کافه گردش
اجتماعی
۲۶ خرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۲۴ ق.ظ

بزرگترین مشکل جوانان امروز اشتغال است/ ادارات کاریابی موظف به ایجاد اشتغال هستند

 

777777777

با اشاره به اینکه بزرگترین مسئله جوانان امروز اشتغال و ازدواج است ، عنوان کرد: آمار و ارقام‌های موجود حاکی از شرایطی است که ازدواج و به ویژه اشتغال را برای جوانان به مسئله مهمی تبدیل کرده ، چرا که تا کسی شغلی نداشته باشد، برای ازدواج و تشکیل خانواده نیز دچار مشکل می‌شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیشترین تذکرات را نمایندگان به رییس جمهور داده‌اند، تصریح کرد: طبق بررسی‌های نمایندگان، بیشترین تذکرات به رییس جمهوری برای اشتغال جوانان داده شده است. اشتغال موضوعی است که هم مطالبه‌ جوانان و هم نمایندگان است و تا زمانی که اشتغال آنها ساماندهی نشود بحث ازدواج جوانان نمی‌تواند عملا رنگ تحقق ببینند.

وی با اشاره به نقش مجلس شورای اسلامی در رفع بیکاری و ایجاد اشتغال بیان داشت: در این حوزه مجلس به خوبی ورود پیدا کرده و در اصل ۴۴ نیز تقویت بخش خصوصی جامعه مورد تاکید قرار داده شده است ، یکی از اقداماتی که در اولین زمینه صورت گرفته با اولویت تخصیص وام‌های صندوق مهر امام رضا (ع) به جوانانی که تحصیلات دانشگاهی و مهارتی دارند است.

آلیا در ادامه افزود: یکی از پیگیری‌های ما در تعامل با وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، برنامه‌ریزی خوب و مناسب سازمان فنی و حرفه‌ای زیرمجموعه وزارت مربوطه برای مهارت آموزی جوانان فاقد مهارت است چرا که بودجه و اعتبارات لازم برای این امر وجود دارد.

جوانان دارای مهارت و یا مهارت لازم را کسب کرده اگر سرمایه‌ای نداشته باشند، با همان وام صندوق مهر امام رضا (ع) می‌توانند در جهت مهارت خود ایجاد اشتغال کنند.

وی با بیان اینکه اشتغال در بخش دولتی محدود است، تاکید کرد: پیشنهاد مجلس تقویت بخش تعاونی و خصوصی است.

آلیا در با اشاره به قانون مصوب شده اخیر مجلس برای اشتغال جوانان اظهار داشت: جوانان فاقد کار با مراجعه به ادارات تعاون، کار و رفاه‌ اجتماعی یا همان ادارات کاریابی سراسر کشور، فرم تقاضای کار پر کرده و در نوبت قرار گیرند.

چنانچه ادارات کاریابی برای جوانان آماده کار و ثبت نام کرده تا موعد مقرر که حداقل دو سال است اشتغال فراهم نکنند، مستمری زمان بیکاری به جوانان تعلق می‌گیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این قانون مصوب مجلس و اجرای آن لازم است.

سپیده تدین
414 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید