کافه گردش
اخبار
۲ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۰۲ ب.ظ

افزایش سرمایه گذاری در “چابهار” در گروه ایجاد تسهیلات

2365035_245

 با توجه به اینکه شهرستان چابهار محور ترانزیتی شرق کشور است باید از قابلیتهای بازرگانی و تجاری این منطقه استفاده و بهره برداری شود. مبارکی گفت: در ۹ ماهه اخیر ۱۵۹ شرکت در این منطقه مجوز فعالیت گرفته اند که این امر موجب ایجاد ۲۳ هزار و ۱۱۲ فرصت شغلی می شود که از این رقم تاکنون برای ۶ و نیم  درصد یعنی معادل هزار و ۶۰۰ نفر اشتغال ایجاد شده است. 

وی گفت: برای بهره برداری از ظرفیتهای منطقه آزاد چابهار باید موانع سرمایه گذاری خارجی در این منطقه مرتفع تا موجبات رشد اقتصادی استان فراهم شود. 

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار افزود: میزان سرمایه گذاری داخلی در منطقه آزاد چابهار طی این مدت ۱۱۷ هزار و ۶۳۰ میلیارد ریال بوده و ۸ میلیارد دلار نیـز سرمایه گذاری ارزی تاکنون صورت گرفته است. 

مبارکی به مشکلات اتباع خارجی بویژه اتباع افغانی و پاکستانی اشاره کرد و افزود:  همفکری و همیاری همه مسئولان امر در حل این مشکل سازنده و مفید خواهد بود. 

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: منطقه آزاد چابهار این قابلیت و مزیت را داراست که پیشگام اقتصاد مـقاومتی در کشور باشد و می تواند با ارائه تسهیلات و فرصت های اقتصادی در حــوزه سرمایه گذاری موثر و کارآمد عمل کند.

سپیده تدین
408 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید