کافه گردش
اجتماعی
۳۱ خرداد ۱۳۹۳, ۱:۲۳ ب.ظ

اجرای طرح خود اتکایی در مدارس شبانه روزی / راه اندازی ۱۰۰ پژوهش سرای دانش آموزی در سال تحصیلی جدید

2358750_704

علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش

درخصوص برنامه‌های در نظر گرفته شده برای سال تحصیلی جدید گفت: توسعه‌ی پژوهش‌سراهای دانش آموزی از برنامه‌های سال تحصیلی جدید است. با توجه به اینکه چند سالی است که پژوهشسراها فعال هستند اما اساسنامه‌ی مصوبی نداشته به همین علت اساسنامه‌ی پژوهشسراها در دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه درجلسه‌ی اخیر شورای عالی آموزش و پرورش اساسنامه پژوهش سراها تصویب شد افزود: امیدوار هستیم با تصویب این اساسنامه پژوهشسراها به عنوان یک مرکز علمی پژوهشی رسمیت یابند و سال آینده سال کیفیت بخشی پژوهش سراهای دانش آموزی باشد.

زرافشان با بیان اینکه اکنون درحال بررسی درخواست استان‌ها مبنی بر توسعه‌ی کمی پژوهشسراها هستیم، گفت: در حال حاضر ۳۰۰ پژوهش سرا درکشور وجود دارد و پیش بینی ما این است که ۸۰ تا ۱۰۰ پژوهش سرای جدید را در سال تحصیلی آینده بتوانیم راه اندازی نماییم همچنین بودجه‌ای از ردیف‌های کیفیت بخش آموزش و پرورش برای کیفیت بخشی بر فعالیت‌های پژوهش سراها در نظر گرفته شده است بنابراین سال آینده حرکت خوب کیفیت بخشی را در فعالیت‌های پژوهش سراها خواهیم داشت.

وی از اجرای طرح خود اتکایی در مدارس شبانه روزی به عنوان پروژه‌ی دیگر در سال تحصیلی جدید خبر داد اضافه کرد: طرح خود اتکایی بر این ترتیب است که دانش آموزان با توجه به ساعات آزادی که در مراکز شبانه روزی دارند با همکاری دستگاه‌ها در مناطق و استفاده از ظرفیت هنرستان‌ها به کسب مهارت آموزی در طول دوره‌های تحصیلی شان می‌پردازند.

زرافشان خاطر نشان کرد:با اجرایی این طرح دانش آموزان می‌توانند علاوه بر اشتغال در بازار کار فرصت‌هایی که در طول روز دارند برای ارتقای مهارت هایشان نیز استفاده کنند.

سپیده تدین
460 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید