کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۱۱ آبان ۱۳۹۵, ۱۱:۳۰ ق.ظ

اخبار لحظه به لحظه جلسه رای اعتماد به وزرا پیشنهادی

پرتال خبری واکنش: جلسه علنی مجلس شورای اسلامی به ریاست علی لاریجانی به منظور بررسی صلاحیت و رای اعتماد به وزرای پیشنهای آغاز شد.
۱۲:۲۷: توزیع نامه‌ علیه وزیر پیشنهادی در مجلس
نماینده مردم لنگرود در مجلس نسبت به توزیع نامه از سوی برخی از نمایندگان در صحن مجلس انتقاد کرد.

مهرداد بائوج لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی طی تذکری پیرامون توزیع نامه در صحن علنی مجلس از سوی برخی از نمایندگان انتقاد کرد.

براساس اخبار به دست آمده این نامه پیرامون سوابق مدیریتی مسعود سلطانی فر بوده است.

۱۱:۵۷: جعفرزاده: آقای لاریجانی کمک کنید گزینه‌های پیشنهادی رییس‌جمهور رای بیاورند

نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی گفت: این مجلس با رای به دانش‌آشتیانی ثابت می‌کند هم ولایت‌مدار است و هم حامی و کمک کننده ملت و دولت.

غلامعلی جعفرزاده در دفاع از وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، از رییس‌مجلس خواست کمک کند تا  گزینه‌های پیشنهادی رییس‌جمهور رای بیاورند و ادامه داد: مردم دچار مشکل هستند، چشم فرهنگیان امروز به مجلس است که آیا به وزرای پیشنهادی دولت رای می‌دهد؟

وی گفت: داوطلب شده بودم و خواهش کردم اجازه بدهند از آشتیانی دفاع کنم؛ و الا اسمم برای دفاع از ایشان در نیامده بود.

نماینده مردم رشت در مجلس گفت: امروز، روز اول ماه صفر است. دین ما دین دفاع از مظلوم است و دین اخلاق‌مداری است؟ داستان فتنه تا کی باید زنده نگهداشته باشد؟ اگر فردی فتنه‌گر است که باید محاکمه شوند، ساکتین فتنه هم که به دلیل منافع‌شان، ساکت بودند و  کاسب فتنه هم که برای این پست نامزد نمی‌شود.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: بررسی کردیم که ایشان اصلا بازداشت نشده است؛ اصلا در مجلس ششم نبود که بخواهد بازداشت شود.

وی افزود: از فتنه می‌گوییم و از سران فتنه که ۸ سال هر بلایی که دل‌شان خواست سر کشور آوردند. برای دوستانی که نسبت به این مسئله سکوت کردند، متاسفم.  حالا به دوستان ما برچسب فتنه می‌زنند. مگر نهادهای امنیتی صلاحیت وزرای پیشنهادی را تایید نکرده‌اند؟

نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی تصریح کرد: ایشان مدیر مدرسه مفید بود که از ۳۰۰ دانش‌آموز این مدرسه ۷۰ نفر شهید شدند.

جعفرزاده خطاب به مخالفان وزیر پیشنهادی پرسید: اگر ادعا می‌کنید که از آقای آشتیانی پرونده دارید، چرا پرونده خود را به قوه قضاییه نمی‌دهید؟

نماینده مردم رشت در مجلس اظهار کرد: می‌گویند ایشان عضو آموزش و پروش نیست. مگر آقای نجفی که بعد از انقلاب از  وزارت علوم به آموزش و پرورش رفت، عضو آموزش و پرورش بود؟ فرهنگیان به دنبال فردی هستند که مشکلات‌شان را حل کند. رییس هیات دولت هم از مقام معظم رهبری حکم تنفیضی گرفته و تاکید دارد آشتیانی با هیات وزیران هماهنگ است و در مدت کوتاهی می‌تواند این وزارت‌خانه را اداره کند.

وی با طرح این پرسش که اگر مجلس به وزرای پیشنهادی رییس‌جمهور رای ندهد چه اتفاقی خواهد افتاد، گفت: اگر رای ندهیم تا سه ماه آینده فردی نیست که از بودجه آموزش و پروش و وزارتخانه‌های ورزش و فرهنگ دفاع کند.

نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی با اشاره به سخن حجت‌الاسلام شیخ موافق وزیر پیشنهادی، گفت: ایشان گفتند احساسی سخن گفتند، چه احساسی؟ عقلای مردم و کشور در مجلس جمع‌اند. همه ما نگرانیم و از همه چیز از جمله دارایی و جان‌مان گذشتیم و به پای  دفاع از نظام، ولایت فقیه و کشور ایستاده‌ایم.

جعفرزاده خطاب به منتقدان وزیر آموزش و پرورش هشدار داد: مجلس دهم، مجلس ولایتمدار است اما با تهمت، افترا و دروغ آخرتش را به دنیایش نمی‌فروشد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه دولت دچار مشکلات زیادی است، خاطرنشان کرد: درآمدهای گمرکی، مالیاتی و نفتی دولت با مشکل روبروست.

۱۱:۵۲: ادامه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی به بعداز ظهر موکول شد

ادامه جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد اسلامی به جلسه ظهر امروز مجلس موکول شد.

به گزارش ایسنا، با اعلام هیات رئیسه و پس از رای گیری از نمایندگان با ۱۸۳ رای موافق مقرر شد جلسه بررسی صلاحیت دانش آشتیانی، صالحی امیری و سلطانی فر به جلسه بعد از ظهر مجلس که از ساعت ۱۳ آغاز می شود موکول شود

۱۱:۵۰: دانش آشتیانی: محور کلی برنامه‌ام در چارچوب سند تحول نظام آموزش و پرورش و بر اساس خواست رهبری است

 وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش با ابراز امیدواری به اینکه بتواند پس از رأی اعتماد دین خود را به فرهنگیان ادا کند، تأکید کرد که محور کلی برنامه‌اش در چارچوب سند تحول نظام آموزش و پرورش و بر اساس خواست مقام معظم رهبری است.

فخرالدین احمدی دانش آشتیانی در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) مجلس و در جریان بررسی صلاحیتش به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، اظهار کرد: از همه نمایندگانی که در طول این چند روز در جلسات مختلف مباحث تخصصی را در رابطه با آموزش و پرورش مطرح کردند و نقطه نظرات مفید و کلیدی ارائه کردند سپاسگزارم و امیدوارم که بتوانم پس از رأی اعتماد به عنوان یک خدوم ملت نسبت به آموزش و پرورش و معلمان دینم را ادا کنم.

وی افزود: از وزرای قبلی آموزش و پرورش خصوصاً آقای فانی کمال تشکر و سپاسگزاری را دارم که در تمام مراحل در جهت ارتقای نظام آموزشی تلاش کردند.

دانش آشتیانی با اشاره به فرا رسیدن ۱۳ آبان روز دانش‌آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی یادآور شد: در این روز خون پاک دانش‌آموزان در برابر دانشگاه تهران به زمین ریخت.

وی با بیان اینکه برنامه‌ام در چهار بخش تدوین شده است،‌ گفت: مهمترین دغدغه‌ام آن است که باید آموزش و پرورش را بخش سرمایه‌ای کشور و نه بخش مصرف کننده دانست. مدرسه باید مهمترین واحد تأثیرگذار در توسعه کشور به شمار آید.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه محور کلی برنامه‌اش در چارچوب سند تحول نظام آموزش و پرورش و بر اساس خواست مقام معظم رهبری است،‌ گفت: برنامه پیشنهادی‌ام واقع‌گرایی به تحول در نظام ‌آموزش و پرورش است، البته نمایندگان مخالف مطرح کردند که این برنامه اجرایی نیست. مسلماً احقاق تحقق آن در هشت ماه میسر نیست اما در انتهای برنامه‌ام، برنامه کوتاه مدتی منطبق با برنامه درازمدت آورده‌ام.

دانش آشتیانی با بیان اینکه نظام آموزش و پرورش گرفتار بیماری‌های ساختاری است،‌ گفت: مسأله آموزش و پرورش مسأله ملی است و حجم ‌آن به اجماع ملی نیاز دارد. مطمئناً بنده به تنهایی نمی‌توانم آموزش و پرورش را به جایگاه خودش برسانم. همه نمایندگان و دولت باید کمک کنند تا آموزش و پرورش در جایگاه اصلی خود قرار گیرد و به عنوان مسأله ملی و اهمیت‌دار کشور تلقی شود.

۱۱:۴۹: کنایه یک نماینده به روحانی: امیدوارم به جهنم حواله نشوم و به بی سوادی و نفهمی محکوم نشوم

نماینده مردم ورامین در مجلس گفت: آموزش و پرورش حزب سیاسی نیست بلکه مرکز تعلیم وتربیت است.

سید حسین نقوی حسینی در سخنانی در مخالفت با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش ابتدا چند بار تکرار کرد که رئیس جمهور دوران جنگ عامل فتنه بود اما بعد جمله‌ی خود را به این شکل اصلاح کرد و گفت: نخست وزیر دوران جنگ عامل فتنه شد.

وی خطاب به رئیس جمهور اظهار کرد: شما هر بار به مجلس آمده صحبت می‌کنید وبعد تشریف می‌برید. همانطور که خود فرمودید ما از نقد استقبال می‌کنیم، بنده هم جسارت کرده وحرفهایی را به شما می‌گویم امیدوارم که به جهنم حواله نشوم. امیدوارم به بی سوادی  و بی انقلابی و نفهمی محکوم نشوم.

وی افزود: آقای رئیس جمهور انقلابی‌ها می‌فهمند متهم نکنید درست نیست. مگر در دولت جنابعالی به من رای داده نشد، احترام بگذارید ما انقلابی هستیم.

این نماینده مجلس در ادامه گفت: آقای رئیس جمهور این اقدام شما ترمیم کابینه نیست در جهت مطالبات مردم هم نیست. مردم امروز رفاه و رونق می‌خواهند . مردم جوانانشان با مدارک فوق‌لیسانس و دکترا بیکار هستند. دولت دراین مسیر چه قدمی برداشته است؟

نقوی حسینی اظهار کرد: آقای فانی را  مجلس می‌خواست استیضاح کند. دولت فرار رو به جلو کرد. در مورد آقایان جنتی و گودرزی هم بحث کارآمدی نبود. مباحث دیگری مطرح بود.

وی درادامه اظهارکرد: با آموزش و پرورش این کارها را نکنید، آموزش و پرورش حزب سیاسی نیست مرکز تعلیم وتربیت است و متعلق به همه ملت ایران. این وزارت‌خانه یک میلیون و صد هزار معلم دارد چرا سیاسی برخورد می‌کنید.

نماینده ورامین در مجلس افزود: آقای رئیس جمهور وزیر شما کاملا بازیگر سیاسی است بنده در گورم باید پاسخگوی رایم باشم. ما رای می‌دهیم باید جوابگو هم باشیم. باید از عزت و استقلال و آزادی و ولایت فقیه دفاع کنیم و در برابر فتنه بایستیم در حالی که زویر شما بازیگر نقش فتنه است و در مجلس قبل هم بیش از ۷۰ رای نیاورد.

نقوی در ادامه اظهار کرد: دانش آشتیانی اولین مدیر مدرسه تهران است که به جرم فتنه بازداشت می‌شود. آقای رئیس جمهور چرا این گونه صحبت می‌کنید. چرا کارت زرد مجلس را دوباره به مجلس معرفی می‌کنید. آیا در بین این همه معلم یک نفر شایسته وزارت‌خانه نیست. شما دانش آشتیانی را در مجلس قبل برای وزارت علوم معرفی کردید. آیا این کارها حاشیه‌ سازی نیست.

وی ادامه داد: شما که شعار عقل گرایی می‌دهید این همه سند فتنه مطرح شده شما دوباره همان فرد را معرفی می‌کنید. به این توجه داشته باشید که آموزش و پرورش گره دارد. معلمان انگیزشان را از دست دادند. حق آموزش  و پرورش نیست که این گونه با آن برخورد شود.

نقوی در ادامه بار دیگر با مورد خطاب قرار دادن رئیس جمهور گفت: شما تعریف جدیدی از فساد ارائه کردید می‌گویید این اختلاس نیست. این وام است. آیا ملت حرفهای ما رانمی‌شنوند. مطابق تعریف جنابعالی در دولت شما ۸ هزار میلیارد  تومان به ۳۰ نفر وام داده شده، آیا این اختلاس نیست؟ چرا موافقان وزیر در این موارد صحبت نمی‌کنند.

نقوی در بخش دیگری از سخنانش اظهارکرد:‌دانش آشتیانی موسس حزب منحله مشارکت، عضو فراکسیون مشارکت مجلس ششم، عضو شورای سیاست‌گذاری انتخاباتی معین، امضاء کننده‌ی بیانیه‌های مختلف در سال۸۸ و حمایت کننده از تحصن‌های غیر قانونی بوده است. اسناد آن را می‌دهم بیایید ببینید.

این نماینده اصولگرای مجلس ادامه داد: آقای دانش آشتیانی بورس دولت هاشمی رفسنجانی در انگلیس بود و انشاءالله که بدون رابطه و بر اساس صلاحیت بوده باشد که وی در مدرسه ایرانیان مشغول تدریس شد. در آن مدرسه خواهر یک شهید گزارشی از عملکرد وی را برایم فرستاده است. آن رابه رئیس مجلس می‌دهم شما هم بیایید ببینید.

وی برخی ازمدارکی که در اختیار داشت را به رئیس مجلس ارائه کرد وگفت : اینها واقعیت است کسی که در دل و قلب خود راضی باشد دولت جمهوری اسلامی ایران شکست بخورد صهیونیست است. آیا ما نمی‌خواهیم دولت شکست بخورد. آقای روحانی مامی‌خواهیم دولت موفق و پیروز باشد. خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران با اقتدار حرکت می‌کند، در لوزان شرط گذاشتیم پذیرفتند. الان هم دلمان می‌خواهد وزیری در آموزش و پرورش بیاید که شایسته باشد.

وی اضافه کرد:آیا در مجموعه دولت، غیر از این سه نفر افراد دیگری نبودند که معرفی شوند. قحط الرجال است؟

نقوی حسینی خاطر نشان کرد: امروز روز امتحان مجلس دهم است. مجلس نهم در مقابل فتنه ایستاد. به رئیس جمهور گله می‌کنم. مگر آقا نفرمودند فتنه خط قرمز نظام است، آیا دولت خط قرمز نیست . فقط مجلس و قوه قضاییه جزء خط قرمز هستند.

۱۱:۴۸: محمدی:‌ دانش آشتیانی دست پرورده شهید رجائی است

 نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:دانش آشتیانی دست پرورده رئیس جمهور شهیدمان، شهید رجائی است که در کنار ایشان خدمات ارزنده‌ای انجام دادند.

داوود محمدی که به عنوان موافق وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در جلسه علنی امروز مجلس صحبت می‌کرد گفت: آقای دانش آشتیانی از اعضای فعال انجمن‌های اسلامی، انقلابی دانشگاه‌ها در پیش از انقلاب بودند و در ابتدای انقلاب لباس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به تن کردند و در رعایت احکام اسلامی همیشه در بین مدیران مثال زدنی بودند.

وی افزود: در زمینه تعلیم و تربیت آشنا به علوم تربیتی و علم معلمی هستند و عملکرد موفقی در مدیریت موسسه آموزشی مفید داشته اند و در حوزه های مدیریت خرد و کلان کشور حضور داشتند.

وی تصریح کرد: آقای دانش آشتیانی در سه دوره، در وزارت علوم معاونت این وزارتخانه را بر عهده داشتند که در هر سه دوره عملکرد موفقی را به جای گذاشتند و در استان‌های محروم کشور نیز مدارسی تاسیس کردند که به عنوان مدارس نمونه کشوری شناخته شد و قطعا با این عملکرد و سابقه و برنامه می‌توانند در آموزش و پرورش گره‌گشای مشکلات کشور باشند.

۱۱:۴۷: شیخ: تا کی می‌خواهیم هر کس تزویر و تظاهر داشت را انقلابی‌تر بدانیم؟

 نماینده مردم تهران در مجلس گفت: بنده شهادت می‌دهم که اگر لحظه‌ای احساس کنم هر فرد و وزیری بخواهد در برابر جریان مقدس انقلاب بایستد به عنوان اولین نفر در برابرش بایستم.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام مهدی شیخ در دفاع از وزیر پیشنهادی اموزش و پرورش، گفت: تا کی می‌خواهیم هر کس تزویر و تظاهر کرد، انقلابی‌تر بدانیم؟ تا کی می‌خواهیم این راه را ادامه دهیم؟

نایب رییس فراکسیون روحانیت مجلس گفت: خودم را برای موافقت از برنامه‌های وزیر پیشنهادی آماده کرده بودم اما سوالی دارم، تا کی می‌خواهید این روند را ادامه دهید؟ فردی آمد و وارد سیاست شد و سال‌ها نیروهای نظام را به جان هم انداخت و با پشت پا زدن به اخلاق، تخصص و نظارت مجلس بر دولت. به کجا می‌رویم؟ این فرد مجددا خواست وارد صحنه سیاسی کشور شود، مقام معظم رهبری هوشیارانه اجازه ندادند فضای کشور دوقطبی شود. چرا می‌خواهیم فضا را دو قطبی کنیم.

شیخ با انتقاد از سخنان مخالفان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش ادامه داد: مخالفان و موافقان وزیر چه کسانی بودند. آقای ابوالفض سروش و آقای محمدی هر دو جانباز و آزاده هستند. آقای جعفرزاده نیز جانباز دفاع مقدس هستند. آیا امثال این آقایان کافر و ضدولایت فقیه هستند؟ این چه ادبیاتی است؟ این چه رفتار ضداخلاقی است؟ تا کی می‌خواهید این روش را ادامه دهید؟ آیا این نفاق و ایجاد انشقاق در نیروهای انقلاب نیست؟ با تهمت زدن و انگ زدن به نیروهای وفادار به انقلاب و به نیروهایی که  عمر و هستی‌شان را در راه انقلاب و نظام گذاشتند، تهمت نفاق بزنیم؟ آیا این کار با اسلام و با اخلاق  و سیاست‌مداری سازگار است؟

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: قرار بود به اخلاق رای  بدهیم. انقلاب ما انقلاب ارزش‌ها و اخلاق بود. آیا این اخلاق و انسانیت و ارزش است؟ این رفتار کجای شعار انقلاب و راه شهداست؟ آیا دامن زدن به تفرقه، در قرآن آمده است؟ وظیفه ما در برابر تفرقه دشمن چیست؟ در آن تنور باید بدمیم یا باید آن را خاموش کنیم؟ حرکت دوستان عزیزم به کدام یک شباهت دارد؟ آیا زنده نگهداشتن اختلافات و نفاق‌ها که افرادی متاسفانه بدور از اخلاق ایجاد کردند، نیست؟

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: عذرخواهی می‌کنم که حالت احساسی پیدا کردم. عقده‌ای بود که در دلم جمع شده بود. باید سیاستی اخلاق‌مدارانه و انسان‌مدارانه در پیش بگیریم.

 ۱۱:۴۶: اشکال آیین‌نامه‌ای در سخنان رئیس جمهور وجود نداشته است

 رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر سه نفر از نمایندگان در رابطه با صحبت‌هایی که رئیس جمهور مطرح کرد، گفت: به لحاظ آیین‌نامه‌ای اشکالی وجود ندارد و تخلف از آیین نامه صورت نگرفته است.

هادی قوامی نماینده اسفراین در مجلس در تذکری با استناد به ماده ۲۰۶ آیین نامه مجلس، گفت: مطالبی که رئیس جمهور بیان کرد مفید بود و ما خوشحال می‌شویم از اینکه در جلسه دیگری از ایشان دعوت به عمل بیاید که در مجلس حضور داشته باشند و در مورد مسائل اقتصادی هم صحبت شود.

وی افزود: از اینکه تورم یک رقمی شده است دست مریزاد می‌گوییم اما بخشی از این موضوع دامن زدن به مسأله رکود است.

قوامی در ادامه اظهار کرد: ضمن احترام به رئیس جمهور بهتر بود که ایشان در رابطه با برنامه‌های وزرای پیشنهادی خود هم بیشتر توضیح می‌دادند. اینکه در مجلس نهم هم آنها نتوانستند رأی بگیرند.

لاریجانی که ریاست جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به این تذکر، گفت: طبق آیین‌نامه رئیس جمهور می‌تواند راجع به برنامه‌ها صحبت کند اما آنچه هم که مطرح شد اشکال آیین‌نامه‌ای ندارد.

بر اساس این گزارش، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌شهر نیز، اظهار کرد: رئیس جمهور که خود حقوقدان هستند بهتر بود در خصوص برنامه‌ها و شخصیت وزرای پیشنهادی صحبت می‌کردند. اینکه یک طرفه صحبت شود و ما فرصت نداشته باشیم تا سوالاتی را هم که داریم بیان شود صحیح نیست.

علی لاریجانی نیز در پاسخ به این تذکر، گفت: تذکر شما بر اساس ماده ۲۰۶ آیین‌نامه وارد نیست. ممکن است سلیقه شما چیز دیگری باشد. به هر حال برخی از کابینه تغییر می‌کند اما از نظر آیین‌نامه هم اشکالی وارد نیست و تخلفی صورت نگرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا سلیمی نیز در تذکری با استناد به ماده ۲۰۶ آیین‌نامه، گفت: چرا سوالاتی را که دادیم از رئیس جمهور پرسیده نشد؟

لاریجانی نیز در پاسخ به این تذکر گفت: سوالی که امضا ندارد و به دست من برسد چطور می‌توانم بپرسم؟ سوالات نه امضا دارد نه متولی و مشخص نیست چه کسی مطرح کرده است.

۱۱:۲۷: تصویری از جمع شدن نمایندگان به دور غلامعلی جعفرزاده نماینده جانباز موافق وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش

لحظه به لحظه با جلسه رای اعتماد به وزرا پیشنهادی

۱۱:۲۶: تذکر قوامی: رئیس جمهور باید به جای ۴۵ دقیقه سخنرانی در مورد مسائل اقتصادی، راجع به برنامه‌های وزاری پیشنهادی صحبت می‌کرد

۱۱:۲۵:  تذکر حاجی دلیگانی: رئیس جمهور باید بیشتر به تشریح برنامه‌های وزرای پیشنهادی می‌پرداخت

حاجی دلیگانی: رئیس جمهور باید بیشتر به تشریح برنامه‌های وزرای پیشنهادی می‌پرداخت/ لاریجانی: سلیقه شما این گونه است اما تخلف آیین نامه‌ای انجام نشده استنماینده مردم شاهین شهر گفت: رئیس جمهور طی اظهارات خود باید بیشتر به تشریح برنامه‌ها و ویژگی‌های وزرای پیشنهادی می‌پرداخت.

۱۱:۲۴:  تذکر سلیمی: رئیس مجلس باید سوالات نمایندگان را از رئیس جمهوری می‌پرسید

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی گفت: لاریجانی باید سوالات مکتوب نمایندگان را از رئیس جمهور می‌پرسید.

۱۱:۲۳: نقوی حسینی در مخالفت با دانش آشتیانی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش

* شهید فهمیده از متون درسی ما حذف شد و این به واسطه آقای دانش آشتیانی بود و برخی منصوب به شهید رجایی شدند و من عرض می کنند نخست وزیر دوران جنگ عامل فتنه بود! حالا شما فردی را منصوب می کنید به خانواده علما! و این ها ملاک نیست

* آقای رئیس جمهور شما که به حرف نمایندگان گوش نمی کنید و مجلس را ترک می‌کنید اما حرف مارا بشنوید، امیدوارم به جهنم حواله نشوم

* مطالبات دولت چیزهای دیگر است، آموزش و پرورش جای کار سیاسی نیست و این وزیر شما کاملا یک بازیگر سیاسی است

* اسناد فتنه ارائه شده و از بین سه هزار مدیر مدرسه تهران ایشان منتسب شد به فتنه

* آقای رئیس جمهور چرا کارت زرد مجلس را مجدد به مجلس معرفی می کنید، این توهین و حاشیه سازی نیست؟، شما که شعار عقل گرایی می دهید این عقل گرایی است؟

* امروز آموزش و پرورش گرفتار است و معلمان فراموش شده اند و حق آموزش پرورش نیست با آن بازی کنید

* صندوق ذخیره شان را ببینید این چگونه است، این اختلاس نیست که ۸۰۰۰ هزار عرق معلمان را بدهیم به ۳۰ نفر؟ و شما می گویید این وام است؟

* اقای دانش آشتیانی موسس حزب منجله مشارکت است

* امضا کننده بیانیه های مختلف در فتنه ۸۸ است، ایشان بورس دولتی آقای هاشمی رفسنجانی بودند در حالی که معلمان شما می دانید چه مراحلی را طی می کنند و ایشان بدون آزمون مشغول به تدریس می شوند

* کسی که در دلش راضی باشد دولت جمهوری اسلامی شکست بخورد صهیونیست است!

۱۱:۲۲: محمدی در موافقت با دانش آشتیانی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش

* آقای دانش‌آشتیانی در زمینه تعلیم و تربیت از تخصص کامل برخوردارند و از معلمین بسیار موفق رشته ریاضی بودند و اگر بحث تحصیلات را بخواهیم قرار دهیم خب شهید رجایی هم معلم موفقی در زمینه ریاضی بودند و کارهایی که در اموزش پرورش انجام دادند نشان می دهد می توانند سکان آموزش و پرورش را در دست بگیرند

* دانش‌آشتیانی در وزارت علوم مسئولیت های مختلفی داشت و موفق بود که اگر توانمندی نداشت به عنوان معاون در سه دوره انتخاب نمی شدند

۱۱:۱۵: خواب و بیدار نعمت‌زاده

ساعت ۹:۳۰ دقیقه است و حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان همچنان به سخنرانی خود ادامه می دهد. سکوتی در صحن حکم‌فرماست؛ همه نمایندگان به دفاعیات روحانی از ۳ وزیر پیشنهادی گوش می‌دهند. دوربین مجلس لحظه‌ای نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت را در حالی که چشمانش بسته است، شکار می‌کند.

البته برخی عکاسان صحن نیز روایت می کنند که نعمت زاده در حالت خواب مشاهده می‌شود. لحظاتی بعد نعمت‌زاده با چشمانی باز برروی صندلی خود جابه جا می شود که نشان از خواب و بیداری وی در جلسه رأی اعتماد دارد.
لحظه به لحظه با جلسه رای اعتماد به وزرا پیشنهادی

 ۱۱:۰۷: عذر عارف برای «روبوسی» کردن با روحانی

رییس جمهور روحانی برای اولین بار پس از تشکیل مجلس دهم و در جلسه اخذ رای اعتماد به بهارستان رفت و طبعا عکاسان می خواستند صحنه مواجهه او با رییس فر‌اکسیون امید را ثبت کنند اما این اتفاق نیفتاد. منتها نه به دلایل سیاسی زیرا عارف و فراکسیون امید پیش تر اعلام کرده بودند از وزیران پیشنهادی حمایت می کنند.

گزارش خبرنگار ما حاکی است پس از آن که روحانی  به همراه علی مطهری نایب رییس دوم مجلس و محمدرضا تابش به اتفاق محمد  نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهور وارد صحن علنی مجلس شد پیش از همه محمد رضا عارف نماینده اول تهران و رییس فراکسون امید به استقبال رفت اما در حال که دستمالی بر دهان داشت و نشان می داد به عارضه سرماخوردگی مبتلاست و به همین خاطر از مصافحه عذر خواست.

جالب این که با وجود مشاهده دستمال بر چهره عارف رییس جمهور می خواست با او روبوسی کند ولی رئیس فراکسیون امید امتناع ورزید و به جای مصافحه، شانه های هم را بوسیدند.

۱۱:۰۶ ابوالفضل سروش به عنوان موافق دانش آشتیانی:

* دانش آشتیانی مدیر استراتژیک و تحول خواه است

* آموزش و پرورش را مصرف کننده صرف نمی داند بلکه به دنبال کسب منابع جدید و مدیریت بهینه منابع است

* به آشتیانی رای می دهم چراکه در برنامه اش شایستگی و صلاحیت حرفه ای معلمان را مبنای نظام پرداخت می داند و آموزش و پرورش را مصرف کننده نمی داند و وی مدیر استراتژیک و تحول خواه است

* ایشان پرورش یافته خانواده روحانی هستند و شخصیت انقلابی در صحنه های مختلف دارند

۱۰:۵۷:  روحانی: چرا برخی بدهی معوقه را اختلاس می‌نامند!
 در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.
لحظه به لحظه با جلسه رای اعتماد به وزرا پیشنهادی
۱۰:۲۷: عکس گرفتن  یک نماینده از روحانی
لحظه به لحظه با جلسه رای اعتماد به وزرا پیشنهادی
۱۰:۲۵: رئیس جمهور جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی را ترک کرد

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشومان که از صبح امروز برای دفاع از وزاری پیشنهادی آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه علنی مجلس حضور یافته بود، دقایقی پیش نشست علنی مجلس را ترک کرد.

علاوه بر وزرای پیشنهادی برخی از وزرای کابینه دولت یازدهم نیز که با روحانی وارد مجلس شده بودند، همچنان در جلسه علنی حضور دارند.

۱۰:۰۶: نمایندگانی که در موافقت و مخالفت با وزرای پیشنهادی صحبت می کنند
نمایندگانی که به عنوان مخالف و موافق سه وزیر پیشنهادی صحبت خواهند کرد مشخص شدند.
فخرالدین احمدی دانش آشتیانی
موافقان: آقایان سروش و شیخ
مخالفان :  آقایان  فرشادان و فلاحت پیشه
مسعود سلطانی فر
موافقان : موسوی و امینی فر
مخالفان :  آقایان شکری و فلاحت پیشه
سیدرضا صالحی امیری
موافقان : آقایان بیرانوندی و تابش

مخالفان : آقایان نوروزی و  ذوالنور

۱۰:۰۴: روحانی: برخی به دروغ در خیابان خبر فساد جار می‌زنند، بالا پایین کردن فساد لذت بخش است؟!

گزیده سخنان رئیس‌جمهور در صحن علنی:

**دولت یازدهم در آغاز کارش با مشکلاتی رو به رو بود که شاید نام آن را بحران ها نامید و هیچ دولتی پس از جنگ تحمیلی نبوده که در آغاز کار کشور با تورم بیش از ۲۲ در صد رو به رو باشد در حالی که این دولت با تورم بیش از ۴۰ درصد و رشد منفی کار خود را آغاز کرد

**دولت یازدهم با معضلاتی شبه بحران رو به رو بود

**دولت ناچار بود در اولین قدم در کارهای خودش به بحث سیاست خارجی و اقتصادی بیش از دیگر بخش ها توجه کند

** دولت معتقد است زیربنایی ترین مسئله موضوع فرهنگ است اما به دلیل شرایط ما باید از معضل پیچیده سیاسی و اقتصادی عبور می کرد

** دولت در زمینه اقتصاد کلان قدم های روشنی برداشته که آمار و ارقام به خوبی نشان دهنده است

** از تورم بالای ۴۰ درصد به تورم یک رقمی و زیر ۸ درصد رسیدیم

**در زمینه رشد هم به رشد ۴٫۴ رسیدیم

** اینکه ایران به چه کسی نفت بفروشد در اختیار ملت به ایران است و اینکه نفت را به چه ارزی بفروشیم هم انتخاب با خود ملت ایران است

** دیگر نمی توانند بگویند با فلان ارز و فلان کشور فقط نفت بفروشند

** بعضی می گویند ۱۰ ماه مانده چرا ترمیم کابینه؟ اگر ضرورتی نیازباشد و مدیر تازه نفسی نیاز باشد برای خدمت به مردم رئیس جمهور در این زمینه تردیدی به خود را نمی دهد

** اصل ما تردید و ترمیم نیست اما اصل ما خدمت به مردم است

** دیشب رهبری در جلسه مهم مقابله با اسیب اجتماعی فرمودند: برای مبارزه با اسیب اجتماعی حتی انهایی که به دین اعتقاد ندارند اگر ایران را قبول ندارند باید وارد میدان شوند.

**مگر می شود در جامعه ای زندگی کنیم که اعتیاد ما خدایی نکرده رو به افزایش باشد و ما راحت بخوابیم

** امارها نشان می دهد در ۶ ماه گذشته امار اعتیاد و طلاق کاهش پیدا کرده است، همان کاهش چند درصدی هم امیدوار کننده است

** ما دولتی نبودیم که هر از چندگاه چند وزیر را برای ترمیم کابینه عزل کنیم یا استعفای انان را بپذیریم، یک دورانی بود که ترمیم تبدیل شده بود به قاعده و تثبیت کابینه استثنا

** امروز تثبیت کابینه قاعده ما است، اگر ببینیم ترمیم کابینه جهت دولت را تسری می دهد آن را انجام خواهیم داد، دولت از نقد هراسی ندارد و برای ما رضای خدا مهم است

**  ما را چه شده است در شرایطی که همه کشورهای نفت خیز مانند کشور ثروتمندی همچون عربستان دچار بحران اقتصادی شده و این ایران است که تورمش کاهش یافته و اشتغال داشته و ۳۰ میلیارد دلار ذخیره لازم داشته است

** امروز همه سازمان های بین المللی به این نکته اعتراف دارند که ایران امن‌ترین کشور برای سرمایه گذاری خارجی است

**فضای مجازی تقصیر ندارد و آن چیزی که مقصر است محتواست، باید ان را غنی کنیم و ما باید انقدر جاذبه برای اسلام ایجاد کنیم که همه به آن شبکه ها مراجعه کنند

**ما باید جاذبه ای در اسلام ایجاد کنیم که به راه دینی و فرهنگی مراجعه کنند و این بار سنگین بر دوش ورزش و جوانان است

** آن چیزی که مقصر است محتوا است باید محتوا را غنی کنیم باید شبکه هایی ایجاد کنیم که همه عاشقان ایران در سراسر دنیا کاربر آن شبکه باشند

** اگر فسادی گوشه ای هست بعضی ها برای‌شان بالا پایین کردن فساد لذت بخش است، باید با فساد مبارزه کنیم نه اینکه کار بد را شیوع دهیم

** بدهی معوقه ای بوده می گویند اختلاس است، نگذاریم با این حرف ها عده ای کشور را هو کنند

** بعضی ها در فساد عادی سازی می کنند و به جای مبارزه با آن را بزرگ می کنند، کار بد را نباید شیوع داد

** از اقای جنتی به دلیل تلاش در وزارت ارشاد تشکر می کنم اما هم خود ایشان استعفا دادند و هم نیاز بود یک مدیر با روحیه جدید که بتواند مسئولیت را به سمت اهداف نظام است پیش ببرد

 ۰۹:۵۱: مجلس امروز در جلسه رأی اعتماد نماینده غایب نداشت

عضو هیأت رئیسه مجلس اعلام کرد که مجلس در جلسه امروز خود غایب و تأخیرکننده نداشت.

قرار است تا در جلسه امروز صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت برای تصدی وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد بررسی قرار گیرد.

۰۹:۳۵: تصویری از استقبال نمایندگان مجلس از دکتر روحانی در بدو ورود به صحن علنی مجلس
لحظه به لحظه با جلسه رای اعتماد به وزرا پیشنهادی
 لحظه به لحظه با جلسه رای اعتماد به وزرا پیشنهادی
لحظه به لحظه با جلسه رای اعتماد به وزرا پیشنهادی
۰۹:۱۲: آغاز سخنرانی رئیس جمهور در صحن علنی مجلس

سخنرانی رئیس جمهور در صحن علنی مجلس لحظاتی پیش آغاز شد.

حجت‌الااسلام والمسلمین حسن روحانی که برای دفاع از وزرای پیشنهادی خود صبح امروز به مجلس شورای اسلامی رفته است، لحظاتی پیش سخنرانی خود را در دفاع از دانش آشتیانی، سلطانی فر و صالحی امیری آغاز کرد.

روحانی یک ساعت فرصت دارد تا از وزرای پیشنهادی خود دفاع کند.

۰۸:۵۰ نظر منفی فراکسیون ولایت به آشتیانی و صالحی امیری
عضو فراکسیون ولایت با بیان اینکه در جلسه مجمع عمومی فراکسیون ولایت رای‌گیری در خصوص وزرای پیشنهادی انجام نشد، گفت: جو جلسه نسبت به دانش آشتیانی و صالحی امیری منفی بود.

محمدجواد ابطحی در خصوص جلسه فراکسیون ولایت با سه وزیر پیشنهادی گفت: جو جلسه نسبت به آقای آشتیانی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش و صالحی امیری وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی منفی بود.

نماینده مردم خمینی شهر اظهار داشت: بعضی از اعضای فراکسیون نسبت به رزومه کاری و سابقه سیاسی این افراد انتقاد داشتند.

ابطحی گفت: یکی از نمایندگان از آقای آشتیانی خواست فتنه را محکوم کنند که ایشان سکوت کرد و این کار را انجام نداد.

۰۸:۴۴: جزئیات برنامه جلسه رای اعتماد به وزرا

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حالی صبح امروز رای اعتماد به وزرای پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان و آموزش و پرورش را بررسی خواهند کرد که می توان گفت قبل از جلسه علنی تکلیف وزرا در فراکسیون های سیاسی مجلس مشخص شده است.

عصر دوشنبه وزرای پیشنهادی در جلسه مجمع عمومی فراکسیون امید در حالی حضور خواهند یافت که پیش از این شورای مرکزی فراکسیون امید اعلام کرده است که نظرش در مورد سه وزیر پیشنهادی مثبت است.

مجمع عمومی فراکسیون ولایت شامل فراکسیون های مستقلان و اصولگرایان نیز صبح روز سه شنبه ساعت ۶.۳۰ به دعوت علی لاریجانی رئیس فراکسیون ولایت با حضور وزرای پیشنهادی تشکیل جلسه خواهد داد تا برنامه وزرای پیشنهادی مورد بررسی قرار گیرد احتمال رای گیری در مورد هر یک از وزرا در جلسه مجمع عمومی فراکسیون ولایت وجود دارد.

صبح روز سه شنبه جلسه رای اعتماد به سه وزیر پیشنهادی ساعت ۸ صبح آغاز می شود. طبق آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در موارد معرفی یک یا چند وزیر (کمتر از نصف مجموع وزرا) پس از نطق اولیه رئیس جمهور به مدت یک ساعت بدون بحث در کلیات برنامه‌ ها و ترکیب هیأت‌ وزیران آغاز می شود.

در مورد هر وزیر دو نفر از نمایندگان مخالف و دو نفر از نمایندگان موافق با حفظ ترتیب یک نفر مخالف و موافق هرکدام برای مدت پانزده دقیقه فرصت خواهند داشت. پس از آن وزیر و در صورت صلاحدید رئیس جمهور به مدت سی دقیقه برای دفاع از برنامه و صلاحیت وزیر مطروحه وقت خواهند داشت. بحث و بررسی برای تک تک وزیران به ترتیب حروف الفبای وزارتخانه به همین شیوه انجام می‌ گیرد، رئیس جمهور می‌ تواند با استفاده از وقت وزیران در پایان و به ‌طور یکجا از آنان دفاع نماید. پس از آن رأی‌ گیری به عمل می‌ آید و شمارش و اعلام نتیجه آراء پس از رأی‌ گیری برای همه وزرا صورت خواهد گرفت. سؤالات کتبی نمایندگان در طول مدتی که برنامه دولت مطرح است از طریق رئیس مجلس به رئیس جمهور یا وزیر مربوط داده خواهد شد.

بر این اساس امروز ابتدا رئیس جمهور سخنرانی می کند البته رئیس جمهور می تواند در آخر جلسه هم سخنرانی کند. بعد از آن بررسی رای اعتماد به فخرالدین دانش آشتیانی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در دستور کار قرار می گیرد که نیم ساعت مخالفان و نیم ساعت موافقان و نیم ساعت هم وزیر پیشنهادی سخنرانی خواهد کرد.

بعد از آن بررسی رای اعتماد به رضا صالحی امیری وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی در دستور کار قرار می گیرد که احتمالا سخنرانی موافقان و مخالفان و وزیر پیشنهادی به نوبت عصر جلسه علنی مجلس شورای اسلامی کشیده خواهد شد.

طبق آیین نامه مجلس نوبت صبح مجلس ساعت ۱۲ به پایان رسیده و نوبت عصر مجلس ساعت ۱۴ آغاز می شود. در نوبت عصر بررسی رای اعتماد به مسعود سلطانی فر وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان نیز در دستور کار قرار می گیرد. در پیان نمایندگان رای اعتماد و یا عدم اعتماد به وزرای پیشنهادی را در گلدان ها می ریزند. جلسه نوبت صبح و عصر روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی برای بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی به صورت زنده از شبکه خبر پخش خواهد شد.

۰۸:۳۷ حمایت قاطع فراکسیون امید از وزرای پیشنهادی

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار کرد: از زمانی که آقای رئیس‌جمهور سه وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش ، ورزش و فرهنگ و ارشاد اسلامی را به مجلس معرفی کردند فراکسیون امید هم فعالیت خود را در این راستا آغاز کرد . برخی اعضای فراکسیون سوالات کلی در این زمینه داشتند که ما این موضوع را در جلسه ای با نمایندگان دولت آقایان امیری و نوبخت مورد بررسی قرار دادیم و به سوالات و ابهامات دوستان پاسخ داده شد البته ما وارد مصادیق نشدیم بلکه در مورد تعیین کابینه و ضرورت آن و جهت گیری دولت مباحثی مطرح شد و بلافاصله سه کمیته در فراکسیون تشکیل شد تا برنامه های سه وزیر پیشنهادی ، عملکرد و شایستگی را مورد بررسی قرار دهند.

وی افزود:‌همچنین دوستان ما در کمیسیون های مختلف حضور داشتند و وزرای پیشنهادی با مجامع مختلف استانی جلساتی را برگزار کردند. ما همچنین در شورای مرکزی فراکسیون مرکب ازچهل نفر از اعضا که نمایندگان استان ها هستند در این رابطه به جمع بندی رسیدیم . جمع بندی کلی شورای مرکزی حمایت از سه وزیر پیشنهادی بود که انگیزه بالایی برای خدمت در کابینه دولت یازدهم دارند و بدون توجه به اینکه مدت فعالیت آن‌ها هشت تا نه ماه است با نگاه دراز مدت برنامه های خود را ارائه دادند، اشراف خوبی بر مسائل داشتند و به سوالات چالشی دوستان پاسخ دادند.

عارف با اشاره به سوابق اجرایی ،‌تعهد و شایستگی های سه وزیر پیشنهادی اضافه کرد:‌جلسه امروز فراکسیون امید جلسه نهایی برای بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی بود که پس از ارائه گزارش کمیته ها آقایان سلطانی فر، صالحی امیری و دانش آشتیانی کلیات برنامه های خود را مطرح کردند ودر نهایت فراکسیون امید برای حمایت از سه وزیر پیشنهادی به اجماع رسید. امیدواریم مجلس دهم هم همراهی و هماهنگی خود را با دولت نشان دهد و به جز وزرایی که شایستگی لازم را برای این سه وزارت خانه مهم دارند اعتماد کند.

به عنوان یک نماینده کوچک از همه همکارانم می خواهم فراتر از مسائل سیاسی و جناحی به موضوع رای اعتماد نگاه کنند و با رای بالای خود به وزرای پیشنهادی اجازه دهند دولت با قدرت کار خود را به پیش برد. وی با بیان اینکه وزارت خانه های آموزش و پرورش ، ورزش و ارشاد نقش مهمی در پیگیری مطالبات اقشار مربوطه از جمله معلمان ، فرهنگیان ، هنرمندان ، اصحاب رسانه ،‌جوانان و ورزشکاران دارند، اضافه کرد: امیدواریم با رای بالای مجلس به وزرای پیشنهادی این افراد با تمام قوا به میدان بیایند و با همسوی خوب مجلس و فراکسیون ها و افراد مختلف دغدغه ها و مطالبات مردم برآورده شود . پیش بینی من هم این است که آقایان سلطانی فر ،‌صالحی امیری و دانش آشتیانی با رای خوبی در وزارت خانه های مربوطه مستقر خواهند شد چرا که همه نمایندگان اهمیت این سه و زرات خانه را می دانند و اگر قرار باشد این وزارت خانه با سرپرست اداره شوند مشکلاتی برای این سه بخش به وجود می آید.

رئیس فراکسیون امید ادامه داد: به عنوان یک نماینده کوچک از همه همکارانم می خواهم فراتر از مسائل سیاسی و جناحی به موضوع رای اعتماد نگاه کنند و با رای بالای خود به وزرای پیشنهادی اجازه دهند دولت با قدرت کار خود را به پیش برد.

وی با اشاره به سوابق آشنایی خود با وزرای پیشنهادی دولت اضافه کرد:‌من در طول سی سال گذشته ارتباطاتی با آقایان صالحی امیری، دانش آشتیانی و سلطانی فر داشتم . آقای دانش آشتیانی در دوران دفاع مقدس معاون جنگ وزارت علوم بود و نقش مهمی در تشویق دانشجویان به حضور در جبهه ها ایفا کرد. ایشان چهره برجسته علمی و فرهنگی است که خدمات اش در آموزش و پرورش روشن است و امیدواریم همانند دو وزیر پیشنهادی دیگر رای بالایی کسب کند.

عارف یادآور شد:‌آقای سلطانی فر نیز در زمان دولت اصلاحات استاندار و معاون استاندار بودند و فردی با انگیزه و علاقمند به حل و فصل مشکلات هستند که عملکرد موافقی در سازمان میراث فرهنگی داشتند. آقای صالحی امیری هم چهره فرهنگی است که من ارتباط کاری نزدیکی با ایشان داشتم و مطمئنم با شناخت خوبی که از حوزه فرهنگ و هنر دارند می‌توانند در وزارت ارشاد موفق باشند و به مطالبات صاحبان فرهنگ، هنر و رسانه و چالش های بخش فرهنگ پاسخ دهند.

رئیس فراکسیون امید مجلس در پایان با اشاره به طرح برخی گلایه ها از سوی اعضای فراکسیون امید نسبت به دولت نیز گفت: انگیزه اصلی این گلایه ها اصلاح کار و پیشرفت دولت است . هیچ کدام از اعضای فراکسیون به دنبال مسائل شخصی نبودند و ما در هفته های اخیر در تعامل با دولت ، دولت را حمایت کرده ایم و در عین حال سعی داریم مطالبات مردم را به بهترین نحو به دولت منعکس کنیم.

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی عضو هیات رئیسه مجلس رسیدگی به صلاحیت و رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت برای تصدی وزارتخانه های آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان را به عنوان اولین دستور کار جلسه علنی امروز قرائت کرد.

وی همچنین اظهار کرد: طرح الحاق دو تبصره به ماده ۶۱۷ قانون مجازات اسلامی، لایحه فارس جوانان و رسیدگی به تشکیل هیات حل اختلاف استان ها و وظایف و اختیارات شوراهای اسلامی شهر و روستا از دیگر دستورهای امروز مجلس است.
۰۸:۲۲: روحانی وارد مجلس شد

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان برای دفاع از وزاری پیشنهادی خود لحظاتی پیش وارد صحن علنی مجلس شد.

با استقبال علی مطهری نائب رئیس مجلس رئیس جمهور و همراهان وی به منظور دفاع از برنامه های وزرای پیشنهادی دولت در وزارتخانه های آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد و ورزش و جوانان وارد مجلس شدند.

امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور، دهقان وزیر دفاع نیز همراه رئیس جمهور بودند و همچنین تعدادی از نمایندگان برای ورود رئیس جمهور به مجلس به استقبال وی رفتند.

حسین رادمرد
456 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید