کافه گردش
اخبار
۱ تیر ۱۳۹۳, ۹:۳۳ ب.ظ

ایتالیا بازهم باخت/خاطره تلخ ۱۲ هزار نفری در ذهن لاجوردی پوشان

2363580_756
تیم ایران پیش از این در ۲ بازی هفته دوم ۰ – ۳ مغلوب ایتالیا و در هفته سوم ۲ – ۳ مغلوب برزیل شد و ۳ – ۰ برزیل را شکست داد و در هفته چهارم ۳ – ۲ از سد برزیل گذشت و ۲ – ۳ مغلوب این تیم شد. تیم ایران در بازی هفتم خود نیز ۳ – ۰ ایتالیا را در تهران شکست داد.

در گروه یک تیم ایتالیا با ۱۹ امتیاز در صدر گروه باقی ماند و تیم های لهستان با ۱۱ ، ایران با ۱۰ و برزیل با ۸ امتیاز دوم تا چهارم هستند.
در لیگ جهانی والیبال تیم برزیل با ۹ قهرمانی، ۴ نایب قهرمانی و ۴ سومی رکورد دار است و تیم های ایتالیا با ۸ قهرمانی ، ۳ نایب قهرمانی و ۳ سومی در رده دوم و روسیه – قهرمان دوره قبل – (با احتساب نتایج تیم شوروی سابق) با ۳ قهرمانی ، ۵ نایب قهرمانی و ۷ سومی در رده سوم قرار دارند.
تیم ایران در تنها حضور قبلی خود در سال ۲۰۱۳ با ۵ برد و ۵ باخت در میان ۱۸ تیم حاضر نهم شد.
ورود تماشاگران به سالن ۱۲هزارنفری
درب های سالن ۱۲ هزارنفری ازادی تهران از ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه امروز یکشنبه باز شد و علاقمندان به والیبال که بلیت بازی ایران و ایتالیا را تهیه کردند، وارد سالن شدند.
این دیدار در سالن ۱۲هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار می شود و درب های سالن از ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه باز شد تا علاقمندان وارد سالن شوند.
در مدت یک ساعت پس از بازشدن درب های سالن ، ۵۰ درصد ظرفیت سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تکمیل شد و تماشاگران چند بلوک از طبقه دوم را نیز تکمیل کردند.
تمامی بلیت های این دیدار به صورت اینترنتی به فروش رسیده است و به هواداران توصیه می شود که بدون بلیت به ورزشگاه نیایند که امکان ورود برای آنان مهیا نیست.
تیم ملی والیبال ایران در نخستین مسابقه با ایتالیا که روز جمعه برگزار شد، ۳ بر صفر ملی پوشان ایتالیا را از پیش رو برداشتند.
سالن ۱۲ هزار نفری تکمیل شد
سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران یک ساعت قبل از شروع بازی دو تیم ایران و ایتالیا تکمیل شد.
سالن ۱۲ هزار نفری آزادی از یک ساعت قبل از شروع مسابقه تکمیل شده و تعداد زیادی از علاقمندان به والیبال نیز در بیرون سالن و مجموعه ورزشی آزادی تهران حضور دارند.
بازی ساعت ۱۸:۳۰ در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی آغاز شد
ایران در ست اول ایتالیا را در هم کوبید
تیم ملی ایران در چهارمین بازی خود مقابل تیم ایتالیا از سری مسابقات لیگ جهانی والیبال امروز در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی ست اول را با نتیجه ۲۵ بر ۲۲به نفع خود به پایان رسید.
تیم ملی والیبال ایران سومین بازی خود مقابل تیم ملی ایتالیا را در تهران با نتیجه مقتدرانه ۳ بر صفر شکست داد و با ۱۰ امتیاز در جایگاه سوم جدول رده بندی گروه A قرار گرفت.

حال شاگردان “کواچ” می خواهند امروز هم مقابل لاجوردی پوشان عملکردی درخشان را از خود به نمایش بگذارند تا مقتدرانه و بدون اما و اگرهای موجود به مرحله نهایی راه پیدا کنند.

“بروتو” سرمربی تیم ملی والیبال ایتالیا یک ساعت پیش از شروع بازی در سالن حاضر شد وی با نشستن در جایگاه ویژه عکاسان و گزارشگران تصویری با تعجب به اطرافش نگا می کرد.

“ویلی برانینکس” ناظر فدراسیون جهانی والیبال پیش از آغاز دیدار به طور کامل امکانات و مسائل مربوط به مسابقه را بررسی کرد.
امروز برخلاف بازی قبل سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و ایتالیا طبق قانون مسابقات نواخته شد.

داور اول این دیدار از قطر و داور دوم از کشور مصر قضاوت بازی را برعهده داشتند.

ترکیب اصلی تیم ملی ایران را در این دیدار سعید معروف، محمد موسوی عراقی، شهرام محمودی، فرهاد ظریف، فرهاد قائمی، عادل غلامی، مجتبی میرزاجانپور تشکیل دادند.

بازی با سرویس بازیکنان تیم ایتالیا آغاز شد که اسپک عادل غلامی اجازه امتیاز آوری را به آنها نداد و تیم ایران اولین امتیاز بازی رابه دست آورد.

امروز ملی پوشان کشورمان همانند بازی گذشته شروعی طوفانی داشتند اما ایتالیایی ها با آنالیزی که از عملکرد تیم ایران داشتند به خوبی نقاط ضعف و قوت آن ها را شناسایی کرده و تاکتیک‌های لازم را برای ارئه یک بازی پایاپای در نظر گرفته بودند.اسپک های “فیلیپ لانزا” ایتالیایی در این ست امتیازات زیادی را باری لاجوردی پوشان در پی داشت.

پایاپای بودن امتیازات حاکی از آن بود که ایتالیایی ها اگر چه صعودشان به مرحله نهایی قطعی است اما از باخت بازی گذشته سخت ناراحت هستند و برای جبران شکست آمده اند.

وقت استراحت فنی اول این ست با پوئن ۸ بر ۶ به نفع تیم ملی ایران رقم خورد.

اسپک قدرتمند شهرام محمودی مدافعین تیم ایتالیا را به معنای واقعی بهم ریخت و این پوئن “بروتو” سرمربی تیم ایتالیا را در امتیاز ۱۰ بر ۶ مجبور به گرفتن وقت استراحت کرد تا با شاگردانش در خصوص مسائل فنی صحبت هایی را داشته باشد.

همچنان در برخی موارد بازی تیم ایران از مشکل توپگیری داخل میدان رنج می برد و این مساله باعث امتیازآوری تیم ایتالیا در طول بازی می شود.

امروز هم در برخی موارد بازی ویدئو چک به کمک تیم ها آمد و آنها توانستند حق امتیازی خود را از این طریق به دست آورند.

امتیاز ۱۴ ایم ست با دفاع ۲ نفره محمد موسوی و مجتبی میرزاجانپور به دست آمد.

بازیکنان تیم ملی ایتالیا که هرچه تلاش می کردند نمی توانستند اختلاف امتیازبوجود آمده را جبران کنند با ظاهری عصبانی کار را دنبال می کردند.

وقت استراحت فنی دوم این ست با پوئن ۱۶ بر ۱۵ به نفع تیم ایران ثبت شد.

سعید معروف ” کاپیتان تیم ملی ایران در طول ست سعی داشت با صحبت کردن با هم تیمی هایش آن ها را

کواچ از آرمین تشکری به جای محمد موسوی برای زدن سرویس استفاده کرد.

امروز ایتالیایی ها آمده بودند که ببرند و از ایران امتیاز بگیرند “بروتو” سرمربی این تیم پس از اتمام بازی گذشته اعلام کرد که به طور حتم سطح کارمان را در این دیدارتغییر خواهیم داد که به معنای واقعی این اتفاق هم افتاد و ایتالیایی ها با انگیزه تر از دیدار قبل بازی را دنبال کردند.

اسپک محکم “شهرام محمودی” امتیاز ۲۰ را برای ایران در پی داشت.

مهدی مهدوی در پوئن ۲۲ بر ۱۹ به جای سعید معروف وارد زمین شد که پیش از آغاز کار “بروتو” اقدام به گرفتن دومین وقت استراحت فنی کرد.

کواچ اولین وقت استراحت فنی خود رد این دیدار را در امتیاز ۲۳ بر ۲۱ گرفت.
خروج سرویس ایتالیایی ها از زمین ایران را ۲۴ امتیازی کرد.
ست دوم هم از آن ایران شد
تیم ملی والیبال کشورمان با برد این ست تااینجای کار یک امتیاز از این بازی کسب کرده و در مجموع بازی های خود تاکنون ۱۱ امتیازی شده است.

ست دوم بازی با سرویس بازیکنان تیم ایر ان در حالی آغاز شد که ترکیب ۲ تیم تغییر چندانی نداشت و مربیان از عملکرد شاگردانشان راضی به نظر می رسیدند.

در پوئن برابر ۳ وقتی سرداور رای ر ا به نفع تیم ایران صادر کرد بروتو به آن اعتراض زد، وی حتی پس از بازبینی ویدئو چک هم مانند دیدار قبل معترض بود.

اسپک محمد موسوی امتیاز ۶ را برای تیم ایران به ارمغان آورد.

وقت استراحت فنی اول این ست همانند ست گذشته به نفع ایران و بانتیجه ۸ بر ۵ ثبت شد.

در این ست بازی خوب شاگردان کواچ باعث شد تا لاجوردی پوشان اجازه میدان داری نکنند آنها نمی توانستند همانند ست گذشته خود را در امتیازآوری به پای تیم ایران برسانند و این مساله اختلاف امتیازات را بالاتر برده بود.

“بروتو” سرمربی ایتالیا که نمی خواست شاگردانش دومین باخت سنگین خود مقابل ایران را در تهران متحمل شوند در پوئن ۱۱ بر ۵ اقدام به گرفتن وقت استراحت کرد و با شاگردانش با عصبانیت کامل صحبت کرد وی از آنها می خواست که حداقل به خاطر نام والیبال ایتالیا و جایگاهش بازی خوبی را ارائه دهند. اما صحبت ها و تذکرات وی مقابل قدرت ملی پوشان کشورمان بی نتیجه بود.

دفاع روی تو للاجوردی پوشان امروز مقابل اسپک های محکم بازیکنان تیم ایران به خصوص موسوی و محمودی حرفی برای گفتن نداشت. عادل غلامی با آبشار قدرتمند خود ایران را ۱۵ امتیازی کرد.

وقت استراحت فنی دوم این ست با پوئن ۱۶ بر ۹ به نفع تیم ایران ثبت شد.

در پوئن ۱۸ بر ۹کواچ از “امیر غفور” به جای ” شهرام محمودی” در زمین استفاده کرد.

در بازی امروز والیبالیستهای باتجربه ایتالیایی در زدن سرویس اشتباهات فردی زیادی داشتند اما آنها زمانی که کوچکترین فرصت را برای امتیاز آوری به دست می آوردند از آن نهایت استفاده را به منظور کسب امتیاز می کردند.

عملکرد خوب ملی پوشان کشورمان بروتو را وادرا به تعویض شاگردانش در پئن ۲۳ بر ۱۹ کرد.
طبق هماهنگی های انجام شده از سوی مسئولان فدراسیون با توجه به آن که وقت استراحت ست دوم و سوم به ۱۰دقیقه رسیده بود این افزایش وقت استراحت قانونی است.

براساس قانون فدراسیون جهانی کشور میزبان می تواند به دلیل نمایش برنامه های تبلیغاتی وقت استراحت فنی ست های دوم و سوم را به ۱۰ دقیقه افزایش دهد.در طول این مدت “سهراب پاکزاد” خواننده نسل جوان کشورمان به اجرا پرداخت.
ست دوم دیدار تیم های ایران وایتالیا با نتیجه ۲۵ بر ۱۹به نفع تیم ایران به پایان رسید.
ایتالیا بالاخره در تهران یک ست برد
در این ست در ترکیب تیم ایران امیر غفور که در ست دوم به جای شهرام محمودی وارد زمین شده بود از ابتدا حضور داشت همچنین میلاد عبادی پور به جای مجتبی میرزا جانپور در تزکیب قرار گرفته بود.

ایتالیایی ها که نمی خواستند با ۲ باخت متوالی مقابل تیم ایران، تهران را به مقصد کشورشان ترک کنند ست سوم را شروع طوفانی خود دست به امتیازآوری زدند آنها توانستند برای نخستین بار در این دیدار در امتیاز ۴ بر ۶ به تعداد ۲ پوئن از تیم ملی کشورمان پیش افتند.

بازیکنان کشورمان که در طول این ۲ دیدار عملکرد قابل قبولی را مقابل ایتالیا از خود به نمایش گذاشته بودند هم در پی پایان دادن به بازی در این ست و کسب ۳ امتیاز کامل دیدار بودند.

برای نخستین بار در این دیدار وقت استراحت فنی با نتیجه ۸ بر ۵ به نفع تیم ایتالیا رقم خورد.

سعید معروف پس از ورود به زمین با جای خالی ششمین امتیاز را برای تیم ایران به دست آورد.

ملی پوشان کشورمان تا اینجای کار در این ست نتوانستند همانند ۲ ست گذشته عملکرد خوبی داشته باشند. مشکل آن ها در دریافت باعث بالا رفتن اختلاف امتیازات شد اما پس از آن که کواچ اقدام به گرفتن وقت استراحت کرد به شاگردانش نکات فنی را گوشزد کرده و آن ها را برای ادامه بهتر بازی راهنمایی کرد.

ملی پوشان کشورمان هم به خوبی توانستند خلا به وجود آمده در امتیاز آوری را برطرف کنند اما ایتالیایی ها که برای نخستین بار در این ست از تیم ایران پیش افتاده بودند به این راحتی ها پوئن های خود را از دست نمی دادند.

وقت استراحت فنی دوم با نتیجه ۱۶ بر ۱۱ به نفع ایتالیا رقم خورد.

در امتیاز ۱۱ بر ۱۷ کواچ اقدام به بازگرداندن میرزاجانپور و شهرام محمودی به داخل زمین کرد.

اختلاف امتیازات ۲ تیم در این ست تا حدی افزایش پیدا کرده بود که هیچ کس تصور بازگشتن ملی پوشان را هم نمی کند.

بروتو در امتیاز ۲۱ بر ۱۶ که شاگردانش از تیم ایران پیش افتاده بودند اقدام به گرفتن وقت استراحت کرد.

ست سوم دیدار تیم های ملی ایر ان و ایتالیا با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ به نفع تیم ملی والیبال ایتالیا به پایان رسید.

ایتالیا بازهم باخت/خاطره تلخ ۱۲ هزار نفری در ذهن لاجوردی پوشان

 

این ست در حالی آغاز شد که ” محمد موسوی عراقی” سرعتی زن تیم ملی کشورمان با کسب ۱۱ امتیاز در مجموع ۳ ست برگزار شده بهترین بازیکن تیم ایران بود.
ملی پوشان کشورمان در این ست با همان ترکیب اولیه و ارنج اصلی وارد زمین شدند.
دریافت های به موقع فرهاد ظریف به خوبی توپ را به دست سعید معروف رساند و ی توانست دیگر بازیکنان را برای اجرای تاکتیکها به کار گیرد.
سرویس مجتبی میرزاجانپور امتیاز ۵ را برای تیم ایران به همراه داشت.
وقت استراحت فنی اول این ست با نتیجه ۸ بر ۶ به نفع تیم ایران رقم خورد.
بروتو که شاگردانش در طول ۲ بازی تهران تاکنون موفق به گرفتن یک ست از تیم ملی ایران شده بود با انگیزه و امید بالاتری شاگردانش را برای ادامه بازی راهنمایی می کرد.
پوئن ها وامتیازات این ست هم به طور پایاپای دنبال می ش اما بازیکنان نهایت توان خود را برای حفظ حداقل یک یا ۲ امتیاز اختلاف را به کار می گرفتند تا همانند ست سوم نتیجه را واگذار نکنند.
سعید معروف کاپیتان تیم ملی والیبال کشورمان به دلیل صحبت کردن با داور در پوئن ۱۰ بر۱۱ از سوی سرداور قطری کارت زرد گرفت.
صدای ایران ایران تماشاگران حاضر در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران حتی برای لحظه ای خاموش نمی شد و این مساله تمرکز ایتالیایی ها را برهم زده بود.
سرویس هدفدار مجتبی میرزاجانپور امتیاز مستقیم ۱۴ را برای ایران به ارمغان آورد.
وقت استراحت فنی دوم این ست با نتیجه ۱۶ بر ۱۳ به نفع تیم ایران ثبت شد.
صحبت های مجتبی میرزا جانپور در طول بازی با بروتو حاکی از آن بود که وی با سرمربی ایتالیا کل کل خاص خود را دارد که کواچ وی را از این کار منع کرد.
تماشاگران جو سالن ۱۲ هزار نفری آزادی را برای ایتالیایی ها تاحدی سنگین کرده اند که آنها بدون داشتن تمرکز کافی سرویس های خود را به خارج از زمین می زدند.
در امتیاز ۲۰ بر ۱۴ بروتو دست به تعویض بازیکنان و سپس گرفتن وقت استراحت زد.
کواچ در امتیاز ۲۳ بر۱۷ از مهدوی به جای معروف استفاده کرد.
ایتالیایی ها تا دقایق و ثانیه های پایانی نمی خواستند به عنوان بازنده زمین را ترک کنند و از تمام تجارب خود برای کسب امتیاز استفاده کردند ولی ملی پوشان ایران به آنها این اجازه را ندادند.
ست چهارم بازی ایران و ایتالیا با نتیجه ۲۵ بر ۲۰به نفع تیم ملی ایران به پایان رسید و تیم ملی کشورمان با نتیجه کلی ۳ بر یک تیم ملی ایتالیا را شکست داد.
میرزاجانپور امتیازآورترین بازیکن شد
مجتبی میرزاجانپور در این بازی با ۱۴ امتیاز، امتیازآورترین بازیکن بازی شد و محمد موسوی نیز با ۱۳ امتیاز در رتبه دوم قرار گرفت.
 
تیم ملی والیبال ایران روز جمعه در نخستین بازی نیز سه بر صفر ایتالیا را شکست داد و محمد موسوی بهترین بازی آن دیدار شد.
سپیده تدین
345 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید