم در نعمت و هم در نقمت باید سپاسگزار حق بود. 
 
وی با بیان اینکه شهدای عالیقدر ما به وجه جلاله نظر کردند و باقی ماندند، بیان داشت: در این روزگار که ما با امواج مخلتف سیاسی، فرهنگی و اقتصادی روبرو هستیم هرکس بر کشتی اهل(ع) بیت سوار شود نجات می‌یابد و اگر بخواهیم فکر و اندیشه‌ای در جهان ماندگار شود باید صبغه الهی پیدا کند  و یکی از شاخص‌های شهدای ما نظرکردن به وجه الله و اخلاص آنها بود. 
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی ادامه داد: حق سه ساحت دارد اول حق شناسی و سپس گرایش و ایستادگی که شهدای ما جلوه حق خواهی و عدالتخواهی بودند، به طوری که اجرای عدالت سرلوحه وصیتنامه‌های شهدا بوده است. 
 
وی تاکید کرد: امروز سخن از اعتدال است اما باید ببینیم شاخص اعتدال چیست؟ که اگر بخواهیم شاخص آن را معرفی کنیم باید ببینیم که چه کسی گام‌هایش را جای ولی خدا می‌گذارد و افراط گر و تفریط گر کسی است که از ولی خدا عقب و یا جلو بماند بنابراین شاخص عدالت و اعتدال ولی خداست. 
 
وی تصریح کرد: شهید بهشتی عقیده داشت که اجرای قانون اسلام و حدود قصاص هم لازم است و هم مفید به طوری که ایشان در دفاع از حریم دین و ارزش‌های اسلامی سر از پا نمی‌شناخت و این در حالی است که امروز در جای جای کشور ما قضاتی متدین، اقنلابی و انگیزه دار وجود دارند که پای ارزش‌ها ایستاده‌اند چرا که ایستادگی بر ارزش‌ها و دشمن ستیزی و دشمن شناسی عین عقلانیت است. 
 
معاون اول دستگاه قضا تاکید کرد: در سیره و سلوک شهید بهشتی و یارانش بی اعتمادی سختی به دشمن وجود داشت و امروز بیش از هر زمانی نیازمند آنیم که راه و روش و سلوک شهدا و شاخص خط امام(ره) که دلدادگی، اخلاص، مردمداری و اعتماد به مردم است را بشناسیم. 
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی در پایان خاطرنشان کرد: خط امام(ره) خط دشمن شناسی و دشمن ستیزی و تبعیت از ولایت فقیه است و به گفته ایشان چنانچه پشت ولایت فقیه باشید به مملکت آسیب نمی‌رسد، بنابراین شاخص‌های خط امام ناشناخته و مبهم نیست. 
 
گفتنی است؛ در این مراسم از ایثارگران و بازماندگان حادثه هفتم تیرماه تقدیر شد.

سپیده تدین
380 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید