کافه گردش
اخبار
۲۶ خرداد ۱۳۹۳, ۱:۳۶ ب.ظ

آب‌های سطحی به آب شرب ۲۰متری ولیعصر نفوذ کرده است

211-17

قائم‌مقام شرکت آبفای شهرها و شهرک‌های غرب تهران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با تاکید بر این‌که درمنطقه ۲۰ متری ولیعصر بافت زمین به گونه‌ای است که موجب شکستگی لوله می‌شود گفت:‌ وقتی که شبکه از فشار کم برخوردار است، مکش ایجاد می‌شود و آب سطحی را داخل می کشد.

احمد مظفری با تاکید بر این‌که پس از اولین تماس اکیپ‌ها به محل اعزام شده،‌ آسیب شناسی و راهکارها را ارائه دادند گفت: راهکارهای موجود شست و شوی شبکه،‌آب دار نگه داشتن آن، افزایش کلر (در حد استاندارد) و اصلاح کل شبکه است.

وی با تاکید بر این‌که بیش از ۲۰۰ نمونه برداری از جاهای مختلف در منطقه مذکور برای پیدا کردن محل مشکل صورت گرفته است گفت: در نهایت به سه کوچه رسیدیم که شامل کوچه‌ها نور، چمران و بخش کوچکی از کوچه دستغیب می‌شود؛ این منطقه شامل صد تا ۱۲۰ خانوار است.

قائم مقام شرکت آبفای شهرها و شهرک‌های غرب تهران با اشاره به انجام برنامه ریزی برای اصلاح شبکه در منطقه مورد بحث گفت:‌ روز گذشته اهالی محل درمورد مشکل دار بودن کیفیت آب به ما خبر دادند که موضوع را سریع پیگیری کردیم.

مظفری در واکنش به این موضوع که سه روز است مردم محل پیگیر کاهش کیفیت آب هستند گفت:‌ممکن است مواردی بوده باشد که ماموران ما برای هر مشترک مشکل را رفع کردند اما دیروز پس از مراجعه دو سه مشترک متوجه شدیم که شبکه را باید به صورت اساسی اصلاح کنیم.

وی با تاکید بر این‌که کیفیت آب شبکه به طور مرتب چک و کنترل می‌شود گفت: ممکن است در روزهای گذشته پس از تماس مشترکین مامورین دیده باشند که مشکل آب به خاطر ماندگی درمخزن هوایی که در بالاپشت بام خانه‌ها نصب می شود بوده باشد و با تخلیه آن مشکل را حل کرده باشند اما دیروز پس از پیگیری چندین مشترک متوجه شدیم که شبکه را باید اصلاح کنیم.

قائم مقام شرکت آبفای شهرها و شهرک‌های غرب تهران در مورد رفع مشکل آب نیز گفت: با شست و شوی شبکه مشکل به صورت مقطعی حل می‌شود و اقدامات متناسب با مراجعات انجام شده است. الان مشکلی در زمینه آب وجود ندارد اما در حالیکه فشار آب کاهش پیدا کند با مشکل مواجه می شویم بنابراین شبکه را هر روز شست و شو می کنیم، اقدامات لازم انجام می‌شودو سه اکیپ نیز در محل مستقر هستند.

مظفری با ابراز امیدواری نسبت به حل مشکل در دو سه روز آینده در مورد ادعای مشترکین مبنی بر نشت فاضلاب آب تاکید کرد: هیچ آثاری از فاضلاب خانگی در شبکه وجود ندارد و ما برای بررسی این موضوع نمونه برداری‌های زیادی انجام داده و نیترات ، کلر، EC و … را اندازه گیری کرده‌ایم.

وی در مورد مشکل کم آبی شهر قدس نیز گفت: صدور مجوز برای حفر چاه وقت گیر است. در یکی دو ماه پیش چاه فتح و چاه ساحل وارد مدار شده است. چاه سرخه حصار دیروز وارد مدار شد و به خاطر وجود نگرانی از ایجاد مشکل در چاه کاووسیه به خاطر بریده شدن جدار در حال جابه جایی آن هستیم که تا ۱۰ روز آینده وارد مدار می شود. چاه دلیری نیز به عمق ۱۴۰ متر حفاری کردیم. همچنین شش قطعه زمین تملک شده که منتظر صدور مجوز حفاری هستیم.

سپیده تدین
455 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید