کافه گردش
دنیای مد
۲۲ آذر ۱۳۹۴, ۱۱:۴۸ ق.ظ

راهنمای خرید میز تحریر استاندارد

پرتال اجتماعی واکنش:یک میز تحریر جذاب که سلیقه بچه‌ها در آن اعمال شده باشد، می‌تواند نقش مهمی در پشت میز نشستن برعهده داشته باشد اما نباید از کنار استانداردهای یک میز تحریر مناسب به سادگی گذشت.

گاهی اوقات بچه‌ها با حالت درازکش جلوی تلویزیون تکالیف روزانه‌شان را انجام می‌دهند یا از پیشخوان و میز ناهارخوری آشپزخانه استفاده می‌کنند تا در جمع خانوادگی بیشتر حضور داشته باشند. این قضیه تمرکزشان را کم می‌کند و به دلیل وضعیت نامناسبی که بدن‌شان دارد، در دراز مدت دچار آسیب‌های جبران‌ناپذیر می‌شوند.

داشتن یک میز تحریر جذاب که سلیقه بچه‌ها در آن اعمال شده باشد، می‌تواند نقش مهمی در پشت میز نشستن برعهده داشته باشد اما نباید از کنار استانداردهای یک میز تحریر مناسب به سادگی گذشت. یک متخصص طب فیزیکی و توانبخشی می‌گوید با شروع سال تحصیلی بهتر است والدین زمان و مکان مناسب و ثابتی را برای درس خواندن بچه‌ها در نظر بگیرند.

به قوس‌های ستون فقرات بی‌توجه  نباشید

اصول خرید میز تحریر,میز تحریر استاندارد

صندلی و میز طوری تنظیم شوند که اگر مانیتور روی میز است، به موازات چشم باشد نه پایین‌تر و نه بالاتر

صندلی و میز طوری باید تنظیم شوند که اگر مانیتور روی میز است، به موازات چشم باشد نه پایین‌تر و نه بالاتر. قوس محدب گودی کمر را می‌پوشاند و قوس مقعر تحدب پشت را در بر می‌گیرد. صندلی بهتر است ارگونومیک باشد و قوس‌های ستون فقرات را در بر بگیرد اما اگر پشتی صندلی صاف بود، برای پر کردن قوس می‌توان از بالشتک‌های مخصوص پشت صندلی استفاده کرد.

ابعاد صندلی چاق و لاغرها متفاوت است

راهنمای خرید میز تحریر,خرید میز تحریر

نشیمنگاه صندلی باید ۹۰ درصد طول ران را بگیرد
نشیمنگاه صندلی باید ۹۰ درصد طول ران را بگیرد. اگر بیش از ۹۰ درصد باشد به زانو فشار می‌آید و اگر کمتر باشد باعث مشکلات عضلانی می‌شود. از نظر عرض هم بستگی به این دارد که فرد چقدر چاق یا لاغر است اما معمولا فرد به عرض ۴۷، ۴۸ سانتی متر برای نشیمنگاه احتیاج دارد. طول ۴۰ سانتی متر هم مناسب است اما باز هم این موارد ثابت نیستند؛ مثلا این میز برای کسی که  قدی بلند دارد و استخوان رانش بلند است، ممکن است بیشتر و برای کسی که قدی کوتاه‌تر دارد، کمتر باشد.

رویه صندلی باید قابلیت ارتجاعی داشته باشد

راهنمای خرید میز تحریر ایده آل, تکنیک های خرید میز تحریر

جنس نشیمنگاه نباید خیلی نرم باشد که داخلش فرو برویم و نه خیلی سفت باشد
ارتفاع صندلی هرقدر باشد، زانو باید در زاویه ۹۰ درجه قرار بگیرد. جنس نشیمنگاه نباید خیلی نرم باشد که داخلش فرو برویم و نه خیلی سفت باشد که ثابت در جای خود باقی بماند. باید به صورتی باشد که وقتی با انگشت فشار ملایمی به صندلی می‌آوریم یک یا دو سانتی‌متر فرو برود و بعد هم به حالت اولیه‌اش بازگردد. در واقع جنس رویه صندلی باید قابلیت ارتجاعی داشته باشد.

گردن بیش از ۲۰ درجه خم نشود

اصولی ترین میز تحریر,ارتفاع استاندارد میز تحریر

می‌توانید از رحل (نگه دارنده کتاب) استفاده کنید تا مجبور نباشید گردن را بیشتر خم کنید
ارتفاع پشتی صندلی باید کاملا کتف‌ها را بپوشاند و تا مهره هفتم گردن بیاید؛ پشتی صندلی باید دو قوس داشته باشد، یکی قوس مقعر و یکی محدب. زمانی که فرد مطالعه می‌کند، بهتر است فاصله چشم تا روی کتاب به حدی باشد که گردن بیش از ۲۰ درجه خم نشود. اگر مجبور بودید این کار را بکنید باید سطح میز مطالعه را بالا بیاورید. همچنین می‌توانید از رحل (نگه دارنده کتاب) یا یک سطح چوبی استفاده کنید تا مجبور نباشید گردن را بیشتر خم کنید.

دو میز بهتر از یکی

میز تحریر استاندارد, راهنمای خرید میز تحریر استاندارد

میز تحریر بهتر است جدا از میز کامپیوتر یا لپ‌تاپ باشد
میز تحریر بهتر است جدا از میز کامپیوتر یا لپ‌تاپ باشد؛ البته عموما این اتفاق نمی‌افتد. یکی به دلیل اینکه فضای اتاق این اجازه را نمی‌دهد و دیگر اینکه به لحاظ اقتصادی، خانواده‌ها نمی‌توانند دو بار هزینه کنند. در این صورت وقتی می‌خواهید از یک میز برای مطالعه و کامپیوتر استفاده کنید، سطح رویه میز باید بزرگ‌تر باشد.

مد این روزها

خرید میز تحریر,اصول خرید میز تحریر

این روزها برای دکوراسیون اتاق کودک، رنگ سفید، رنگ روز محسوب می‌شود
این روزها برای دکوراسیون اتاق کودک، رنگ سفید، رنگ روز محسوب می‌شود. میز، تخت و سایر وسایل چوبی به رنگ سفید، پیشنهاد ویژه طراحان است که فضای کوچک‌ترین اتاق‌ها را روشن و باز نشان می‌دهد. توصیه می‌کنیم حتی اگر رنگ سفید را دوست ندارید، برای رنگ اتاق کودک یا نوجوان خود سراغ رنگ‌های روشن بروید چون رنگ‌های تیره  نشاط فضا را از بین می‌برند.
صندلی نباید تیز باشد!
صندلی باید استحکام خوبی داشته باشد. جنس آن می‌تواند فلز، چوب یا. . . باشد. صندلی‌ را که گوشه تیز دارد نباید برای میز تحریر فرزندتان انتخاب کنید. چه بهتر که دسته‌های صندلی و اسکلت اصلی آن منحنی باشد. صندلی فرفورژه و مشابه آن هم اصلا توصیه نمی‌شود.

دانستنی های میز تحریر,راهنمای خرید میز تحریر ایده آل

زمانی که فرد روی صندلی می‌نشیند باید کف پایش کامل روی زمین قرار بگیرد
ارتباط بین سلامتی و زاویه‌ها
زمانی که فرد روی صندلی می‌نشیند باید کف پایش کامل روی زمین قرار بگیرد و زاویه ساق پا و زانو ۹۰ درجه و زاویه ران و بدن بین ۹۰ تا ۱۱۰ درجه به سمت عقب باشد. در گذشته تاکید داشتند که زاویه باید ۹۰ درجه باشد اما تحقیقات جدید نشان داده که اگر فردی خیلی در زاویه ۹۰ درجه قرار بگیرد، ممکن است اسپاسم عضلانی پشت و کمر پیدا کند. پس اگر پشتی صندلی قابلیت تنظیم دارد، بهتر است در فواصل زاویه بین ۹۰ تا ۱۱۰ درجه قرار بگیرد.

متناسب با متراژ اتاق
میز تحریر را باید آنقدر در اتاق جابجا کنید تا بهترین زاویه برای راحتی کودک یا نوجوان‌تان را پیدا کنید. این میز باید در جای مناسب قرار بگیرد تا نوری که به میز می‌تابد باعث ناراحتی چشم دانش‌آموز نشود. اگر متراژ اتاق کوچک است، چه بهتر که از گوشه‌ها و بخش‌های غیر قابل استفاده اتاق برای قرار دادن میز استفاده کنید؛ مثل میزهای متصل به کتابخانه که اغلب متحرک هستند و برحسب نیاز باز یا بسته می‌شوند. در اتاق‌های بزرگ که دست‌تان باز است، می‌توانید به نمونه‌های بزرگ‌تری هم فکر کنید.

تکنیک های خرید میز تحریر,اصولی ترین میز تحریر

زمانی که فرد روی صندلی می‌نشیند باید کف پایش کامل روی زمین قرار بگیرد
هرقدر حرفه‌ای‌تر، گران‌تر
میز تحریر چیزی نیست که هر روز بخواهید آن را عوض کنید؛ پس چه بهتر که هنگام خرید حواس‌تان به رنگ و مدل آن باشد. هرقدر ساده‌تر باشد، سال‌های بیشتری ‌مهمان اتاق فرزند شما خواهد بود. این میز را با توجه به ابعاد، کاربری و جنس آن با قیمت‌های متفاوتی در بازار پیدا می‌کنید. هرقدر سن کودک شما بالاتر برود، نیاز بیشتری برای نگهداری لوازم التحریر، کاغذ، کتاب و … پیدا می‌کند به همین خاطر بهتر است مدلی را انتخاب کنید که تعدادی کشو داشته باشد.

مسلما برای چنین میزی هزینه بیشتری هم باید بپردازید. برای خرید یک میز تحریر معمولی باید حدود ۲۵۰هزار تومان به بالا بپردازید. هرقدر میزان کاربری آن بیشتر، جنس آن بهتر و برند معروف‌تری باشد، گران‌تر است. جنس میزهای تحریر موجود در بازار عموما ملامینه ضدخش است. میزهای تحریر حرفه‌ای‌تر با قیمت‌های بیش از یک و نیم میلیون در بازار موجود است. بعضی از خانواده‌ها هم ترجیح می‌دهند بسته به سلیقه خود و فرزندشان به نجار سفارش ساخت میز تحریر را بدهند.

صندلی ثابت ایمن‌تر است
در رابطه با چرخدار بودن صندلی باید گفت بهتر است برای کودکان نوع چرخدار انتخاب نکنید. البته اگر کودکی بخواهد به قسمت‌های مختلف میز دسترسی پیدا کند، نوع چرخدار قابلیت بیشتری دارد و این صندلی‌ها سرعت را بالاتر می‌برند. تحقیقات نشان می‌دهد، صندلی ثابت برای کودکان امنیت بهتری ایجاد می‌کند و ممکن است در حرکت‌های مختلف با صندلی چرخ‌دار آسیب ببینند.

اصولی ترین میز تحریر,دانستنی های میز تحریر

اندازه میز تحریر با توجه به جثه هر فرد تعیین می‌شود
ارتفاع ایده‌آل
اندازه میز تحریر با توجه به جثه هر فرد تعیین می‌شود؛ بنابراین باید مدلی را تهیه کنید که فرزندتان هنگاهی که پشت آن می‌نشیند؛ به شانه و دست‌هایش فشاری وارد نشود. میز تحریری برای کودک یا نوجوان‌تان مناسب است که وقتی پشت آن می‌نشیند، بدون اینکه به بدنش فشار اضافی وارد شود، دست‌هایش روی میز قرار بگیرند؛ به صورتی که مچ و آرنج در امتداد هم باشند و آرنج و بازو یک زاویه حدود ۱۱۰ درجه ایجاد کند.

اگر ارتفاع میز تحریر انتخابی شما از این استاندارد کوتاه‌تر باشد، دست‌ها به سمت پایین آویزان و در نتیجه سر و گردن کودک اذیت می‌شود. اگر هم از این حالت بلندتر باشد باعث می‌شود که شانه بالاتر قرار بگیرد که باز هم در دراز مدت باعث درد کتف و شانه می‌شود.

سارا ابراهیمی
1,414 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید