کافه گردش
مذهبی
۲۷ خرداد ۱۳۹۳, ۷:۱۲ ب.ظ

شناسایی داوطلبان سلامت حج تمتع ۹۳/ حضور ۶۰ پزشک زن

2349439_266

عادل مقصودی نژاد با بیان اینکه تا کنون استطاعت پزشکی ۱۱ هزار زائر تایید شده است، اظهار کرد: امسال برای نخستین بار طرح تطبیق یعنی اعزام پزشکان زن در کاروان های حج تمتع با حضور ۶۰ پزشک خانم اجرا می شود.

وی با اشاره به اینکه درصدد هستیم تا از میان زائران حج، پزشکان حاضر در کاروان ها را شناسایی کنیم  گفت: بر این اساس طرح شناسایی داوطلبان سلامت حج ۹۳ را اجرایی کرده و تا کنون از میان زائران ۴۰۰ نفر کادر پزشکی را شناسایی کرده ایم.

مقصودی نژاد افزود: از این میان ۳۰۰ نفر پزشک ، حدود ۴۰ نفر پرستار و باقی از سایر افراد کادر پزشکی هستند که در صدد هستیم ۱۰۰ نفر از این افراد را به صورت داوطلبانه جذب گروه کرده و برای آنها کارت  داوطلبی نیز صادر کنیم.

وی با اشاره به اینکه تا کنون ۱۴ هزار زائر تحت ویزیت پزشکی قرار گرفته اند به پزشکان تاکید کرد  معاینات زائران را تسریع ببخشند تا قبل از ماه رمضان ثبت اطلاعات درمانی زائران در حج در سیستم انجام شود.

مقصودی نژاد با تشکر از فعالیت کارگروه سلامت در حج امسال، گفت:  به علاوه همانند تمتع سال گذشته ۱۰۰ نفر از پزشکان را بیمه مدنی مسئولیت فنی خواهیم کرد تا در صورت رخداد احتمالی خطای پزشکی، پزشکان ما دچار هزینه نشوند.

وی درباره بروز ویروس کرونا در عربستان، با بیان اینکه شدت این بیماری افت کرده است، توضیح داد: تا کنون هیج محدودیتی در جلسات کشوری برای اعزام زائران در نظر گرفته نشده است.

انتهای پیام/

سپیده تدین
357 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید